Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria BIT.TRIP - seria gier

Runner3
Runner3

Zręcznościowe 22 maja 2018

Kolejna odsłona rozwijanego przez studio Gaijin Entertainment cyklu BIT.TRIP - dwuwymiarowych platformówek w konwencji auto runnerów. Pod względem fabularnym Runner3 stanowi bezpośrednią kontynuację przygód znanego z poprzednich części bohatera, znanego jako CommanderVideo. W porównaniu do nich schemat zabawy nie uległ większym zmianom, choć nie obyło się bez kilku nowości i usprawnień, będących odpowiedzią na głos społeczności. Podczas rozgrywki kontrolowana przez nas postać automatycznie biegnie w prawo, a naszym zadaniem jest przeprowadzenie jej przez kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów przez unikanie rozmaitych pułapek, przeskakiwanie nad nimi lub prześlizgiwanie się pod spodem. Tradycyjnie dla serii wszystkie aktywności odbywają się w rytm muzyki. Każda wykonywana przez nas czynność generuje określony dźwięk, a tempo soundtracku odzwierciedla szybkość biegu bohatera oraz ilość czyhających na niego niebezpieczeństw.

PCPS4XONESwitch

Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
Runner2: Future Legend of Rhythm Alien

Zręcznościowe 26 lutego 2013

Kontynuacja gry BIT.TRIP RUNNER stworzonej przez studio Gaijin Games. Pokonujemy kolejne poziomy poruszając się w prawą stronę. Unikamy przeszkód i zbieramy porozrzucane bonusy. Tempo rozgrywce nadaje ścieżka muzyczna, na którą składają się elektroniczne utwory.

PCPS4X360PS3WiiUPSV

BIT.TRIP COMPLETE
BIT.TRIP COMPLETE

Zręcznościowe 13 września 2011

BIT.TRIP COMPLETE to kompilacja sześciu gier zręcznościowo-muzycznych wchodzących w skład serii BIT.TRIP, stworzonej przez niezależne studio Gaijin Games. Produkcje inspirowane są klasycznymi konsolowymi 8-bitowymi tytułami.

Wii

BIT.TRIP SAGA
BIT.TRIP SAGA

Zręcznościowe 13 września 2011

BIT.TRIP SAGA to kompilacja sześciu gier zręcznościowo-muzycznych, wchodzących w skład serii BIT.TRIP, stworzonej przez niezależne studio Gaijin Games. Produkcje inspirowane są klasycznymi konsolowymi 8-bitowymi tytułami.

3DS

BIT.TRIP FATE
BIT.TRIP FATE

Zręcznościowe 13 września 2011

Kolejna, szósta już odsłona serii traktującej o przygodach złożonego z kilku pikseli CommanderaVideo. Tym razem produkcja studia Gaijin Games łączy klasyczny dla siebie styl gry muzycznej w klimacie ośmiobitowych komputerów z rozwiązaniami charakterystycznymi dla gatunku shoot’em up.

PCWii3DS

BIT.TRIP RUNNER
BIT.TRIP RUNNER

Towarzyskie 14 maja 2010

Gra muzyczno-rytmiczna, w której nasze poczynania wpływają na odgrywaną muzykę. Sterujemy postacią Komandora Wideo, który automatycznie biegnie przed siebie, a naszym zadaniem jest unikać kolejnych przeszkód, wytwarzając w ten sposób różnego rodzaju dźwięki.

PCWii

BIT.TRIP CORE
BIT.TRIP CORE

Zręcznościowe 6 czerwca 2009

Druga część serii gier zręcznościowo-muzycznych z oprawą graficzną rodem z ery komputerów ośmiobitowych. Ponownie wcielamy się w rolę składającego się z kilkunastu pikseli CommanderaVideo i mamy za zadanie zniszczyć kwadraciki nadlatujące ze wszystkich kierunków w rytm elektronicznego podkładu.

PCWii3DS

BIT.TRIP BEAT
BIT.TRIP BEAT

Towarzyskie 16 marca 2009

BEAT to kolejna gra z serii BIT.TRIP czyli tytułów łączących klasyczne założenia najpopularniejszych produkcji z przeszłości z różnymi usprawnieniami i nawiązaniami do muzyki.

PCWii