Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria A-Train - seria gier

A-Train Express
A-Train Express

Strategiczne 7 czerwca 2019

Kolejna odsłona serii A-Train od japońskiego studia ARTDINK, tym razem przeznaczona na PlayStation 4. Produkcja została oparta na komputerowym A-Train 9 (The Train Giant), ale przystosowano ją do obsługi padem DualShock 4, a dodatkowo wspiera gogle rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Podczas zabawy wcielamy się w menadżera firmy transportowej, którego zadaniem jest tworzenie i zajmowanie się transportem miejskim, a także rozbudowywanie samej metropolii. Gracze muszą budować przystanki, kłaść tory, tworzyć nowe drogi, po których będą jeździć samochody i robić wiele innych rzeczy. Dodatkowymi atrakcjami są tryby Map Construction Mode oraz Driving Mode. W pierwszym przypadku sami tworzymy mapę, na której będziemy rozwijać metropolię, a w drugim możemy zasiąść za kierownicą samochodów, pokierować małymi łodziami oraz oczywiście pociągami. Tych przygotowano ponad 200 modeli, w tym superszybkie maszyny Shinkansen. Poznanie wszystkich elementów A-Train Express ułatwiają filmy instruktażowe.

PS4

A-Train Classic
A-Train Classic

Strategiczne 14 grudnia 2016

Kolejna odsłona popularnego, japońskiego cyklu strategii ekonomicznych studia ARTDINK, zaprojektowana jako swoisty powrót do klasycznych korzeni serii. W grze A-Train Classic wcielamy się tradycyjnie w szefa firmy, zajmującej się organizowaniem transportu miejskiego. Do naszych obowiązków należy zaś m.in. konstruowanie pociągów i autobusów, planowanie torów i połączeń, a także kupowanie nieruchomości, takich jak hotele, stadiony czy fabryki. Podejmowane przez nas działania mają pośredni wpływ na rozwój miasta i okolicznych wiosek, a mieszkańcy reagują na nasze decyzje na rozmaite sposoby, co nierzadko przysparza nam nowych problemów do rozwiązania. Kluczem do sukcesu jest jednak znalezienie odpowiedniej równowagi między inwestycjami a przychodami, a dodatkową głębię zapewniają realistycznie odwzorowana giełda oraz upływ czasu, wymuszający na nas dokonywanie rozmaitych napraw oraz renowacji. Całość nawiązuje do klasycznych odsłon serii zarówno pod względem mechaniki, jak i oprawy wizualnej.

PC

The Train Giant
The Train Giant

Strategiczne 15 marca 2012

Strategia ekonomiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Jako prezes firmy kolejowej musimy zadbać o rozwój społeczny i gospodarczy dużego wirtualnego miasta. W tym celu tworzymy sieć połączeń komunikacyjnych oraz budujemy osiedla mieszkalne, biurowce i fabryki. Zarobione na tej działalności pieniądze możemy zainwestować na giełdzie papierów wartościowych.

PC

A-Train 8
A-Train 8

Strategiczne 21 marca 2008

Następna odsłona ciekawej i rozbudowanej strategii, w której możemy zbudować własne miasto i przewodzić przedsiębiorstwu kolejowemu. Tytuł oferuje bardzo rzetelne podejście do tematu tworzenia infrastruktury transportu publicznego.

PC

A-Train HX
A-Train HX

Strategiczne 21 grudnia 2006

Produkcja łącząca pociąg do lokomotyw i wagonów z silnie rozbudowanym wątkiem strategicznym. Tytuł jest kontynuacją serii, której pierwsza odsłona powstała już w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku.

X360

A-Train
A-Train

Strategiczne 1 czerwca 1992

Strategia ekonomiczna, w której obejmujemy stanowisko szefa miejskiej sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest przyczynić się do rozwoju metropolii. Gra jest trzecią odsłoną rozwijanej od 1985 roku serii gier znanej w rodzimej Japonii pod nazwą Take the A-Train.

PC