Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

W grze Red Dead Redemption 2 istnieje system grzywny. Jeśli wykonacie jakąś zbrodnię przy świadkach, bohater otrzyma grzywnę (Bounty). Opisaliśmy dokładnie jak się jej pozbyć, aby ten problem nie ograniczał Wam eksploracji świata gry.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Grzywna można inaczej nazwać nagrodę wystawioną za złapanie Arthura (Bounty) i jest ona efektem popełniania przestępstw w grze Red Dead Redemption 2. Może ona utrudniać korzystanie z niektórych aktywności gry, a także oznaczać konieczność radzenia sobie np. z łowcami nagród. Na tej stronie poradnika informujemy jak pozbyć się grzywny w RDR2.

1 - Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Aktualny poziom nagrody wyznaczonej za złapanie Arthura możesz sprawdzić na mapie świata (grzywna pojawia się w miejscu gdzie znajduje się kursor) oraz wciskając dolny kierunek na krzyżaku pada - Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Aktualny poziom nagrody wyznaczonej za złapanie Arthura możesz sprawdzić na mapie świata (grzywna pojawia się w miejscu gdzie znajduje się kursor) oraz wciskając dolny kierunek na krzyżaku pada. Grzywna naliczana jest oddzielnie dla każdego stanu (regionu) na mapie świata.

Istnieją dwa główne sposoby pozbycia się kary wyznaczonej za złapanie głównego bohatera - Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Istnieją dwa główne sposoby pozbycia się kary wyznaczonej za złapanie głównego bohatera.

Pierwsza metoda zdjęcia grzywny to zapłacenie kary. Możesz w tym celu odwiedzić dowolny urząd pocztowy. Odnajduje się je przy stacjach kolejowych. Musisz porozmawiać z osobą w okienku i wybrać opcję opłacenia grzywny. Możesz zapłacić karę tylko dla jednego wybranego stanu lub dla wszystkich, w których odnotowane zostały przestępstwa.

Na zapłacenie kary najlepiej zdecydować się dość wcześnie zanim grzywna urośnie do bardzo wysokiego poziomu. W dalszych rozdziałach gry może ona osiągnąć poziom nawet 1500 dolarów.

Druga metoda jest mniej oczywista i zakłada dobrowolne poddanie się i odbycie kary w więzieniu - Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Druga metoda jest mniej oczywista i zakłada dobrowolne poddanie się i odbycie kary w więzieniu. Jest to możliwe tylko jeśli nie popełniłeś poważnego przestępstwa i tylko we wstępnej fazie interwencji stróżów prawa, tzn. zanim przystąpią do atakowania Arthura. Po napotkaniu jakiegoś stróża prawa musisz zacząć od schowania broni. Przytrzymaj przycisk wycentrowania kamery na stróżu prawa (L2 / lewy trigger) i następnie wciśnij przycisk poddania się (Trójkąt / Y).

Athur wyląduje na pewien czas w więzieniu - Red Dead Redemption 2: Grzywna (Bounty) - jak zdjąć z bohatera? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Athur wyląduje na pewien czas w więzieniu. Po wyjściu z niego zdjęta zostanie grzywna, ale mimo wszystko utracisz część gotówki, którą główny bohater dysponował w momencie zatrzymania. Dobrym pomysłem jest wydanie pieniędzy na zakupy przed podjęciem decyzji o dobrowolnym oddaniu się w ręce stróżów prawa.