Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze materiały do: Might and Magic Kroniki: Antologia

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.07.2019 15:01
fakk3
fakk3
62
Pretorianin

Bardzo fajny i praktyczny zestaw gier z serii MM. Idealny dla osoby, która chciałaby mieć wszystko na jednej płytce. Premierowo był sprzedawany za śmieszne pieniądze 14,90 i to jeszcze jako takie wydanie "z kosza". Najbardziej chyba cieszy obecność MM VI, VII, VIII, IX. Choć ta ostatnia to nie wiem czy tak cieszy :D Trzeba jednak pamiętać, że pierwsze kopie Antologii zostały wydane bez muzyki. Polski wydawca Cenega zorientował się dopiero po czasie i wydał nie informując nikogo kolejny rzut takich samych pudełek z grami poprawionymi zawierającymi audiotracki. Granie w rpgowe tytuły tej kompilacji bez muzyki to jakieś nieporozumienie. Zwłaszcza, że muzyka brzmi świetnie i nie zestarzała się wcale. Warto zapytać sprzedawcę jaką wersję posiada, bo można się później zawieść.

24.07.2019 15:16
SpecShadow
odpowiedz
SpecShadow
84
Silence of the LAMs
8.5

Nie wiedziałem że ta antologia ma własną stronę D:

Serię RPGów M&M uwielbiam znacznie bardziej niż strategie (herezja, wiem) i nawet ostatnie części - IX i X - były niezłe.
Choć M&M IX - Writ of Fate wymagał fanowskich poprawek i był jedną z najbrzydszych gier w jakie dane mi było grać w życiu to i tak koncept pozostał ten sam - kosimy przeciwników, robimy zadania, rośniemy w siłę, eksplorujemy i zbieramy. Trochę pozmieniali sposób awansów w grze ale nic poważnego i co najważniejsze - było świetne. Do czasu aż nie musiałeś polować na nauczycieli w mieście, ci nie siedzieli w jednym miejscu i nie wyróżniali się z tłumu.

Tutaj warto zauważyć że lochy w IX są lepiej zrobione niż w częściach VII i VIII.

Samą kolekcję kupiłem w Empiku, na resztkach pudełek z grami na PC :] albo nie działało albo nie zachwyciło mnie wtedy.
Ale i tak kupiłem na GOGu, ograłem, polubiłem.

post wyedytowany przez SpecShadow 2019-07-24 15:17:56
24.07.2019 15:39
Iselor (Łódź)
odpowiedz
Iselor (Łódź)
126
Senator

Might and Magic VI i VII zawsze będę chyba uważał za najlepsze dungeon crawlery ever i jedne z 5 najlepszych cRPG w historii. Przede mną IX i X część serii (X o ile wyjdzie na gogu kiedykolwiek). A sam pakiet fajny, kupiłem jak był za grosze, na szczęście mam wersje z muzyką :)