Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Astellia
Astellia
Astellia Game Box

Najciekawsze materiały do: Astellia

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.08.2019 02:11
iksdarryy
1
Junior

Generalnie to BlessOnline v2, czyli przehajpowane gówno buy2play, które po tygodniu będzie f2p.
Wszyscy co się hajpują na tą grę, to polecam obejrzeć ten filmik:
/vSFKhIHJrLc
Co do innych azjatyckich mmo, to od twórców tery " ascent infinite realm " jest znośnie. Grałem na closed becie i ogólnienie AI:R to gierka na miesiąc, jest gorsza graficznie od tery, sterowanie ma gorsze niż w terze. Jedynie co, to te latające mounty i powietrzny combat.
Podsumowując:
1. Astellia - gierka na godzine, wejść, zobaczyć jaki to syf i wyjść. Nie warta zakupu , chyba, że da się ją zwrócić po godzinie :D
2. AI:R - nie jest to powalająca gra, na pewno lepsza niz AStellia. End Game taki jak w Terze, czyli nijaki. Gierka na miesiąc, pograć, wbić max lvl, porobić troche EndGamowego contantu, na który jest limit dzienny ( xD) i wyjść.
3. Czekam aż wyjdzie jakieś ciekawe MMORPG, które ma szanse dogonić GW2, Elder Scrolls czy Black Desert ( Wow i FFXIV to topowe gry w tym gatunku " fantasy " mmorpg) i w sumie chyba się nie doczekam.
Bardzo ciężko będzie komukolwiek zrobić nowe MMORPG, które dogoni chociaż te 3 tytuły. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale nie wiem co musiałoby się stać, by takie mmorpg znowu powstało. Chyba jakaś firma pokroju Riot Games czy VALVE, musiałaby takie MMORPG stworzyć, inaczej nie widzę opcji.
4. Wracając, dla tych co sie zastanawiają nad MMORPG w gatunku fatazy, mam tutaj dla was listę populacji w % (100% - populacja największych tytułow, a pozostałe to % populacji do tych największych tytułów):
1) Wow /FXIV - 100% - buytoplay i abonament
2) Black Desert / Elder Scrolls Online / GW2 - 20% - buytoplay ( Czyli te gry mają 20% populacji gier numer 1 )
3) Neverwinter - 5% - freetoplay (Czyli ta gra ma 5% populacji gier numer 1)
4) Blade&Soul - 3% - freetoplay (Czyli ta gra ma 3% populacji gier numer 1)
5) Tera - 1.5% - freetoplay (Czyli ta gra ma 1.5% populacji gier numer 1)
6) Archage - 1.25% - freetoplay (Czyli ta gra ma 1.25% populacji gier numer 1)
7) Aion - 0.5% freetoplay (Czyli ta gra ma 0.5% populacji gier numer 1)
Czyli aktualnie jedynymi grywalymi fantasy MMO są :
1)b2p + abonament - Wow i FFIX
2)b2p - ElderScrolls, BlackDesert, GW2
3)free2play - Nevertwinter. Dlaczego Neverwinter jest grywalny mimo tylko 5% populacji WoWa czy FFIX? Dlatego, że jest na crossplatform, dzięki czemu zawsze da się znaleźć dungeon czy po prostu party. Graczy gra sporo jak na f2p, czego nie można teraz powiedzieć o innych grach.
Blade and Soul czy Tera, jest martwa. Bardzo rzadko lewelując postać kogoś zobaczycie, praktycznie graniczy to z cudem. Zapomnijcie również o tym, że zrobicie jaki kowlwiek dungeon przed max lvlem, bo po prostu nie ma tam nowych graczy, przez co nie macie dostępu do contantu gry.

post wyedytowany przez iksdarryy 2019-08-08 02:11:51
30.09.2019 09:30
odpowiedz
Jab7kO
45
Chorąży

Skusiłem się. Pomimo wszechobecnego "hejtu". Żeby jednak nie płacić w ciemno całości, zakupiłem subskrypcję z możliwością gry przez 30 dni (9.99$). I jak? Na chwilę obecną - najgorzej wydane 40zł w przeciągu ostatnich lat. OPTYMALIZACJA, OMG! To nierealne, żeby gra, która wygląda jak połączenie TERY i AIONA (mowa o grafice i mechanice) chodziła tak jak chodzi. Na high 30-80fps. Na low 50-100. Gdzie górna granica na ekranie pojawia się bardzo sporadycznie. Jestem mega rozczarowany bo przed premierą do głowy mi nawet nie przyszło, że ta gra może działać na moim sprzęcie w taki sposób. Szczerze obawiałem się o wszystko inne ale nie o to... (1070GTX, 32Gb RAMu, i7 6700k). Zdaję sobie sprawę, że komputer ma już z 2 lata, ale nie przeszkadzało to do tej pory ogrywać JAKIEJKOLWIEK gry w zadowalający sposób. Także z pewnością jest coś nie tak po stronie samej gry, niżeli mojego sprzętu. Szkoda, bo liczyłem na dobrą zabawę. Jeśli ktoś nie reflektuje gry przy 30-50fpsach - omijać szerokim łukiem - póki czegoś z tym nie zrobią...

11.10.2019 17:46
😜
1
odpowiedz
Rajza22
16
Legionista

Jest to pierwszy MMORPG od wielu lat, który mnie aż tak wciągnął, proszę nie sugerować się pseudo opiniami eksperów, którzy gadają iż jest tutaj P2W, w tej grze nie ma w ogóle P2W, dosłownie i praktycznie 0. Polecam sprawdzić pograć dłużej i sami się przekonacie. Klimat gry jest niesamowity i wciągający, jest to połączenie klasycznych gier MMORPG, które wciągały nas wiele lat temu z nowymi mechanikami gier przez co gra się na serio przyjemnie. Co ciekawe gra miała swoją premierę nie dawno i zarazem była przez wielu krytykowana, a tak czy siak ludzi jest sporo i przychodzi coraz więcej, dziś właśnie wystartował nowy serwer. Proszę nie sugerować się opinią użytkownika o nicku "iksdarryy", jest to opinia z sierpnia i nie ma nic wspólnego z aktualną grą, Astellia jest dużo lepszym wyborem niż 95% gier które wymienił. Jest masa ludz i zarazem sporo polaków, powstaje coraz więcej Polskich gildi, społeczność także na bardzo wysokim poziomie, można powiedzieć że w tą grę grają starsi wyjadacze, którzy czekali na jakiś konkretny tytuł mmo. Co do optymalizacji, to prawda na początku było kiepsko, lecz z czasem jest coraz lepiej. Prosze pamiętać, że gra dopiero co wyszła i cały czas jest aktualizowana. Ja na RTX 2060 i Ryzen 7 3700x nie miałem nigdy problemów z jakimiś scinkami czy czymś podobnym, lecz od znajomych słyszałem, że nie którym gra zacinała tylko na początkowych lokacjach gry, a potem było coraz lepiej. Ogólnie gierka bardzo ciekawa i wydaje się być bardzo dobrze prowadzona przez właścicieli, choć tak serio nie ma co gadać bo to dopiero początki. Bardzo polecam grę, chociaż spróbować, bo jako zapalony fan i gracz mmorpg śmiało stwierdzam, że jest to jeden z lepszych tytułów w jakie grałem kiedykolwiek, zapowiada się niesamowicie. Pozdrówki