Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 27 marca 2013, 13:01

BioShock Infinite (eksploracja; zadania poboczne; używanie wytrychów) PC, X360, PS3

Wstęp

BioShock: Infinite jest strzelaniną FPP, w której wcielamy się w postać detektywa Bookera DeWitta i wybieramy się do unoszącego się w chmurach miasta Columbia z zamiarem odnalezienia kobiety o imieniu Elizabeth. Poniżej prezentujemy kilka trików adresowanych głównie do mniej doświadczonych graczy.

Triki do gry

EKSPLORACJA OTOCZENIA

Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów z serii BioShock, niezwykle istotnym aspektem zabawy jest bardzo staranna eksploracja wszystkich odwiedzanych lokacji, ze szczególnym uwzględnieniem wszelakiego rodzaju skrzyń i pojemników. Pozwoli ci to przede wszystkim na pozyskiwanie funduszy na przyszłe zakupy, ale możesz też w ten sposób zdobywać inne wartościowe przedmioty (np. amunicję).

ZADANIA POBOCZNE

Dobrze jest podejmować się przechodzenia wszystkich otrzymywanych zadań pobocznych. Przemawiają za tym dwa czynniki. Po pierwsze, opcjonalne questy w większości przypadków nie są skomplikowane, przez co nie stracisz na ich wykonywaniu zbyt dużo czasu. Po drugie, zaliczanie pobocznych misji wiąże się zazwyczaj z bardzo cennymi profitami, jak chociażby nowymi infuzjami czy elementami ekwipunku głównego bohatera.

UŻYWANIE WYTRYCHÓW

Wszystkie zamknięte pomieszczenia i obiekty wymagają zużywania wytrychów (od jednego do pięciu). Z racji tego, że wytrychy pozyskuje się w niewielkich ilościach i nie są one tanie w zakupie, dobrze jest zapisywać swoje postępy przed każdym ich użyciem. Zaletą tej metody jest to, że w przypadku włamania się do obszaru z mało wartościowymi skarbami będziesz mógł wczytać poprzedni stan i zachować wytrychy na lepszą okazję.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 27 marca 2013