Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria The Dishwasher - seria gier

The Dishwasher: Vampire Smile
The Dishwasher: Vampire Smile

Akcji 6 kwietnia 2011

Kontynuacja gry Dead Samurai, opracowana przez niezależny zespół Ska Studios. Gracze po raz kolejny otrzymują brutalnego beat'em upa, w którym wcielają się w znanego z poprzedniej produkcji, walczącego z siłami ciemności samuraja-pomywacza oraz jego przyrodnią siostrę. Tym razem stawiają oni czoła wampirom wspieranym przez roboty i zombie. Na potrzeby opisywanego tytułu deweloperzy przygotowali dwa scenariusze, które można ukończyć w pojedynkę lub w trybie współpracy. Oprócz tego na sprawdzenie czeka pięćdziesiąt wyzwań w trybie arcade oraz tak zwany „Dish Challenge”, gdzie eliminujemy kolejne hordy oponentów. Zabawa w The Dishwasher: Vampire Smile polega na parciu przed siebie i unicestwianiu tabunów nacierających wrogów, którym od czasu do czasu towarzyszą silniejsi bossowie. W walce wykorzystujemy nietypowe uzbrojenie – podczas gdy samuraj robi użytek między innymi z gigantycznej strzykawki i tak zwanego „Młota brutalności”, jego siostra dzierży piłę mechaniczną. Całość okraszono oryginalną, komiksową oprawą graficzną, utrzymaną w mrocznej, psychodelicznej stylistyce.

PCX360

The Dishwasher: Dead Samurai
The Dishwasher: Dead Samurai

Zręcznościowe 1 kwietnia 2009

The Dishwasher: Dead Samurai to pierwsza odsłona serii krwawych platformówek 2D, opowiadających o przygodach zombie-samuraja. Tytułowy bohater porzuca pracę pomywacza i wyrusza w świat, by wypełnić niebezpieczne zadanie pokonania armii złych cyborgów. Stworzona przez Jamesa E. Silvę (Ska Studios) gra wyróżnia się psychodeliczną oprawą wizualną i ciekawą ścieżką dźwiękową.

X360