Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Creeper World 4

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.11.2020 17:29
Sadistic Son
Sadistic Son
57
Pretorianin
8.5

Wygląda jak połączenie jedynki i trójki. Fajnie. Zapowiada się ciekawie. Oj zagrywało się we wszystkie poprzednie części. Trochę mnie to pełne 3D niepokoi - czy to niepotrzebnie nie obciąży sprzętu.

05.01.2021 00:09
odpowiedz
2 odpowiedzi
jakisnick
60
Konsul
8.5

Gra jest ok, chociaż pod każdym względem gorsza od trójki.

Po pierwsze kampania jest krótsza, a mapy w dużej części to zwykłe odgrzewanie kotleta. Chociaż z drugiej strony balans na poziomach jest dużo lepszy. Często misje są bardzo trudne, ale jednocześnie nie ma takich absurdów jak w poprzedniej części.

Tutoriali w zasadzie brak, mi osobiście nie są one potrzebne ale jeżeli ktoś nigdy nie grał w nic z serii to się pogubi bardzo szybko. Gra ma kilka ciekawych rozwiązań, które nie są w ogóle tłumaczone.
UI niby artystycznie trochę lepiej, ale wciąż wygląda jak z marnej gry flashowej gdzie wszystko zostało poukładane losowo i byle jak.

Całe to 3D to popierdółkowaty feature. Gra działa tak sobie (nawet na ryzenie 3600, gra głównie obciąża cpu), a czytelność jest okropna. Jest to problemem szczególnie w dużych bazach. W sumie to większość czasu grałem na widoku 2D a i tak jest gorzej niż kiedyś.

Z takich mało ważnych rzeczy w tej grze - fabuła istnieje. Jest niestety tragicznie wykonana i dopiero ostatnie 3 misje z "kampanii głównej" dostają taką prawdziwą otoczkę fabularną.

Plus obecnie gra mi się strasznie często wysypuje. Muszę często savować.

Ogółem mimo tych wszystkich minusów bawiłem się całkiem nieźle (głownie dzięki bardzo dobremu balansowi) i narobiłem sobie duży smak na trójkę do której chyba wrócę ;p.

Jeżeli ktoś jest bardzo dużym fanem serii to warto, a jeżeli jest "zwykłym" fanem to lepiej poczekać na patche i patrzeć czy gra się rozwinie. Jest fajnie ale według mnie mogłoby być dużo lepiej.

23.01.2021 18:42
Sadistic Son
Sadistic Son
57
Pretorianin

Twoja opinia raczej nie zachęca, a ocena wysoka. To polecasz czy nie?
Jest edytor map? Fabuły nie śledziłem w żadnej poprzedniej części. Coś tam z grubsza wiem o uniwersum i tyle. Czy tu jest fabuła bardziej znacząca czy wciągająca niż w poprzedniczkach?

14.03.2021 19:53
Sadistic Son
Sadistic Son
57
Pretorianin

jakisnick - odpowiedz pls. Thx.