Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zlecenia standardowe | Death Stranding Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Death Stranding wyjaśniamy ogólne założenia zleceń standardowych, czyli pobocznych misji gry. Dowiesz się między innymi czego dotyczą poboczne misje, jakie mają dodatkowe ustawienia, oraz jakie nagrody przewidziano za zajmowanie się nimi.

Zlecenia standardowe - ogólne założenia

Zlecenia standardowe możesz odbierać przy tych samych terminalach, które wyświetlają również zlecenia dla Sama (misje fabularne gry) - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Zlecenia standardowe możesz odbierać przy tych samych terminalach, które wyświetlają również zlecenia dla Sama (misje fabularne gry). Przeważnie jest kilka standardowych zleceń do wyboru i nie musisz się ich wszystkich podejmowąć, gdyż żadne zlecenie nie może bezpowrotnie przepaść. Jest to zresztą niewskazane jeśli kilka pobocznych misji zakłada transport ciężkich ładunków. Możesz nie poradzić sobie z jednoczesnym transportem dużej liczby pojemników.

Zleceń standardowych celowo nie uwzględniliśmy w naszym opisie przejścia gry, gdyż nie posiadają one elementów fabularnych ani żadnych innych unikalnych założeń. Nie oznacza to, że powinieneś je ignorować. Są one dobrym sposobem na usprawnieniu awansowania w grze i "rozwijania postaci".

W momencie podejmowania się pobocznego zlecenia warto zwrócić szczególną uwagę na - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

W momencie podejmowania się pobocznego zlecenia warto zwrócić szczególną uwagę na:

  1. Wagę ładunku. Jeśli nie korzystasz z egzoszkieletu lub przenosisz już jakieś pojemniki związane z innym zleceniem, to "dociążenie" Sama może być bardzo złym pomysłem.
  2. Cel podróży. W pierwszej kolejności warto podejmować się tych pobocznych misji, których cel podróży jest identyczny lub zbliżony do aktualnie wykonywanego głównego zadania. Nie będziesz musiał niepotrzebnie zbaczać z drogi.

Poboczne misje w grze dzielą się na cztery główne grupy i możesz to odczytać zawsze w opisie zlecenia. Główne kategorie zleceń standardowych to:

  1. Stan (Condition) - Są to dostawy, w których trzeba dostarczyć ładunek nie przekraczając określonej wartości uszkodzeń oraz takie, w których trzeba przetransportować ładunek wrażliwy na uszkodzenia (Fragile Cargo).
  2. Czas dostawy (Delivery Time) - Są to dostawy, w których trzeba dostarczyć ładunek mieszcząc się w określonym limicie czasu.
  3. lość (Quantity) - Są to dostawy, w których trzeba dostarczyć określoną liczbę przedmiotów. Komplet pojemników zazwyczaj sporo waży.
  4. Zebranie (Collection) - Są to dostawy, w których trzeba zebrać np. określoną ilość surowców z zaznaczonego obszaru.
Po wybraniu jakiegoś zlecenia i przejściu do kolejnego okna możesz dodatkowo ustalić warunki jego zaliczenia - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Po wybraniu jakiegoś zlecenia i przejściu do kolejnego okna możesz dodatkowo ustalić warunki jego zaliczenia. Każdą poboczną misję możesz rozegrać na domyślnych zasadach lub wybrać opcję dostawy premium. Zwiększa ona poziom trudności zlecenia. Przykładowo jeśli misja początkowo wymagała żeby uszkodzenia ładunku nie przekroczyły 50%, to w przypadku dostawy premium może to już być 20 procent.

Zachętą do rozegrania misji na zasadach premium jest możliwość otrzymania lepszej nagrody i zawsze warto zaznaczać wyższy poziom trudności. Jeśli chcesz możesz dodatkowo zabezpieczyć się i zapisać stan gry w momencie rozpoczynania dostawy premium. Nie będziesz musiał obawiać się ewentualnej porażki na wypadek popełnienia błędu czy wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności (np. konfrontacji z wynurzonymi w drodze do punktu docelowego).

Zlecenia standardowe posiadają identyczne ekrany podsumowań do zleceń dla Sama i są w identyczny sposób oceniane - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Zlecenia standardowe posiadają identyczne ekrany podsumowań do zleceń dla Sama i są w identyczny sposób oceniane. Chcąc uzyskać najwyższą ocenę S musisz dostaczyć ładunek w bardzo dobrym stanie i zadbać o spełnienie ewentualnych dodatkowych wymagań (np. zmieszczenie się w limicie czasu albo dostarczenie 100% pojemników).

Poboczne misje same w sobie nie oferują unikalnych nagród, ale zajmowanie się nimi pozwala zdobywać lajki i jest to wystarczająca zachęta. Lajki są potrzebne do tego żeby zwiększać poziom więzi (połączenia) z sojuszniczymi placówkami w grze. Nie zdołasz osiągnąć maksimum 5 gwiazdek podejmując się wyłącznie misji fabularnych. Musisz zainteresować się pobocznymi misjami jeśli chcesz zdobyć 5 gwiazdek. Warto raz jeszcze przypomnieć, że najwięcej lajków przyznają dostawy premium. Umożliwią ci one znacznie szybsze awansowanie w "relacjach" z placówkami.

Każde zlecenie standardowe można też niestety zawalić i może tak się stać np. jeśli zniszczysz lub zgubisz transportowany ładunek. Możesz wtedy anulować całą misję lub powrócić do zleceniodawcy misji po nowe pojemniki (jeśli zlecenie na to pozwala). Niepowodzeniami nie musisz sie przejmować, bo zapas zleceń standardowych nigdy się nie wyczerpie. Nawet jeśli nie udała ci się dana dostawa, to bezproblemowo możesz podjąć się innych.

Zlecenia standardowe dla botów

Zlecenia standardowe dla botów są unikalną kategorią pobocznych misji - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Zlecenia standardowe dla botów są unikalną kategorią pobocznych misji. Stają się one dostępne po ukończeniu zlecenia numer 24 (Prototype Bot Delivery: Distribution Center South of Lake City). Na ekranie przyjmowania zleceń pojawi się nowa, trzecia opcja.

Boty mogą podejmować się tych samych pobocznych, co główny bohater. Zaletą takiego działania jest to, że cały proces jest zautomatyzowany. Po tym jak wyznaczysz botowi jakąś misję wyruszy on samodzielnie do celu podróży. Dotarcie do miejsca docelowego zajmuje botom średnio kilkadziesiąt minut (gra informuje o czasie podróży w opisie zlecenia).

Po tym jak bot wykona misję nie wyświetli się od razu ekran jej podsumowania - Zlecenia standardowe | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Po tym jak bot wykona misję nie wyświetli się od razu ekran jej podsumowania. Musisz w tym celu odwiedzić dowolną sojuszniczą placówkę z terminalem i przejść do zakładki zleceń.

Wadą polegania na usługach botów jest to, że autonomiczne maszyny bardzo słabo radzą sobie z podróżowaniem w terenie. Możesz przez to otrzymywać niskie noty oraz niewiele lajków. Istnieje metoda zwalczania tego problemu - możesz rozbudowywać sieć asfaltowych dróg. Im więcej dróg znajdzie się w świecie gry, tym częściej boty będą mogły z nich korzystać. Poprawi to rangi przyznawane za kolejne tego typu misje.