Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 Mortal Kombat 11 poradnik, solucja

Na tej stronie możesz znaleźć poradnik trofeowy do Mortal Kombat 11. Bardzo dokładnie opisuje on każde z 59 trofeów dostępnych w grze. W naszym poradniku trofeowym oprócz informacji o warunkach do odblokowania każdego z osiągnięć znajdziesz też podpowiedzi jak można tego najłatwiej dokonać.

Ważne informacje o trofeach gry Mortal Kombat 11

  1. Mortal Kombat 11 pozwala na zdobycie aż 59 trofeów - 1 platynowego trofeum (tylko w wersji na PS4), 1 złotego, 7 srebrnych i 50 brązowych.
  2. Zdobycie platyny jest przede wszystkim bardzo czasochłonne. W grze nie brakuje trofeów wymagających długiego grindu czy dotyczących powtarzania tych samych czynności bardzo dużą ilość razy (musisz np. wykonać kilkaset Fatality). Musisz liczyć się z tym, że z grą spędzisz kilkadziesiąt godzin.
  3. Platynę możesz zdobyć nawet jeśli nie radzisz sobie bardzo dobrze w bijatykach. Grind jest bardziej męczący niż wymagający. W wielu przypadkach postępów możesz też dokonywać grając na najniższym przewidzianym poziomie trudności.
  4. Tylko kilka trofeów dotyczy trybu online i nie ma wśród nich na szczęście takich, które wymagałyby popisywania się umiejętnościami w starciach z żywymi graczami. Są one bardziej próbą zachęcenia gracza do spędzenia większej ilości czasu z trybami sieciowymi.
  5. Platynę możesz zdobyć bez polegania na mikrotransakcjach. Wszystkie nagrody powiązane z trofeami możesz odblokowywać dzięki normalnej grze bez konieczności wydawania prawdziwych pieniędzy.
  6. Spora grupa trofeów dotyczy wykonywania różnych Fatality na przeciwników. Nie musisz czekać aż odblokujesz ukryte Fatality dzięki otwieraniu skrzyń w Krypcie. Możesz od razu wprowadzić gotową kombinację przycisków, które je odpala.

Starszy bóg (Elder God)

Rodzaj trofeum: platynowe

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie trofea.

Komentarz: Trofeum to możesz odblokować tylko na PlayStation 4.

Wbitka do dojo (Hit the Dojo)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie samouczki podstawowe.

Komentarz: Samouczki (Tutorials) możesz aktywować z poziomu menu głównego gry. Wybierz podstawowe samouczki (Basic Tutorials) i ukończ je wszystkie. Dotyczą one najprostszych spraw takich jak poruszanie się postacią czy wyprowadzanie podstawowych ataków.

Samouczki dokładniej omówiliśmy na stronie Tutorial w poradniku.

Rywalizacja się zaczyna (Ready to Kompete)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie samouczki zaawansowane.

Komentarz: Tak samo jak w opisanym powyżej trofeum musisz wybrać samouczki (Tutorials) z menu głównego. W tym przypadku przystąp do zaawansowanych samouczków (Advanced Tutorials). Prezentują one nieco bardziej złożone kwestie dotyczące między innymi skutecznego atakowania innych wojowników i bronienia się przed ich atakami.

Wszystko działa (No Bad Match Ups)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ wszystkie samouczki strategii.

Komentarz: Ponownie wybierz samouczki (Tutorials) z menu głównego. Tym razem musisz zainteresować się samouczkami strategii (Strategy Tutorials). Ta kategoria samouczków pozwala zapoznać się z combosami i innymi bardziej złożonymi akcjami.

Rzeka krwi (Blood in the Water)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Rozlej 10000 kwart krwi.

Komentarz: To bardzo proste osiągnięcie, które zdobędziesz po prostu dzięki spędzeniu dostatecznie dużej ilości czasu z grą. Wyjątkowo brutalne ataki (jak np. wykończenia Fatality) mogą pozwalać na rozlewanie większych ilości krwi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile czasu dzieli cię od odblokowania trofeum to otwórz kartę postaci (Kombat Kard) i następnie statystyki kariery (Kareer Stats). Jedna ze śledzonych wartości to właśnie ilość rozlanej krwi.

Na śmierć i życie (Deadly Encounter)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj 15 różnych FATALITY.

Komentarz: Przejdź do znajdującego się poniżej opisu osiągnięcia DOBIJ!!!.

DOBIJ!!! (MURDER!!!)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj 30 różnych FATALITY.

Komentarz: Dla przypomnienia Fatality to cios kończący, który możesz wykonać na sam koniec meczu. Odpala się go po tym jak lektor wypowie słowa "Finish Him/Her". Musisz wtedy poprawnie wcisnąć kombinację przycisków dla danego Fatality i dokonać tego zanim pokonany przeciwnik przewróci się.

Najważniejszą informacją związaną z tym osiągnięciem jest to, że musisz odpalić 30 unikalnych Fatality. Nie możesz powtórzyć 30 razy tego samego wykończenia. Każda z grywalnych postaci ma dwa różne Fatality i oznacza to, że trofeum zdobędziesz po odpaleniu obu ciosów kończących dla 15 różnych wojowników. Gra oferuje dużą swobodę w temacie wyboru trybu zabawy na potrzeby wykonania Fatality. Nie musisz walczyć z żywym graczem, tylko mogą to również być mecze, w których staje się do walki ze sztuczną inteligencją.

Brutalny koniec (Brutal End)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj 25 BRUTALITY.

Komentarz: Przejdź do znajdującego się poniżej opisu osiągnięcia Psychopata.

Psychopata (Psychopath)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj 100 BRUTALITY.

Komentarz: Dla przypomnienia Brutality to unikalny typ wykończenia na koniec meczu, który trudniej jest odpalić od Fatality. Każda z grywalnych postaci dysponuje unikalnym Brutality.

W przeciwieństwie do opisanych wcześniej trofeów na temat Fatality możesz powtarzać to samo Brutality dowolną ilość razy. Najlepiej jest polegać na prostszych do wykonania Brutality, by mieć zawsze pewność, że spełnisz warunki do ich odpalenia i że nie będziesz musiał staczać więcej niż 100 walk. Brutality możesz wykonywać po wygranych meczach z żywymi graczami lub z SI - obowiązuje pełna dowolność.

Jeszcze dycham (Not Dead Yet)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj ruch typu MERCY 10 razy.

Komentarz: MERCY jest nietypowym ruchem wykonywanym po pokonaniu przeciwnika na koniec meczu, czyli po tym jak pojawia się komunikat "Finish Him/Her". Sterowana postać zamiast wykonania np. Fatality może okazać łaskę pokonanemu oponentowi i doprowadzić do odrodzenia się niewielkiej części jego paska zdrowia.

Ruch typu MERCY możesz odpalić przytrzymując przycisk odpowiedzialny za zmianę postury, trzykrotnie wciskając dolny kierunek i puszczając przycisk postury. Ruch ten dokładniej opisaliśmy na jednej ze stron rozdziału Walka w Mortal Kombat 11.

Hiena cmentarna (Grave Robber)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Otwórz 200 skrzyń z Krypty.

Komentarz: Krypta to jeden z trybów gry Mortal Kombat 11, w ramach którego eksploruje się wyspę Shang Tsunga. Otwieranie skrzyń to jedna z głównych aktywności w tym trybie.

Na wyspie do otwarcia nadaje się aż 600 skrzyń. Do otwierania standardowych skrzyń potrzebne są Monety (Koins). Skrzynie posiadają różne wymagania co do liczby monet, które trzeba poświęcić. Na potrzeby szybszego zdobycia tego trofeum wybieraj te skrzynie, które mają niższe wymagania co do liczby posiadanych monet (np. kilkaset czy kilka tysięcy monet zamiast kilkunastu tysięcy).

Dokładniejszy opis trybu Krypta znajdziesz w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Konkurent (Kompetitor)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozegraj 50 walk losowych w trybie pojedynków.

Komentarz: Trofeum to jest do zdobycia wyłącznie w sieciowym trybie multiplayer. Musisz przejść do trybu online, wybrać z niego pojedynki (Versus) i następnie losowe walki (Kasual).

Istotną informacją jest to, że nie musisz wygrywać meczy z innymi graczami. Ważne jest tylko to żeby każdy mecz doprowadzić do końca. Nie wychodź z gry przed zakończeniem walki. Jeśli konkurent zakończy przedwcześnie mecz to niestety również nie zostanie on zaliczony do postępów tego osiągnięcia.

W połowie drogi (Half Way There)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ 50% trybu fabularnego.

Komentarz: Tryb fabularny (Story Mode) możesz rozpocząć wybierając go z poziomu menu głównego gry. Zakłada on przystępowanie do odgórnie zaaranżowanych walk. Tryb fabularny możesz przechodzić na dowolnym poziomie trudności, także najniższym (Very Easy). Trofeum odblokujesz niedługo po rozpoczęciu siódmego rozdziału kampanii, czyli tego, w którym steruje się Kitaną.

Tryb fabularny dokładniej opisaliśmy w osobnym rozdziale naszego poradnika.

Co teraz? (What's Next?)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Ukończ tryb fabularny.

Komentarz: Po zdobyciu opisanego powyżej trofeum W połowie drogi musisz ukończyć drugą połowę trybu fabularnego (Story Mode). Do zaliczenia jest w sumie dwanaście rozdziałów kampanii. Po ukończeniu całego trybu fabularnego obejrzyj finałowy filmik przerywnikowy, bo dopiero wtedy odblokowywane jest trofeum.

S-Z-A-C-U-N (R-E-S-P-E-C-T)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wypłać 100 punktów szacunku w trybie władcy igrzysk.

Komentarz: Trofeum to jest do zdobycia wyłącznie w sieciowym trybie multiplayer. Musisz przejść do trybu online i wybrać z niego tryb Władca Igrzysk (King of the Hill). Co ciekawe punkty szacunku (Respect Points) możesz wydawać bez konieczności rozgrywania walk. Możesz tego dokonywać z poziomu lobby podarowując punkty kolejnym zwycięzcom. Jeśli rozpocząłeś jakiś mecz to żeby możliwe było wypłacenie oponentowi punktów szacunku musisz przegrać walkę.

Klasyka (Klassic)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ Wieżę Klasyczną na poziomie nowicjusza, wojownika lub czempiona.

Komentarz: Musisz wejść do trybu Wieże i następnie wybrać jedną z klasycznych wież (Klassic Towers). Na potrzeby zdobycia trofeum polecamy wybrać wieżę nowicjusza (Novice Tower), gdyż wymusza ona pokonanie zaledwie pięciu przeciwników.

Komplet informacji na temat klasycznych wież znajdziesz w rozdziale Wieże w naszym poradniku.

Chcę je wszystkie (I Want It All)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ Wieże Klasyczne na poziomie nowicjusza, wojownika lub czempiona 10 różnymi postaciami.

Komentarz: To rozwinięcie poprzedniego trofeum. Także i w tym przypadku najlepiej jest wybrać poziom nowicjusza żeby każdorazowo rozegrać tylko 5 walk. Co do różnych postaci, najlepiej wybierać je po kolei, dzięki czemu nie pomylisz się i nie stracisz czasu ponownie zaliczając Wieżę Klasyczną tym samym wojownikiem.

Starczy już (Enough Already)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Uderz w gong znajdujący się w Krypcie.

Komentarz: W gong możesz uderzyć po znalezieniu się na Dziedzińcu Krypty. Po dotarciu do dziedzińca skręć w lewo i dotrzyj do osłabionej ściany, którą można zburzyć z użyciem Młota Shao Kahna (Shao Kahn's Hammer). Oprócz odblokowania trofeum zdobędziesz także 25000 Monet (Koins).

Mistrzostwo Wież (Tower Champion)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Ukończ 125 Wież.

Komentarz: Przejdź do opisu osiągnięcia Mistrzostwo czasu.

Mistrzostwo czasu (Master of Time)

Rodzaj trofeum: złote

Sposób odblokowania: Ukończ 250 Wież.

Komentarz: To jedno z najbardziej czasochłonnych osiągnięć w grze. Można je zdobyć na dwa sposoby. Jeśli nie chcesz oszukiwać i przy okazji zdobywać Monety i inne nagrody to kontynuuj rozgrywanie Klasycznych Wież. Najlepiej dokonywać tego na poziomie nowicjusza żeby każde przejście wieży wymuszało pokonanie tylko pięciu przeciwników.

Możesz alternatywnie "oszukiwać" grę. Dokonuje się tego wybierając Wieże Nieskończoności (Endless Towers). Za każdym razem gdy załadowana zostanie tego typu wieża spauzuj grę i wybierz opcję zakończenia walk w wieży (Finish Tower). Gra zaliczy to jako ukończoną wieżę, choć oczywiście nie otrzymasz żadnych nagród.

Więcej informacji o rozgrywaniu walk w wieżach znajdziesz w rozdziale Wieże w naszym poradniku.

Disco nie umarło (Disco's Not Dead)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Podczas jednej walki zmień postawę 50 razy.

Komentarz: Do zmiany postawy używany jest przycisk L2 (PS4) lub lewy trigger (XONE). Najlepiej wybrać mecz z SI na najniższym poziomie trudności (Very Easy). Po rozpoczęciu walki zignoruj przeciwnika i skup się wyłącznie na wciskaniu przycisku zmiany postawy. Nie przerywaj do momentu odblokowania trofeum.

Praca zespołowa (Teamwork)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Rozegraj walkę grupową z 2 innymi graczami.

Komentarz: Trofeum to jest do zdobycia wyłącznie w sieciowym trybie multiplayer. Zainteresuj się Wieżami Czasu (Towers of Time), a konkretnie Wieżami bossów (Boss Towers). Może się tam pojawić okazja do przystąpienia do walki grupowej (Group Battle) przewidzianej dla trzech graczy. Wyzwanie to pojawia się tylko co pewien czas. Jeśli nie widzisz okazji do przystąpienia do walki grupowej, to wyjdź z trybu wież i sprawdź ponownie za jakiś czas.

Co ciekawe nie musisz wygrać ani nawet dokończyć walki grupowej. Trofeum odblokujesz od razu po wejściu do walki grupowej wraz z dwoma innymi graczami.

Rozrywka (Thrashed)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Baraka.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Baraki to Food for Thought i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Rock, Paper, Baraka. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Wartości rodzinne (Family Values)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Cassie Cage.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Cassie to I <3 U i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to #GirlPower. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Równowaga (Balance)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Cetrion.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Cetriona to Maintaining Balance i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Good and Evil. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Cyberinicjatywa (Cyber Initiative)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Frost.

Komentarz: Frost nie jest dostępny od początku gry - musisz odblokować najpierw tę postać. Stanie się to po ukończeniu czwartego rozdziału trybu fabularnego (Story Mode).

Pierwsze FATALITY Frosta to Ice Sculpture i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to The Cyber Initiative. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Odrobaczenie (Bugging Out)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako D'Vorah.

Komentarz: Pierwsze FATALITY D'Vorah to New Species i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Can't Die. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Kolekcjonowanie nagród (Kollecting Bounties)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Erron Black.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Errona Blacka to Melted i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Death Trap. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Rozwalszewo (Pound Town)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Jacqui Briggs.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Jacqui Briggs to Spider Mines i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Nothing But Neck. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Królewska straż (Royal Guard)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Jade.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Jade to Bow Before Me i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Pole Dance. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Oberwiesz (Get Some)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Jax.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Jaxa Briggsa to Coming In Hot i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Still Got It. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Scage'owano (Caged)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Johnny Cage.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Johnny'ego Cage'a to Mr. Cage's Neighborhood i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Who Hired This Guy. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Ka-Bała (Ka-Ballin)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kabal.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kabala to Road Rash i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Hooked. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Uber kozak (Bonzer Bog)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kano.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kano to Last Dance i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Face Like a Dropped Pie. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Potęga księżniczki (Princess Power)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kitana.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kitany to Gore-Nado i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Royal Execution. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Kollekcja zebrana (Kollected)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kollector.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kollectora to For the Kollection i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Head Lanter. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Ofiara (Sacrifice)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kotal Kahn.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kotal Kahna to Totem Sacrifice i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Kat Food. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Kapelusz magika (Hat Trick)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Kung Lao.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Kung Lao to Headed Nowhere i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Meat Slicer. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Żadne popychadło (No Bag Boy)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Liu Kang.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Liu Kanga to Burn Out i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Belly of the Beast. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Podwójna śmiertelna dawka (Double Dose of Deadly)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Noob Saibot.

Komentarz: Pierwsze FATALITY sss to Split Decision i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Double Trouble. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Z jasnego nieba (Struck Down)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Raiden.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Raidena to Alternating Current i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Direct Current. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Na wieki... (Never Ends)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Scorpion.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Scorpiona to You're Next i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Chain Reaction. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Krwawa łaźnia (Blood Bath)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Skarlet.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Skarlet to Bloody Mess i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Heart Condition. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Cel zneutralizowany (Target Eliminated)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Sonya.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Sonyi Blade to To the Choppa i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Supply Drop. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Na lodzie (On Ice)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Sub-Zero.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Sub-Zero to Ice-Cutioner i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Frozen in Time. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Czas na odwrót (Turn Back Time)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wykonaj dwa różne FATALITY jako Geras.

Komentarz: Pierwsze FATALITY Gerasa to Phasing Through Time i jest ono od razu dostępne. Drugie FATALITY to Peeling Back. Możesz wprowadzić "w ciemno" prawidłową kombinację przycisków lub dowiedzieć się o tym FATALITY dzięki postępom w trybie Krypta.

Kompletny brak szacunku (Total Disrespect)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Pokonaj przeciwnika jako insekt-D'Vorah.

Komentarz: Na potrzeby odblokowania tego trofeum musisz wyposażyć D'Vorah w umiejętność Mother Bug. Przejdź w tym celu do menu modyfikacji postaci (Kustomize) i odszukaj tę zdolność na liście. Ustaw ją jako aktywną.

Przystąp do dowolnej walki, przy czym najlepiej żeby była to sztuczna inteligencja z ustawionym najniższym poziomem trudności (Very Easy). Wybierz D'Vorah z ustawioną zdolnością Mother Bug. Pozwól na to żeby komputer zwyciężył, dzięki czemu powrócisz na pole bitwy jako insekt-D'Vorah (Bug-Vorah). Dokończ mecz i wygraj go sterując insektem.

O rany! (Oh My Days)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Kucnij 100 razy podczas walki.

Komentarz: Bohater może kucnąć w dość oczywisty sposób - po wciśnięciu dolnego kierunku na krzyżaku pada lub wychyleniu lewej gałki analogowej w dół. Najlepiej wybrać mecz z SI na najniższym poziomie trudności (Very Easy). Po rozpoczęciu walki zignoruj przeciwnika i skup się wyłącznie na nieprzerwanym naciskaniu przycisku przykucnięcia. Nie przerywaj do momentu odblokowania trofeum.

SI(ę) robi (My AI Can Do It)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Rozegraj 10 rozgrywek w bitwach SI.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Mistrz marionetek.

Mistrz marionetek (Puppet Master)

Rodzaj trofeum: srebrne - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Rozegraj 25 rozgrywek w bitwach SI.

Komentarz: Trofeum to (jak również opisane powyżej poprzednie) dotyczy nietypowej funkcji gry Mortal Kombat 11 polegającej na zaprogramowaniu własnych botów SI, które możesz aktywować po to żeby za Ciebie rozgrywały mecze.

Z poziomu menu walki wybierz Bitwy SI (AI Battles) i zaprogramuj drużynę botów. Możesz następnie wystawiać swoich wojowników do walk z postaciami zaprogramowanymi przez innych graczy. To łatwe osiągnięcie, bo Twoja drużyna nie musi zwyciężać. Gra bierze jedynie pod uwagę udział w kolejnych rozgrywkach. Dodatkowo możesz wciskać touchpada (PS4) lub przycisk Options (XONE) żeby przyśpieszać bitwy SI.

Więcej informacji na temat programowania botów znajdziesz na osobnej stronie Jak stworzyć bota AI?

Magiczne buty (My Magic Shoes)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Przebiegnij 5 mil w Krypcie.

Komentarz: Trofeum to bez większych problemów powinieneś zdobyć w trakcie starań o odblokowanie osiągnięcia Hiena cmentarna dotyczącego otwarcia 200 skrzyń. Nie musisz celowo biegać po to żeby nabijać licznik pokonanego dystansu.

Czy my się znamy? (Have We Met)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Przypisz do bohatera 5 różnych wejść do walki.

Komentarz: Na potrzeby tego trofeum zainteresuj się Wieżami Czasu (Towers of Time), a konkretnie Wieżami Postaci (Character Towers). Są to specjalne wieże, które możesz odblokować przy użyciu waluty z gry. Wieże Postaci pozwalają zdobyć dodatkowe przedmioty kosmetyczne dla bohaterów i wśród odblokowywanych nagród będą też znajdowały się nowe wejścia do walki. Po zdobyciu nowych wejść możesz je przypisać do wojownika z poziomu menu modyfikacji postaci (Kustomize).

Alternatywną metodą pozyskania nowych wejść do walki jest odwiedzanie sklepu gry. Rozwiązanie to ma niestety dwie wady. Po pierwsze musisz liczyć na łut szczęścia. Po drugie musisz wydawać Kryształy Czasu (Time Krystals).

Pozer (Victorious)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Wyposaż bohatera w 5 różnych póz zwycięzcy.

Komentarz: Odblokowywanie nowych póz zwycięzcy (Character Victories) jest niestety dość problematyczne. Twoim zdaniem jest pozyskanie 5 głów - trofeów. Każdą głowę - trofeum możesz odblokować dzięki wykonaniu na przestrzeni całej gry 50 FATALITY na tym samym przeciwniku. Może to być dowolny wojownik i FATALITY możesz odpalać w dowolnie wybranych trybach gry.

Z każdą zdobytą głową - trofeum możesz powracać do Krypty i odwiedzać w niej Kapliczkę Wojownika (Warrior's Shrine). Po znalezieniu się w kapliczce nabij głowę na pal nad złotą skrzynią. Zostanie to nagrodzone pozyskaniem pozy zwycięzcy. Powtarzaj to aż będziesz miał "komplet" 5 póz. Przypisz je do dowolnego wojownika z poziomu menu modyfikacji postaci (Kustomize).

Więcej mocy (More Power)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Użyj 50 przedmiotów jednorazowych.

Komentarz: Przejdź do opisu trofeum Skonsumowano.

Skonsumowano (Konsumed)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Użyj 100 przedmiotów jednorazowych.

Komentarz: Przedmioty jednorazowe (Konsumables) możesz przede wszystkim odnajdywać w niektórych skrzyniach w Krypcie. Inną metodą pozyskiwania ich jest przystępowanie do Wież Czasu (Towers of Time).

W celu wyekwipowania przedmiotu jednorazowego musisz w trakcie przygotowań do meczu wcisnąć Kwadrat (na PS4) lub X (na XONE) żeby przejść do menu ich wyboru. Gra pozwala na ustawienie więcej niż jednego przedmiotu, dzięki czemu można je szybciej zużywać i w konsekwencji szybciej odblokować trofeum.

Do mnie! (Get Over Here)

Rodzaj trofeum: brązowe - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Przebij włócznią 50 wiszących ciał w Krypcie.

Komentarz: Do rozpoczęcia starań o zdobycie tego trofeum będziesz potrzebował Włóczni Skorpiona (Scorpion's Spear).

Włócznia Skorpiona znajduje się na terenie legowiska Goro - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Włócznia Skorpiona znajduje się na terenie legowiska Goro. Musisz znaleźć wrota, które można otworzyć przy pomocy łańcucha.

Wejdziesz do Zbrojowni - Lista trofeów dostępnych w Mortal Kombat 11 - Mortal Kombat 11 - poradnik do gry

Wejdziesz do Zbrojowni. Włócznia Skorpiona znajduje się zaraz przed Tobą, wystarczy tylko po nią sięgnąć.

Od tego momentu możesz wchodzić w interakcję z odnajdywanymi w Krypcie wiszącymi ciałami. Po zbliżeniu się do zwłok wciśnij Trójkąt (na PS4) lub Y (na XONE).

Dotarcie do wszystkich problematycznych lokacji opisaliśmy szczegółowo na stronie Krypta. Zainteresuj się w szczególności podpunktem Jak zdobyć Spear of Hanzo Hasahi (Włócznię Skorpiona)?

Czachobab (Skull Kabob)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Nabij na pal głowę w kapliczce wojownika.

Komentarz: To prostsza wersja trofeum Pozer. Na potrzeby odblokowania tego osiągnięcia musisz pozyskać jedną głowę - trofeum. Możesz tego dokonać dzięki wykonaniu na przestrzeni całej gry 50 FATALITY na dowolnie wybranym przeciwniku. Co więcej FATALITY możesz odpalać w dowolnie wybranych trybach gry.

Po tym jak 50 razy zabijesz jakiegoś konkretnego wojownika i 50 razy odpalisz FATALITY otrzymasz głowę. Powróć z nią do Krypty i odwiedź Kapliczkę Wojownika (Warrior's Shrine). Po znalezieniu się w kapliczce nabij głowę na pal nad złotą skrzynią. Oprócz trofeum przybliżysz się do wypełnienia założeń osiągnięcia Pozer.

Daj mi tę kasę!!! (Gimme Dat Money)

Rodzaj trofeum: srebrne

Sposób odblokowania: Wydaj 50000 żetonów w kaplicze Naknadan.

Komentarz: Do kapliczki Naknadan (Naknadan Shrine) możesz dotrzeć niedługo po tym jak uderzysz w gong znajdujący się w Krypcie - jest to częścią trofeum Starczy już. Skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia mijając Kuźnię. Musisz wydać w sumie 50000 Monet (Koins). Jeśli nie posiadasz tylu żetonów przy sobie, to do kapliczki możesz oczywiście regularnie powracać i zostawiać tu kolejne monety.

Dziękujemy fanom (Thank You for Being a Fan)

Rodzaj trofeum: brązowe

Sposób odblokowania: Zerknij na listę twórców.

Komentarz: To bardzo proste trofeum, które zakłada obejrzenie listy płac (Credits). Do jej wyświetlenia najprościej możesz doprowadzić zaliczając Wieżę Klasyczną na poziomie nowicjusza, czyli rozgrywając zaledwie pięć walk.