Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Company of Heroes 2 (PC)

PC

Dodatki do Company of Heroes 2

Company of Heroes 2: The British Forces
Company of Heroes 2: The British Forces

dodatek do gry3 września 2015

Trzeci samodzielny dodatek do gry Company of Heroes 2, przygotowany jak dwa poprzednie przez autorów „podstawki” – studio Relic Entertainment. Podobnie jak w przypadku rozszerzenia Western Front Armies, twórcy skoncentrowali się ponownie głównie na trybie wieloosobowym, tym razem dodając do rozgrywki sieciowej armię Wielkiej Brytanii. Wraz z nią do dyspozycji graczy oddano 15 nowych jednostek, 6 dowódców o różnych umiejętnościach oraz 8 niedostępnych wcześniej map, ukazujących historyczne miejsca z okresu II wojny światowej. Warto podkreślić też fakt odwzorowania różnic kulturowych, występujących w armii brytyjskiej oraz drzewka technologii, które możemy rozwijać na dwa sposoby, kładąc nacisk na aspekty ofensywne bądź defensywne. W odróżnieniu od poprzednich dodatków, The British Forces oferuje ponadto szereg kosmetycznych poprawek w warstwie grafiki i animacji oraz poprawiony balans pomiędzy poszczególnymi frakcjami.

Company of Heroes 2: Ofensywa w Ardenach
Company of Heroes 2: Ofensywa w Ardenach

dodatek do gry18 listopada 2014

Drugie samodzielne rozszerzenie do gry Company of Heroes 2 opracowanej w 2013 roku przez studio Relic Entertainment. Zgodnie z podtytułem dodatku w grze powracamy na front zachodni II wojny światowej, aby wziąć udział w słynnej ofensywie wojsk sprzymierzonych w Ardenach. W przeciwieństwie do pierwszego rozszerzenia, w którym nacisk położono na zmagania multiplayer – tym razem autorzy postanowili skupić się na kampanii jednoosobowej. W trakcie kolejnych 18 misji połączonych spójną historią fabularną przejmiemy dowództwo nad jednostkami amerykańskimi stawiającymi czoła siłom hitlerowskiego Oberkommando. Rozgrywka rozwija się dynamicznie w zależności od podejmowanych przez nas decyzji, a kluczem do sukcesu jest zdobywanie doświadczenia, taktyczne planowanie i zarządzanie mocno ograniczonymi zasobami ludzi oraz sprzętu. W warstwie technicznej gry nie dokonano żadnych zmian, ale twórcy pokusili się o wprowadzenie trzech nowych amerykańskich kompanii wraz z unikatowymi oficerami.

Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego
Company of Heroes 2: Armie Frontu Zachodniego

dodatek do gry24 czerwca 2014

Pierwszy duży i jednocześnie samodzielny dodatek do popularnej strategii wojennej Company of Heroes 2 studia Relic Entertainment. W przeciwieństwie do gry podstawowej, koncentrującej się na zmaganiach rosyjsko-niemieckich na froncie wschodnim II wojny światowej, rozszerzenie przenosi nas na Zachód, dając możliwość zagrania dwoma zupełnie nowymi armiami, które dostępne były wcześniej jedynie w formie dodatków DLC. Możemy więc poprowadzić do boju Armię Amerykańską bądź niemieckie Oberkommando. Każda ze stron otrzymała nowe, niedostępne wcześniej zdolności, ulepszenia oraz możliwości strategiczne i taktyczne. Rozgrywkę urozmaicono, wprowadzając nieco przemodelowany system progresji, pojawiły się też nowe typy jednostek, charakterystyczne dla ww. stron konfliktu. Mimo, iż Western Front Armies dedykowany jest głównie do zabawy w trybie wieloosobowym, twórcy przewidzieli także możliwość rywalizacji z komputerowym AI.

DLC do Company of Heroes 2

Soviet Commander: Advanced Warfare Tactics

cena: 17,00 zł

DLC17 lutego 2014

Pakiet dedykowany Sowietom, oferujący samolot Ił-2 Sturmovik wyposażony w atak z wykorzystaniem działek 23 mm, czołg T-34/85, a także zwiększający możliwości poborowych (naprawa uszkodzonych obiektów i maszyn, dostęp do pistoletów maszynowych PPSz-41 i umiejętność przechwytywania transmisji radiowych).

German Commander: Close Air Support Doctrine

cena: 17,00 zł

DLC17 lutego 2014

Pakiet dedykowany Wehrmachtowi, oferujący samolot JU-87D wyposażony w trzy ataki (lot nurkujący połączony ze zrzuceniem 50-kilogramowej bomby, nalot na czołgi i piechotę) i tryb lotu rozpoznawczego, a także możliwość redystrybucji zasobów przez dowództwo.

Southern Fronts

cena: 17,00 zł

DLC11 grudnia 2013

Rozszerzenie pozwala objąć dowodzenie nad obiema stronami konfliktu - Armią Czerwoną i Wehrmachtem. Oferuje osiem bitew z komputerowym przeciwnikiem (Generał Błoto, Przełamanie linii, Odwrót nad Doniec, Rozwidlenie pod Charkowem, Ciężki deszcz, Żadnych odwrotów!, Szturm nad Dońcem, Przeprawa czołgów) oraz dwa wyzwania solowe (Wiosenna rasputica, Okupacja).

Victory at Stalingrad

cena: 38,00 zł

DLC13 listopada 2013

Rozszerzenie pozwala objąć dowodzenie nad Armią Czerwoną, która walczy z Niemcami o utrzymanie Stalingradu. Oferuje trzy bitwy z komputerowym przeciwnikiem (Wintergewitter, Opór pod Stalingradem, Zwycięstwo pod Stalingradem), dwa wyzwania solowe (Atak na lotnisko Tacinskaja, Obrona mostu), a także scenariusz do rozgrywki kooperacyjnej (Manewr okrążający pod Kałaczem).

Case Blue

cena: 34,00 zł

DLC24 września 2013

Rozszerzenie pozwala objąć dowodzenie nad Wehrmachtem i koncentruje się wokół operacji Fall Blau (ang. Case Blue). Oferuje dwie bitwy z komputerowym przeciwnikiem (nad Donem i pod Charkowem), dwa wyzwania solowe („As Tygrysów” oraz „Zniszcz konwój”), a także scenariusz do rozgrywki kooperacyjnej (walka o Woroneż).