Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Zelda Tears of the Kingdom - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Zelda Tears of the Kingdom - poradnik do gry

Zelda Tears of the Kingdom - poradnik do gry

Broń Królestwa Hyrule! Zelda Tears of the Kingdom poradnik to najlepsze porady na start, do eksploracji, walki, konstruowania, rozwoju postaci. Opisujemy umiejętności Fuse, Recall, Ultrahand, Ascend, wszystkie znajdźki, mechaniki, trofea, datę premiery, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 19 maja 2023

Poniższy poradnik do The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom stanowi pełne kompendium wiedzy na temat najnowszej produkcji Nintendo. Znajdziecie tutaj wszystkie najważniejsze informacje na temat tytułu. Dzięki nim zapoznacie się z najbardziej mechanikami rozgrywki.

Zelda Tears of the Kingdom: Zawartość poradnika

Całość poradnika została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich znajdziecie informacje na temat najbardziej podstawowych mechanik rozgrywki. Dowiecie się stąd między innymi jak wygląda eksploracja, konstruowanie pojazdów oraz walka. Znajdziecie tutaj opis zdolności Fuse, Recall, Ultrahand i Ascend.

W FAQ znajdziecie odpowiedni na najważniejsze pytania. Wyjaśniamy jak dotrzeć na Sky Islands i jak zbudować latającą platformę.

Całość rozdziału zamyka natomiast aneks, w którym omówiona została data premiery tytułu, platformy docelowe oraz dostępne edycje.

Drugim dużym rozdziałem w naszym poradniku są sekrety i znajdźki. Omawiamy w nich rozwiązanie zagadek w Shrines oraz przedstawiamy pełną listę wszystkich Shrines w grze. Dowiecie się jak zebrać wszystkie Korok Seeds.

Trzeci rozdział poradnika zawiera opis przejścia misji głównych i zadań pobocznych w Tears of the Kingdom. Znajdziecie tam zestawienie wszystkich Main Quests, listę wszystkich Side Adventures i Side Quests.

Zelda Tears of the Kingdom: Szybkie porady na start

 1. Odwiedzajcie Shrines i odkrywajcie nowe punkty szybkiej podróży. Każda ukończona Shrine daje jeden Light of Blessing i zamienia się w fast travel point.
 2. Gdy tylko znajdziecie nowy Device Dispenser, sprawdźcie co z niego możecie wylosować. Każda taka maszyna to szansa na zdobycie całkiem innych urządzeń Zonai, które można ze sobą łączyć i budować pojazdy oraz samoloty.
 3. Po wylądowaniu w królestwie Hyrule idźcie do Purah i odblokujcie paralotnię. Znacznie ułatwi Wam to podróżowanie i przy okazji odblokujecie pierwszą Skyview Tower, które są kolejnymi punktami szybkiej podróży w grze.
 4. Przyczepcie rakietę do broni, aby szybko wzbić się wysoko w powietrze. Otwórzcie następnie paralotnię co pozwoli Wam przelecieć na sporą odległość.

Więcej wskazówek jak rozpocząć grę Tears of the Kingdom przeczytacie na stronie Porady na start.

Zelda Tears of the Kingdom: Podstawy

 1. Konie - z tej strony dowiecie się jak złapać konia, jak zarejestrować go w stajni i jak przywołać swojego konia.
 2. Pojazdy - dzięki umiejętności Ultrahand będziecie w stanie zbudować różne pojazdy i samoloty. Na tej stornie znajdziecie kilka projektów pojazdów oraz latających platform.

Zelda Tears of the Kingdom: FAQ

 1. Jak dotrzeć na Sky Islands? - gdy Link opuści pierwszą podniebną wyspę, będzie do niej mógł wrócić dzięki punktom szybkiej podróży. Niebo nad królestwem Hyrule jest bardzo rozległe i znajdują się w nim liczne wyspy. Na tej stronie tłumaczymy jak dotrzeć na Sky Islands.
 2. Jak zbudować latającą platformę? - z tej strony dowiecie się jak skonstruować pierwszą latającą platformę, aby szybko przelecieć z wyspy.
 3. Jak zdobyć Archaic Tunic? - stąd dowiecie się gdzie znaleźć Archaic Armor set na Great Sky Island, który składa się z Archaic Tunic i Archaic Warm Greaves.
 4. Jak złapać Dandelion? - na tej stronie podpowiadamy jak złapać Dandelion, w którym chowa się Korok. Wyjaśniamy do czego służą Korok Seeds i gdzie znaleźć Hestu.
 5. Jak używać Energy Cell? - Energy Cell to Wasze jedyne źródło energii do napędzania wszystkich urządzeń Zonai. Na tej stronie tłumaczymy jak ładować i ulepszać Energy Cell oraz do czego służy Crystal Refinery.
 6. Jak odblokować paralotnię? - paralotnia (paraglider) to jeden z najczęściej używanych przedmiotów Linka. W naszym poradniku wyjaśniamy kiedy odblokujecie paralotnię i pierwszą Skyview Tower w grze.

Zelda Tears of the Kingdom: Umiejętności Linka

 1. Recall - przeczytajcie nasz opis zdolności Recall, dzięki której cofniecie czas na poruszających się przedmiotach. Wyjaśniamy jak odblokować i jak używać Recall.
 2. Fuse - jest to jednak z najciekawszych nowych mocy Linka. Na tej stronie poradnika znajdziecie najważniejsze informacje o tym jak przyczepiać różne przedmioty do broni i tarczy. Omawiamy jak korzystać z Fuse.
 3. Ultrahand - tę zdolność poznacie w pierwszej Shrine. Dzięki Ultrahand możecie podnieść niemal wszystkie przedmioty w grze i łączyć je ze sobą.
 4. Ascend - kolejna nowa moc Linka. Ascend pomoże Wam w szybkim przedostaniu się na wyższy teren poprzez przebijanie się przez sufit.

Zelda Tears of the Kingdom: Shrines

 1. Lista wszystkich Shrines - tu znajdziecie zestawienie wszystkich Shrines w Tears of the Kingdom.

Sky:

 1. Wszystkie Shrines na Great Sky Island - z tej strony dowiecie się jak znaleźć wszystkie 4 Shrines na Great Sky Island. Wyjaśniamy jak dotrzeć do każdej z nich.
 2. Ukouh Shrine - stąd dowiecie się jak rozwiązać wszystkie zagadki i jak otworzyć skrzynię. Wyjaśniamy jak odblokować Ultrahand.
 3. Gutanbac Shrine - w tej Shrine nauczycie się Ascend. Nasz opis przejścia pomoże Wam rozwiązać łamigłówki i otworzyć wszystkie skrzynie.
 4. In isa Shrine - tu odblokujecie Fuse i nauczycie się dołączać przedmioty do broni i tarczy. W naszym poradniku znajdziecie opis przejścia wszystkich zagadek w Shrine.
 5. Nachoyah Shrine - jest to ostatnia Shrine na Great Sky Island, do której prowadzi skrót z Room of Awakening. Opisujemy wszystkie zagadki i podajemy lokację skrzyń z lootem.

Surface:

 1. Kyononis Shrine - w tej Shrine przejdziecie tutorial, który zapozna Was z podstawami walki. Nauczycie się parować i unikać ciosów.
 2. Yamiyo Shrine - kolejna lokacja, w której czeka na Was krótki tutorial. Dowiecie się jak rzucać przedmiotami we wrogów.
 3. Mogawak Shrine - z tej strony dowiecie się jak rozwiązać zagadkę z wodą i elektrycznością. Wyjaśniamy jak naładować baterię i jak poprowadzić prąd.
 4. Susuyai Shrine - tu tłumaczymy jak rozwiązać wszystkie zagadki i jak otworzyć skrzynię w Shrine.
 5. Ishodag Shrine - tu znajdziecie rozwiązania wszystkich zagadek z wiatrakami. Dowiecie się też jak otworzyć skrzynię ze skarbem.
 6. Eldin Canyon - na tej stronie znajdziecie rozwiązania zagadek z Marakuguc Shrine i Timawak Shrine.
 7. Lanayru Wetlands - stąd dowiecie się jak rozwiązać zagadki z kulą w Tukarok Shrine.
 8. Great Hyrule Forest - tutaj przeczytacie jak rozwiązać zagadkę z platformą w Ekochiu Shrine.

Zelda Tears of the Kingdom: Wszystkie Main Quests

 1. Lista wszystkich Main Quests - sprawdźcie nasze zestawienie wszystkich Main Quests. Wyjaśniamy ile misji głównych jest w Tears of the Kingdom.
 2. Find Princess Zelda - opis przejścia głównej misji, która rozpoczyna się na Great Sky Island. Wyjaśniamy jak znaleźć czwartą Shrine i jak opuścić wyspę.
 3. The Closed Door - po przebudzeniu się na Great Sky Island, Link musi odwiedzić trzy Shrines i zdobyć Lights of Blessing. Z tej strony dowiecie się jak szybko wrócić do Temple of Time i poznacie wszystkie skróty na wyspie.
 4. Camera Work in the Depths - w tej misji odblokujecie kamerę i pierwszy raz zejdziecie do podziemi. Na tej stronie tłumaczymy jak znaleźć Robbiego w Depths.
 5. Impa and the Geoglyphs - stąd dowiecie się gdzie znaleźć Impę i jak naprawić jej balon. Na końcu podpowiadamy gdzie znaleźć Dragon's Tear.
 6. Tulin of Rito Village - main quest, w którym odblokujecie przyzywanie towarzysza. Krok po kroku wyjaśniamy jak znaleźć Tulina w Hebra South Summit Cave, jak dostać się do chmury oraz jak odblokować 5 zamków w Wind Temple. Na końcu opisujemy walkę z Bossem, Colgera.

Zelda Tears of the Kingdom: Wszystkie Skyview Towers

Na naszej liście wszystkich Skyview Towers znajdziecie dokładne lokacje punktów szybkiej podróży w Zelda: Totk. Wyjaśniamy jak odblokować Towers i jak z nich korzystać.

Zelda Tears of the Kingdom: Data premiery

Data premiery gry Zelda Tears of the Kingdom została wyznaczona na 12 maja 2023 r. Więcej na ten temat oraz tego, czy gra otrzyma DLC znajdziecie na stronie: Data premiery.

Zelda Tears of the Kingdom: Polska wersja językowa

Na stronie Polska wersja językowa znajdziecie listę wspieranych języków w Zelda TotK. Sprawdźcie ile języków ścieżki dźwiękowej i napisów oferuje gra.

Autorzy Poradnika

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Była pracownica korpo, która pewnego pięknego dnia postanowiła rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. A tak dokładanie do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do GOL-owych poradników dołączyła w 2019 r. Od czasu do czasu natkniecie się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala – nigdy nie pytajcie dlaczego). Po godzinach lubi rujnować swój wzrok, malując figurki w źle oświetlonym pokoju lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej

Dawid Lubczyński

Dawid Lubczyński

Przed wstąpieniem do GRYOnline.pl zajmował się studiowaniem (w sumie przygoda ta trwa dalej). Na razie ukończył studia pierwszego stopnia na kierunku dziennikarskim. Z GOL-em swoją przygodę zaczął w roku 2019, kiedy podjął się trudnej sztuki pisania kompleksowych poradników do gier. Najbardziej lubi, gdy dostaje do napisania poradnik do gry z gatunku soulsborne. W wolnej chwili czyta o naparach, które pomogą mu zniwelować stres po tysięcznym zgonie na tym samym etapie gry. Wielki fan bijatyk (Tekken), który regularnie uczestniczy w turniejach związanych z tym gatunkiem (jeśli o nim nie słyszałeś, to już wiesz z jakim skutkiem).

więcej


Informacje o Zelda Tears of the Kingdom - poradnik do gry

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 14 kwietnia 2023, odwiedź Poradnik do gry

Sekrety i znajdźki

Ostatnia aktualizacja : 12 maja 2023, odwiedź Sekrety i znajdźki

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 12 maja 2023, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.