Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zwiększyć limit udźwigu w Death Stranding? Death Stranding poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Death Stranding informuje, w jaki sposób zwiększyć limit udźwigu, tzn. jak zagwarantować sobie możliwość przenoszenia ciężkich przedmiotów. Dodatkowo podpowiadamy, jak radzić sobie ze zleceniami wymuszającymi transport ciężkich rzeczy.

Limit udźwigu to jeden z najważniejszych parametrów jakimi opisany jest główny bohater gry Death Stranding - Jak zwiększyć limit udźwigu w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Limit udźwigu to jeden z najważniejszych parametrów jakimi opisany jest główny bohater gry Death Stranding. Aktualny stan tego parametru możesz sprawdzić np. zaglądając do menu inwentarza. Górna wartość to aktualna waga przenoszonych przedmiotów. Dolna wartość to aktualny limit udźwigu - domyślnie jest to 120 kilogramów, ale w trakcie gry można na różne sposoby go zwiększać.

Problem z limitem udźwigu daje o sobie znać zanim go jeszcze przekroczysz. Po tym jak dostatecznie "dociążysz" Sama wskaźnik wagi przenoszonych przedmiotów zmieni kolor na żółty. Bohater szybciej będzie zużywał energię paska kondycji i łatwiej będzie o utratę równowagi. Przekroczenie limitu udźwigu zaowocuje tym, że wskaźnik zmieni swój kolor na czerwony. Sam bardzo powoli będzie się poruszał lub w ogóle nie będzie w stanie ruszyć się z miejsca. Konieczne okaże się upuszczenie przedmiotu/przedmiotów z inwentarza żeby zejść poniżej limit udźwigu.

Limit udźwigu może permanentnie zwiększać się w miarę rozwijania głównego bohatera - Jak zwiększyć limit udźwigu w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Limit udźwigu może permanentnie zwiększać się w miarę rozwijania głównego bohatera. Mowa tu o menu Ocena kuriera (Porter Grade), które wyświetlane jest każdorazowo po ukończeniu jakiegoś zlecenia. Z limitem udźwigu powiązany jest konkretnie parametr Wielkość dostawy (Delivery Volume). Za każdym razem gdy awansujesz go o 10 poziomów podniesie się limit udźwigu. Nie jest to niestety duża premia - +5 kilogramów - ale lepsze to niż nic.

Świetnym sposobem na znaczące podniesienie limitu udźwigu są egzoszkielety - Jak zwiększyć limit udźwigu w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Świetnym sposobem na znaczące podniesienie limitu udźwigu są egzoszkielety. W szczególności warto się w tym przypadku zainteresować egzoszkieletem wzmacniającym (Power Skeleton), gdyż jego głównym zastosowaniem jest właśnie zwiększenie możliwości transportowych. Limit udźwigu zwiększy się o ponad 100 kilogramów.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że egzoszkielety oferują jedynie tymczasową premię do limitu udźwigu. Bonus do limitu udźwigu zniknie lub zmniejszy się jeśli:

  1. Wyczerpiesz baterię egzoszkieletu (warto zatrzymywać się przy generatorach).
  2. Zainstalujesz inny rodzaj egzoszkieletu (np. taki, który oferuje specjalizację w szybkości poruszania się).
  3. Egzoszkielet ulegnie całkowitemu zniszczeniu (można na szczęście produkować kolejne).
Z problemem limitu udźwigu możesz też radzić sobie odciążając bohatera, tzn - Jak zwiększyć limit udźwigu w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Z problemem limitu udźwigu możesz też radzić sobie odciążając bohatera, tzn. umieszczając transportowane ładunki na maszynach. Mogą to być przede wszystkim:

  1. Pojazdy - W przypadku motocykli umieszcza się je w miejscach gdzie normalnie znajdowałyby się sakwy. W przypadku pojazdów czterokołowych umieszcza się je na pace.
  2. Aerobagażniki - Po rozłożeniu ładunków na bagażniku możesz chwycić za linkę i ciągnąć go za sobą.

Dostęp do pojazdów i aerobagażników automatycznie zdobędziesz dzięki postępom w głównym wątku fabularnym gry.