Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria East India Company - seria gier

East India Company: Battle of Trafalgar
East India Company: Battle of Trafalgar

Strategiczne 8 grudnia 2009

East India Company: Battle of Trafalgar to drugi oficjalny dodatek do wydanej w 2009 roku strategii ekonomicznej East India Company. Tym razem deweloperzy ze studia Nitro Games całkowicie zrezygnowali z aspektu handlowego, skupiając się na odtworzeniu detali jednej z najważniejszych bitew morskich w dziejach świata. Gracze mają okazję objąć dowództwo zarówno nad flotą brytyjską jak i francusko-hiszpańską.

PC

East India Company
East India Company

Strategiczne 28 lipca 2009

Opracowana przez fińskie studio Nitro Games turowa gra strategiczna, łącząca rozbudowaną warstwę ekonomiczną z elementami typowych strategii morskich. Akcja tytułu rozgrywa się w XVIII wieku, a gracze stają na czele jednej z ośmiu nacji by poprowadzić ją do dominacji na morskich szlakach Europy, Afryki i południowo-wschodniej Azji. Sama rozgrywka przebiega dwutorowo. Z jednej strony musimy zadbać o rozwój ekonomiczny naszego państwa, wyznaczając nowe szlaki i nawiązując wymianę handlową oraz stosunki dyplomatyczne z innymi nacjami. Równocześnie zajmujemy się zdobywaniem i rozwojem nowych portów oraz umacnianiem floty, gdyż równie ważnym elementem rozgrywki są toczone w czasie rzeczywistym potyczki morskie. Na ich przebieg wpływ mają takie czynniki, jak panująca pogoda, przeładowanie okrętów czy też mocne i słabe strony poszczególnych jednostek. Podczas bitew zdobywamy punkty doświadczenia, które możemy przeznaczyć na rozwój wielu przydatnych umiejętności naszego kapitana.

PC