Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mario vs. Donkey Kong - seria gier

Mario vs. Donkey Kong
Mario vs. Donkey Kong

Zręcznościowe 16 lutego 2024

Gra platformowo-logiczna, stanowiąca remake wydanej w 2004 roku produkcji pod tym samym tytułem. W Mario vs. Donkey Kong wcielamy się w tytułowego bohatera, który musi zmierzyć się z Donkey Kongiem i odzyskać skradzione przez niego zabawki Mini-Mario.

Switch

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars
Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars

Logiczne 5 marca 2015

Dwuwymiarowa gra logiczna od Nintendo, wykorzystująca najsłynniejsze postaci z kultowych gier tejże firmy. W Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars musimy przedrzeć się przez cały szereg poziomów, w których dotarcie do celu wymaga dokładnego przemyślenia sytuacji i pokonania napotkanych przeszkód. Postacie poruszają się samodzielnie i cały czas podążają w jedną stronę, zmieniając kierunek jedynie po odbiciu się od ściany. Do zadań gracza należy zaś ustawianie różnych pomostów i blokad w taki sposób, aby przeprowadzić bohaterów z jednego miejsca w drugie. Od szybkości wykonywania tych czynności zależy liczba punktów otrzymywanych po ukończeniu poziomu. Oprawa graficzna gry utrzymana została w minimalistycznym stylu 2D, jednak sporym atutem produkcji jest edytor układów, pozwalający na ich projektowanie, a następnie udostępnianie innym graczom.

WiiU3DS

Mario vs. Donkey Kong: Mini-Land Mayhem!
Mario vs. Donkey Kong: Mini-Land Mayhem!

Zręcznościowe 14 listopada 2010

Czwarta odsłona serii Mario vs. Donkey Kong, stanowiącej połączenie gry logicznej i platformówki. Zabawa na przeprowadzaniu drużyny figurek przez kolejne poziomy. Zabawki nie grzeszą inteligencją, więc to naszym zadaniem jest budowanie na ich drodze kładek, które umożliwią bezpieczne ominięcie przeszkody. Co pewien czas wcielamy się też w zabawkowego Mario i pokonujemy sekcje platformówkowe.

NDS

Mario vs. Donkey Kong: Minis March Again!
Mario vs. Donkey Kong: Minis March Again!

Zręcznościowe 8 czerwca 2009

Platformówka z edytorem poziomów, umożliwiającym projektowanie nowych lokacji oraz dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Rola gracza sprowadza się tu zatem do manipulacji różnymi obiektami pojawiającymi się na ekranie. Robiąc użytek z bloków, pudełek, ścianek i innych elementów buduje on różnego rodzaju przejścia, mosty, a także schody, doprowadzając szczęśliwie Mini Mario do z góry określonego miejsca.

NDS

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis
Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis

Zręcznościowe 25 września 2006

Mario vs. Donkey Kong 2: March of the Minis to druga część platformówki, wydanej w 2004 roku na kieszonkowej platformie Game Boy Advance przez koncern Nintendo. Firma ta postanowiła przygotować sequel wspomnianej produkcji, który ukazał się wyłącznie na NDS.

NDS

Mario vs. Donkey Kong (2004)
Mario vs. Donkey Kong (2004)

Zręcznościowe 19 listopada 2004

Mario vs Donkey Kong to klasyczna platformówka z naciskiem położonym na zręcznościowe elementy, którą można uznać za... sequel stareńkiego jak świat Donkey Kong’a, gdy mającej na karku ponad 20 lat.

GBA