Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The 7th Guest / 11th Hour - seria gier

The 7th Guest: 25th Anniversary Edition
The 7th Guest: 25th Anniversary Edition

Przygodowe 2 kwietnia 2019

Odświeżona wersja znanej gry przygodowej z lat 90., stworzonej przez amerykańskie studio Trilobyte. Produkcja należy do gatunku horrorów – przedstawiona w niej opowieść rozgrywa się w mrocznej posiadłości niejakiego Henry’ego Staufa. Usprawniona edycja została stworzona i wydana przez firmę MojoTouch.

PC

The 7th Guest: Remastered
The 7th Guest: Remastered

Przygodowe 28 kwietnia 2015

Remake kultowej gry przygodowej studia Trilobyte, którego przygotowanie wziął na swoje barki izraelski zespół MojoTouch. Gracz wciela się w rolę bohatera zwiedzającego upiorną posiadłość. Jej właścicielem jest Henry Stauf – były złodziejaszek, którego życie odmieniło się w momencie, kiedy rozpoczął produkcję niezwykle pięknych lalek. Niestety obdarowane nimi dzieci szybko zapadały na tajemniczą chorobę, przez co konstruktor na długie lata zaszył się w swoim domostwie. Zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest odkrywanie kolejnych fragmentów ponurej opowieści skrywanej za tymi wydarzeniami i rozwiązywanie przygotowanych przez gospodarza zagadek. W The 7th Guest: Remastered akcja prezentowana jest z perspektywy FPP, a na potrzeby remake'u nie tylko gruntownie odświeżono oprawę graficzną i warstwę dźwiękową, lecz także zaprojektowano nowy interfejs oraz menu. Oczywiście deweloperzy byli również zmuszeni do opracowania od podstaw systemu sterowania. Ponadto, w porównaniu z oryginałem, produkcja może się pochwalić obecnością 19 wyciętych z niego scen przerywnikowych i 33 fragmentów audio.

AND

11th Hour
11th Hour

Przygodowe 30 listopada 1995

11th Hour to bezpośrednia kontynuacja gry przygodowej The 7th Guest, zaprojektowanej przez firmę Trilobyte. Wcielamy się w niej w rolę reportera, który musi odnaleźć zaginioną dziewczynę. Kluczem do rozwiązania zagadki jej zniknięcia jest tajemnicza posiadłość, w której roi się od różnorakich zagadek.

PC

The 7th Guest
The 7th Guest

Przygodowe 3 maja 1993

The 7th Guest to gra przygodowa z interfejsem typu point & click, stworzona przez amerykańskie studio Trilobyte. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który trafia do posiadłości tajemniczego Henry’ego Staufa, wynalazcy okrytych ponurą sławą zabawek. Gra była jedną z pierwszych, jakie wydane zostały na płytach CD.

PCiOS

The 7th Guest 3
The 7th Guest 3

Przygodowe prace wstrzymane

The 7th Guest 3 to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Zabawa polega na eksplorowaniu potężnej rezydencji i rozwiązywaniu łamigłówek. Wnętrze posiadłości objęły we władanie duchy, które potrafią zarówno pomagać, jak i przeszkadzać graczowi w wypełnianiu zadania.

PC