Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Death Stranding - poradnik do gry

Death Stranding - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czy opłaca się wykonywać zlecenia poboczne w Death Stranding? Death Stranding poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Death Stranding staramy się odpowiedzieć na pytanie czy przystępowanie do opcjonalnych zleceń jest opłacalnym zajęciem w grze. Zamieściliśmy też przy okazji kilka wskazówek jak najlepiej rozgrywać dodatkowe misje żeby otrzymywać w nich najlepsze nagrody.

Dla przypomnienia pobocznymi zleceniami w grze są Zlecenia standardowe oraz Zlecenia standardowe (dla botów) - Czy opłaca się wykonywać zlecenia poboczne w Death Stranding? - Death Stranding - poradnik do gry

Dla przypomnienia pobocznymi zleceniami w grze są Zlecenia standardowe oraz Zlecenia standardowe (dla botów). Główny bohater może je odbierać w praktycznie każdej sojuszniczej lokacji, która została podpięta do sieci chiralnej. Na tablicy ogłoszeniowej możesz znaleźć od jednego do kilku zadań i możesz wybrać tylko te "najlepsze".

  1. Zajmowanie się pobocznymi zleceniami jest niestety stosunkowo mało opłacalnym zajęciem. Domyślnie nagradzane są one małą liczbą lajków i przez to zajmowanie się nimi powoli zwiększa wyrażony w gwiazdkach poziom więzi (Connection Level) w lokacjach, z którymi są powiązane.
  2. O wiele ciekawsze są dostawy premium, czyli trudniejsze odmiany standardowych zleceń. Dokładnie omówiliśmy je na osobnej stronie Co to są dostawy premium?. W skrócie - jest to możliwość ustawienia wyższego poziomu trudności dla danego zlecenia (np. skrócenie limitu czasu albo wyśrubowanie wymagań co do ogólnego stanu ładunku). Główną ich zaletą jest to, że dostawy premium gwarantują więcej lajków i przez to możesz szybciej awansować na kolejne poziomy więzi z podłączonymi lokacjami. W miarę możliwości wszystkie poboczne misje powinieneś starać się zaliczać na zasadach premium.
  3. Pobocznymi zleceniami musisz zająć się jeśli masz w planach zdobycie platynowego trofeum. Mowa tu przede wszystkim o trofeach Deliveries Done (zaliczonych 36 "zwykłych" zleceń), Growth of a Legend (zaliczonych 20 dostaw premium z rangą S) oraz Best Beloved (osiągnięcie maksymalnego poziomu więzi we wszystkich lokacjach).
  4. Dobrym pomysłem jest podejmowanie się standardowych zleceń przy okazji wykonywania głównych misji. Jeżeli zlecenie dla Sama oraz zlecenie standardowe posiadają taki sam lub bardzo zbliżony cel podróży, to warto obie misje dodać do dziennika i zająć się nimi w ramach pojedynczej wyprawy. Pozwoli ci to zaoszczędzić dużo czasu i przy okazji zdobyć więcej lajków oraz zwiększyć poziom więzi. Radzimy też wybierać standardowe zlecenia z mniej problematycznymi założeniami, np. takie, które nie wymuszają transportu bardzo wrażliwego ładunku czy sprzętu, który bardzo dużo waży.
  5. Przekazywanie zleceń botom jest jeszcze mniej opłacalne. Wynika to z tego, że największy wpływ na to jak poradzi sobie bot ma teren, który maszyna ta musi pokonać. Jeśli nie wybudowałeś w danej okolicy asfaltowych dróg, to bot będzie miał duże problemy i nawet jeśli wypełni powierzoną mu misję to otrzymasz najprawdopodobniej niską rangę (C lub zbliżoną) i minimalną ilość lajków. Jeśli chcesz wysyłać boty na misje, to najpierw zainwestuj w rozbudowanie sieci dróg.