Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding Death Stranding poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Death Stranding zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat staczania walk z żywymi przeciwnikami, tzn. z MUŁ-ami. Nasz poradnik wyjaśnia czy walki z MUŁ-ami są obowiązkowe, jak unikać wykrycia przez bandytów oraz jak zachowywać się w trakcie bezpośrednich walk z MUŁ-ami.

Lokacje z MUŁ-ami

MUŁ-y przebywają przede wszystkim w obozowiskach, które rozsiane są po całej mapie świata - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

MUŁ-y przebywają przede wszystkim w obozowiskach, które rozsiane są po całej mapie świata. Obozy nie są na niej zaznaczone, ale możesz starać się zapamiętywać położenie tych już odkrytych. Oprócz przebywania w obozowiskach przeciwnicy ci mogą patrolować okolicę pieszo lub z wykorzystaniem ciężarówek.

Czy walki z MUŁ-ami są obowiązkowe?

Nie, staczanie walk z MUŁ-ami nigdy nie jest obowiązkowym krokiem do ukończenia danego zlecenia - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Nie, staczanie walk z MUŁ-ami nigdy nie jest obowiązkowym krokiem do ukończenia danego zlecenia. Jeżeli twoje zadanie nie dotyczy w ogóle lokacji, w której przebywają MUŁ-y, to przeciwnikom tym możesz spróbować uciec. Będzie to prostsze, jeśli korzystasz z jakiegoś pojazdu lub z egzoszkieletu. Każdy z tych "gadżetów" praktycznie uniemożliwi im doścignięcie Sama.

W przypadku misji dotyczących infiltracji obszarów z MUŁ-ami (np. ich obozowisk) bezpośrednie starcia również nie są obowiązkowe, gdyż możesz dla odmiany polegać na skradaniu się i skupiać się wyłącznie na celach misji (np. na dotarciu do głównego pojemnika z lootem). Możliwe jest całkowite unikanie wykrycia przez MUŁ-y lub szukanie okazji do (cichego) eliminowania tych przeciwników atakami z zaskoczenia.

Jak unikać wykrycia przez MUŁ-y?

Każde obozowisko MUŁ-ów otoczone jest słupami z czujnikami - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Każde obozowisko MUŁ-ów otoczone jest słupami z czujnikami. Są to skanery, które mogą wykrywać identyfikatory przenoszonych ładunków. Jeśli transportujesz jakiś sprzęt i znajdziesz się dostatecznie blisko słupa to wyśle on impuls i oznaczy miejsce, w którym wykryty został Sam. Zaalarmuje to MUŁ-y i bandyci wyruszą we wskazane przez słup miejsce.

Z tematem słupów z czujnikami możesz radzić sobie na cztery główne sposoby - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Z tematem słupów z czujnikami możesz radzić sobie na cztery główne sposoby:

  1. Chować się od razu po tym jak wysłany zostanie impuls. To, że MUŁ-y poznały ostatnie miejsce pobytu Sama, nie jest równoznaczne z tym, że znają jego dokładną pozycję. Idealnym rozwiązaniem jest szybkie schowanie się w wysokiej trawie (rośnie ona w prawie wszystkich lokacjach z MUŁ-ami). Pozwoli ci to bezpiecznie minąć się z MUŁ-ami lub zaczekać aż wyruszą z powrotem do obozu i przeprowadzić na nich ataki z zaskoczenia.
  2. Omijać słupy z bezpiecznej odległości - Pamiętaj o korzystaniu ze skanera żeby przedwcześnie je wykrywać - zabłysną na żółto. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż często najlepsza lub jedyna droga do celu prowadzi właśnie przez tereny okupowane przez MUŁ-y.
  3. Zakradać się do lokacji z MUŁ-ami, nie mając przy sobie ładunków - Wadą tego rozwiązania jest to, że po sprzęt pozostawiony np. w prywatnej szafce czy na pace pojazdu będziesz się musiał później wrócić.
  4. Anulować impuls skanera MUŁ-ów - Staje się to możliwe dopiero po ukończeniu zlecenia numer 28 (Wheat Seed Delivery: Timefall Farmers), czyli po podłączeniu do sieci farmy opadu temporalnego. Odblokujesz ulepszenie skanera będącego na wyposażeniu bohatera - anulowanie skanera (Scanner Nullification). Pozwala ono przeciwdziałać efektom działania słupów z czujnikami. Jeśli użyjesz własnego skanera do wysłania impulsu w tym samym czasie co słup to MUŁ-om nie uda się wykryć głównego bohatera. Pomyślne wykonanie akcji potwierdza komunikat na ekranie (przykład na obrazku).

Jak eliminować MUŁ-y z ukrycia?

Na wyeliminowanie MUŁ-a atakiem z ukrycia możesz zdecydować się po znalezieniu się za plecami przeciwnika - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Na wyeliminowanie MUŁ-a atakiem z ukrycia możesz zdecydować się po znalezieniu się za plecami przeciwnika. Może do tego dojść jeśli w ogóle nie zostałeś wykryty lub jeśli szybko skryłeś się w wysokiej trawie po tym jak słup z czujnikiem zaalarmował okolicę.

Do cichych ataków używa się splotu (Strand). Jest to sznur, który możesz wybrać z rozwijanego menu inwentarza. Po znalezieniu się za jakimś MUŁ-em wciśnij R1 wykonać na nim cichą eliminację.

Jak pokonywać MUŁ-y w bezpośrednich walkach?

W przypadku doprowadzenia do bezpośredniej konfrontacji z MUŁ-em lub grupą przeciwników możesz zachować się na dwa sposoby - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

W przypadku doprowadzenia do bezpośredniej konfrontacji z MUŁ-em lub grupą przeciwników możesz zachować się na dwa sposoby. Pierwszy wariant to walka wręcz. Jest ona o wiele prostsza niż mogłoby się wydawac. Większość pojedynków możesz wygrać wciskając Kwadrat celem wyprowadzania kolejnych uderzeń pięściami. Staraj się atakować wrogów w ten sposób po kolei. Inni przeciwnicy, którzy przebywają w okolicy, na szczęście przeważnie "czekają na swoją kolej".

Gra pozwala nieco urozmaicić walkę wręcz - możesz opcjonalnie wykonywać też uniki (wciśnij L2+X lub R2+X) oraz przełamywać łatwiej obronę przeciwników (przytrzymaj L2+R2 i dopiero wtedy wykonuj ataki Kwadratem). Przełamania są silniejsze, ale zużywają kondycję.

Drugi wariant to użycie broni - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

Drugi wariant to użycie broni. Pierwszą bronią do walk z MUŁ-ami jaką otrzymasz będzie wyrzutnia bolasów, która wystrzeliwuje linki oplatające wrogów i powalające ich na ziemię (jest ona nagrodą za zaliczenie zlecenia numer 22). Ważną informacją jest w tym przypadku to żeby podejść do każdego MUŁ-a i go kopnąć celem pozbawienia go przytomności. W przeciwnym razie może powrócić do walk.

W dalszej części gry odblokujesz też broń palną i na potrzeby ogłuszania MUŁ-ów należy korzystać z broni nieśmiercionośnych (non-lethal).

Broń używana przez MUŁ-y

MUŁ-y początkowo dysponują jedynie naelektryzowanymi oszczepami - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

MUŁ-y początkowo dysponują jedynie naelektryzowanymi oszczepami. Jeżeli Sam zostanie trafiony oszczepem, to zostanie porażony prądem i zwiększy się ryzyko utraty przytomności. Jeżeli trafiony zostanie prowadzony pojazd, to na kilkanaście sekund zostanie unieruchomiony. Oszczepy na szczęście dość wolno lecą i łatwo można przez to oddalać się od miejsc, w których wylądują.

W dalszej fazie kampanii MUŁ-y korzystają także z broni palnej. Ułatwieniem jest pojawiająca się na ekranie wiązka lasera. Jeśli zauważysz, że jesteś aktualnie namierzany, to postaraj się wykonać unik i dopaść danego MUŁ-a zanim odda kolejny strzał.

Pojazdy używane przez MUŁ-y

MUŁ-y używają również w niektórych lokacjach pojazdów czterokołowych - Konfrontacje z MUŁ-ami (żywymi przeciwnikami) | Death Stranding - Death Stranding - poradnik do gry

MUŁ-y używają również w niektórych lokacjach pojazdów czterokołowych. Po napotkaniu ciężarówki z MUŁ-ami trudniej będzie ci uciec przeciwnikom, aczkolwiek nadal jest to możliwe. Najlepiej uciekać w stronę skał czy innych miejsc, do których duży pojazd będzie miał problem wjechać.

Warto zaznaczyć, że możesz kraść ciężarówki MUŁ-om, czy po tym jak z nich wysiadą czy dzięki wyrzuceniu kierowcy z kabiny (przykład na obrazku).