Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Whispered World - seria gier

Silence
Silence

Przygodowe 15 listopada 2016

Pełnoprawna kontynuacja cenionej gry przygodowej firmy Daedalic Entertainment z 2009 roku. Podczas zabawy wcielamy się w szesnastoletniego chłopca imieniem Noah, poszukującego swojej siostry, która zaginęła w trakcie wojny. W ślad za nią, nasz protagonista wyrusza do świata snów zwanego Silence, gdzie przywdziewa kostium klauna Sadwicka – bohatera pierwszej części gry. Na miejscu okazuje się, że magiczna kraina również pustoszona jest przez wojnę, a nasz bohater dołącza do grupy rebeliantów, walczących z tajemniczą Fałszywą Królową. Stanowi to wstęp do fantastycznej przygody, pełnej tajemnic oraz głębokich i poruszających momentów. W warstwie mechaniki tytuł czerpie z klasycznych przedstawicieli gatunku przygodówek point-and-click, dorzucając kilka własnych, nowatorskich rozwiązań. Najbardziej zauważalną różnicę stanowi jednak fakt, że Silence: The Whispered World 2 zrealizowany został w całkowicie trójwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w mocno baśniowym stylu.

PCPS4XONESwitch

The Whispered World
The Whispered World

Przygodowe 28 sierpnia 2009

Klasyczna gra przygodowa typu point&click. Program utrzymany jest w niezwykle sympatycznej konwencji baśniowego, groteskowego fantasy i przyozdobiony został ręcznie rysowaną, animowaną szatą graficzną.

PCiOS