Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS
Ion Game Box

Ion

Gra RPG RocketWerkz

Produkcja tej gry została wstrzymana
i nie będzie kontynuowana.

Osadzona w realiach science fiction kosmiczna grą MMO, zainspirowana kultowym sieciowym RPG Space Station 13. Tytuł został opracowany we współpracy z firmą technologiczną Improbable przez studio RocketWerkz, założone przez byłego pracownika firmy Bohemia Interactive oraz twórcę kultowego DayZ, Deana Halla. Akcja gry osadzona została w odległej przyszłości, kiedy to ludzkość zdołała w końcu sięgnąć gwiazd. Zgodnie z zamysłem autora, Ion to nie tylko gra, ale przede wszystkim nieustannie zmieniające się uniwersum, w którym gracze żyją, budują i umierają na terenie dryfujących w przestrzeni kosmicznej konstrukcji. Produkcja ukierunkowana jest na rozgrywkę sieciową, lecz w przeciwieństwie do większości typowych gier MMO oferuje też całkiem rozbudowaną warstwę narracyjną. Tak więc oprócz typowych elementów sandboksowych, równie ważną rolę w grze odgrywa intrygujący scenariusz.

Więcej informacji o: IonrpgcraftingkooperacjakosmiczneMMOmultiplayersandboxscience fiction .

Ion, tajemnicza gra MMO od twórcy DayZ, została anulowana
Ion, tajemnicza gra MMO od twórcy DayZ, została anulowana

wiadomość7 marca 2017

Jak wynika z ustaleń serwisu Eurogamer, gra Ion, zapowiedziany podczas targów E3 2015 projekt nowozelandzkiego studia RocketWerkz oraz brytyjskiej firmy Improbable, została anulowana.

PC Gaming Show na E3 2015 – podsumowanie (Pillars of Eternity: The White March, Deus Ex: Mankind Divided i inne)
PC Gaming Show na E3 2015 – podsumowanie (Pillars of Eternity: The White March, Deus Ex: Mankind Divided i inne)

wiadomość17 czerwca 2015

Serię konferencji na E3 2015 zwieńczyło PC Gaming Show – zorganizowany przez AMD i serwis PC Gamer pokaz poświęcony grom na komputery osobiste. W środku znajdziecie nasze podsumowanie, czyli sporo trailerów oraz informacje o dodatku do Pillars of Eternity, darmowej minikampanii StarCraft II: Whispers of Oblivion, pecetowej wersji Gears of War: Ultimate Edition i innych ciekawych produkcjach.

Ion nowym projektem twórcy DayZ
Ion nowym projektem twórcy DayZ

wiadomość15 czerwca 2015

Jedną z niespodzianek dzisiejszej konferencji Microsoftu była zapowiedź nowego projektu Deana Halla. Twórca DayZ pracuje nad Ion – kosmicznym MMO, który ma trafić na PC oraz Xboksa One.

PC
XONE

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.06.2015 16:02
mariusz zakrent
2
Junior

Gdzie informacja ze gra zainspirowana jest kultowym space station 13?