Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co to jest opad temporalny w Death Stranding? Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Death Stranding wyjaśniamy czym jest opad temporalny (Timefall), jak reagować na pojawienie się opadu temporalnego oraz do czego może prowadzić wystąpienie opadu temporalnego.

Opad temporalny (Timefall) to unikalne zjawisko pogodowe w grze Death Stranding - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Opad temporalny (Timefall) to unikalne zjawisko pogodowe w grze Death Stranding. Najłatwiej można byłoby go sklasyfikować jako skażony deszcz, który postarza wszystko z czym wejdzie w kontakt.

  1. W przypadku ludzi postarzana jest skóra. Głównemu bohaterowi z racji na specjalny strój to na szczęście nie grozi, ale w trakcie gry spotkasz postacie dotknięte przez ten problem.
  2. W przypadku ładunków oraz konstrukcji stopniowo uszkadzana jest ich powierzchnia. Efekty wystąpienia opadów deszczu nie są ekstremalnie nasilone, ale pojedynczy długotrwały opad temporalny może osłabić wytrzymałość ładunku lub konstrukcji o kilka-kilkanaście procent.
1 - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry
W początkowej fazie gry pojawienie się opadu temporalnego jest zjawiskiem trudniejszym do przewidzenia - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

W początkowej fazie gry pojawienie się opadu temporalnego jest zjawiskiem trudniejszym do przewidzenia. Może on przede wszystkim pojawiać się w odgórnie narzuconych momentach rozgrywania misji fabularnych i o najbardziej ekstremalnych tego typu przypadkach ostrzegamy w naszym opisie przejścia gry.

O rejonach z opadami deszczu mogą ostrzegać znaki pozostawiane przez innych graczy. Sam również możesz oczywiście umieszczać w świecie gry tego typu znaki i pomagać dzięki temu pozostałym graczom.

Sprawy ulegają poprawie po tym jak ukończysz główną misję numer 27 - Chiralium Gauge Delivery: Weather Station - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Sprawy ulegają poprawie po tym jak ukończysz główną misję numer 27 - Chiralium Gauge Delivery: Weather Station. Jedną z nagród za ukończenie tego zlecenia jest odblokowanie prognoz pogody. Możesz przeglądać je dzięki wciśnięciu prawej gałki analogowej na mapie świata. Na niebiesko oznaczone zostaną obszary z ryzykiem pojawienia się deszczu. Możesz sprawdzać prognozę z wyprzedzeniem oraz dodatkowo analizować siłę i kierunek wiatru, żeby dowiedzieć się, gdzie w następnej kolejności opad temporalny może się pojawić.

Zaliczenie misji 27 wiąże się również z odblokowaniem jeszcze jednej ważnej nagrody - schronu temporalnego (Timefall Shelter) - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Zaliczenie misji 27 wiąże się również z odblokowaniem jeszcze jednej ważnej nagrody - schronu temporalnego (Timefall Shelter). To duża konstrukcja, którą można postawić z wykorzystaniem asemblera i schować się dzięki temu przed deszczem lub pozostawić ładunek w bezpiecznym miejscu na czas zajmowania się innymi czynnościami w danej okolicy (pamiętaj jednak, żeby za bardzo nie oddalić się od upuszczonych rzeczy).

Jeśli grasz w trybie online możesz odnajdywać schrony temporalne postawione przez innych graczy i mają one identyczne zastosowanie. Alternatywnie możesz też oczywiście szukać innych schronień przed deszczem, np. wnętrz zrujnowanych budynków, namiotów czy sojuszniczych baz.

Jak już wspomnieliśmy, opad temporalny może uszkadzać obiekty, z którymi wejdzie w kontakt - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Jak już wspomnieliśmy, opad temporalny może uszkadzać obiekty, z którymi wejdzie w kontakt:

  1. W przypadku ładunków w pierwszej kolejności dochodzi do uszkodzenia pojemnika. Transportowanymi rzeczami zazwyczaj nie trzeba się martwić, gdyż uszkodzenia pojemnika będą w dalszym ciągu niewielkie w momencie kończenia kontraktu. Inaczej sprawa wygląda, jeśli pojemnik dodatkowo uszkodzony został np. w wyniku upadku lub jeśli przedmiot nosisz długi czas. Wtedy warto zainteresować się sprayem naprawczym do pojemników - dokładniej opisaliśmy go na osobnej stronie Jak naprawić uszkodzony ładunek?.
  2. W przypadku stawianych konstrukcji (mostów, generatorów, skrzynek pocztowych itp.) możesz decydować się na ich naprawianie. Po zbliżeniu się do wybudowanego obiektu przytrzymaj przycisk Options i wybierz z listy naprawę. Do "sfinansowania" naprawy musisz zużyć materiały. W większości sytuacji pogarszaniem się stanu konstrukcji nie musisz się zbytnio martwić, bo w trakcie podróży będziesz natrafiał na mnóstwo przydatnych obiektów postawionych przez innych graczy.
W dalszej fazie kampanii pojawiają się dwa inne, choć bardzo podobne, zjawiska pogodowe - śnieg temporalny oraz burze temporalne - Co to jest opad temporalny w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

W dalszej fazie kampanii pojawiają się dwa inne, choć bardzo podobne, zjawiska pogodowe - śnieg temporalny oraz burze temporalne. Ich "działanie" jest identyczne, tzn. przyczyniają się one do stopniowego postarzania rzeczy, z którymi wejdą w kontakt. W przypadku burz / ulew proces ten jednak znacznie szybciej postępuje. Warto na to odpowiednio reagować i:

  1. Zatrzymywać się w drodze do celu podróży w sojuszniczych lokacjach po to żeby odpocząć i uzupełnić zapasy.
  2. Obowiązkowo zabierać ze sobą spray naprawczy.
  3. Częściej polegać na schronach temporalnych - własnoręcznie postawionych (podróżuj zawsze z asemblerem) lub wybudowanych przez innych graczy.