Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sleepless Clinic

Firma polski producent wydawca

Niezależne polskie studio deweloperskie z siedzibą w Bielsku-Białej, którego prezesem jest Włodzimierz Burliga. Sleepless Clinic tworzy gry przeznaczone na urządzenia mobilne, komputery osobiste oraz konsole stacjonarne.

Historia

Oficjalnie firma Sleepless Clinic rozpoczęła działalność w 2016 roku. Niemniej debiutanckie dzieło studia, czyli Brain It: Amazing Adventure, trafiło na smartfony i tablety w sierpniu 2015 roku. Tytuł okazał się na tyle dużym sukcesem, że ekipa postanowiła stworzyć kolejną grę mobilną. Bloody Finger JUMP, czyli groteskowa zręcznościówka, w której gracze wcielają się w tytułowy ucięty palec, a ich zadaniem jest wykonywanie jak najwyższych skoków okraszonych efektownymi sztuczkami, trafiło na urządzenia mobilne na początku 2016 roku. Po kilku miesiącach tytuł doczekał się kontynuacji w postaci Bloody Finger RUN, w której paluch porusza się po najeżonej przeszkodami kuli, starając się dotrzeć jak najdalej.

Nie były to szczególnie ambitne projekty, niemniej zarobione na nich pieniądze pozwoliły twórcom rozwinąć skrzydła i nawiązać współpracę z firmą IMGN.PRO, która wydała ich kolejne dzieło. The Last Journey, bo o tym mowa, trafiło na komputery osobiste w kwietniu 2017 roku. Tym razem autorzy opracowali eksploracyjną grę akcji, w której przejmujemy kontrolę nad załogą statku kosmicznego, poszukującą planety nadającej się do życia.

Stopień rozbudowania kolejnych dzieł Sleepless Clinic zaczął rosnąć wykładniczo, a niecały rok później twórcy dostarczyli kolejną produkcję. Mowa o Symmetry, opowiadającym o losach ekipy badawczej, która rozbiła się na powierzchni obcej planety. Tym razem autorzy oddali w nasze ręce grę survivalową – w trakcie zmagań należy koncentrować się przede wszystkim na dbaniu o kondycję naszych podopiecznych, gdyż tylko zdrowi i wypoczęci śmiałkowie mogą organizować ekspedycje w poszukiwaniu surowców. Co ciekawe, było to pierwsze dzieło w portfolio Sleepless Clinic, które poza pecetami zawitało na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.


Wydawcy gier Sleepless Clinic

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Sleepless Clinic:


IMGN.PRO