Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Pozyskiwanie skór zwierząt jest niezwykle ważne w RDR2. Można za nie zdobywać sporą gotówkę bądź tworzyć nowe ubrania. Z tej strony dowiecie się, jak polować, aby zdobywać perfekcyjne skóry dzikich zwierząt.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Skóry zwierząt perfekcyjnej jakości są w grze Red Dead Redemption 2 bardzo pożądanymi dobrami. Można je sprzedawać po wysokich cenach oraz przede wszystkim zużywać je na potrzeby craftingu. Na tej stronie poradnika informujemy jak w RDR2 pozyskiwać najlepsze perfekcyjne skóry dzikich zwierząt.

Sprawdzenie zwierzęcia

Pozyskanie skóry perfekcyjnej jakości nie jest łatwym zadaniem, albowiem musisz spełnić kilka specyficznych wymagań żeby zagwarantować sobie szansę - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pozyskanie skóry perfekcyjnej jakości nie jest łatwym zadaniem, albowiem musisz spełnić kilka specyficznych wymagań żeby zagwarantować sobie szansę.

Najważniejszy wymóg to ustalenie stanu zdrowia zwierzęcia. Jeśli pragniesz pozyskać perfekcyjną skórę to musi to być okaz doskonałej jakości (Pristine). W celu określenia stanu zdrowia zwierzęcia użyj lornetki lub lunety karabinu, dzięki czemu możesz tego dokonać z bezpiecznej odległości bez ryzyka, że zwierzę zostanie spłoszone. Możesz wykonać "skanowanie" przytrzymując przycisk R1, RB. Informacja jest wyświetlana w lewym dolnym rogu ekranu.

Uwaga - Możesz oczywiście pominąć ten krok, ale wtedy zdajesz się na los w kwestii potencjalnej jakości skóry. Większość dzikiej zwierzyny w świecie gry to okazy słabej (Poor) lub dobrej (Good) jakości. "Perfekcyjne" zwierzęta odnajduje się znacznie rzadziej.

Użycie odpowiedniej amunicji lub strzał

1 - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Do zabijania dzikich zwierząt powinieneś używać łuku lub karabinu (powtarzalnego, standardowego lub snajperskiego), przy czym ważną kwestią jest także dobór amunicji - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Do zabijania dzikich zwierząt powinieneś używać łuku lub karabinu (powtarzalnego, standardowego lub snajperskiego), przy czym ważną kwestią jest także dobór amunicji:

  1. Standardowe strzały do łuku w większości przypadków powinny okazać się wystarczające. Możesz z ich użyciem polować na wszystkie popularne gatunki zwierząt.
  2. Amunicja typu Varmint do karabinu jest przystosowana do polowań i jej działanie polega na zmniejszeniu ryzyka uszkodzenia skóry. Możesz z ją łatwością kupić w większości sklepów i jest bardzo tania - 60 sztuk amunicji kosztuje około 1 dolara.
  3. Strzały do polowań na małą zwierzynę (Small Game) przydają się wtedy musisz zapolować np. na wiewiórkę, węża czy szczura. Strzały te możesz własnoręcznie wytwarzać po dotarciu do ogniska i wywołaniu okna craftingu. W celu przygotowania pojedynczej "małej strzały" musisz dysponować normalną strzałą oraz dodatkowo piórem (zabijaj ptaki) i zwykłym nabojem do strzelby.

Trafienie zwierzęcia w określone miejsce na ciele

Już po tym jak poczynisz wszystkie przygotowania musisz zabić wytypowane zwierzę bez uszkadzania jego skóry - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Już po tym jak poczynisz wszystkie przygotowania musisz zabić wytypowane zwierzę bez uszkadzania jego skóry. Najlepszą techniką jest w tym przypadku zabicie zwierzęta pojedynczym trafieniem w głowę.

Warto upewnić się, że bohater ma odnowiony pasek staminy (wytrzymałości), dzięki czemu celownik nie będzie "latał po ekranie". Dodatkowo możesz pomóc sobie trybem Zabójczej precyzji i jest to szczególnie pomocne jeśli zwierzę znajduje się w ruchu. Możesz wtedy łatwo zaznaczyć głowę jako miejsce do trafienia.

Opisana powyżej technika z powodzeniem sprawdza się w przypadku większości zwierząt. Wyjątkiem są największe okazy takie jak niedźwiedzie czy bizony. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest zabicie zwierzęcia poprzez trafienie go w serce. Po tym jak dostatecznie rozwiniesz Zabójczy instynkt może on podświetlać "słabe punkty" na ciele zwierzęcia. Ułatwi ci to wycelowanie w odpowiednie miejsce.

Potwierdzenie o zdobyciu perfekcyjnej skóry powinno pojawić się w prawym dolnym narożniku ekranu - przykład na obrazku - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Potwierdzenie o zdobyciu perfekcyjnej skóry powinno pojawić się w prawym dolnym narożniku ekranu - przykład na obrazku. Jeśli zdobyłeś mimo wszystko gorszej jakości skórę to nie musisz jej wyrzucać. Możesz ją sprzedać i czas przeznaczony na polowanie nie zostanie całkowicie zmarnowany..

Przeznaczanie perfekcyjnych skór na potrzeby craftingu

Perfekcyjne skóry można sprzedawać jak każde inne, ale ich lepszym zastosowaniem jest przekazywanie ich na potrzeby craftingu - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Perfekcyjne skóry można sprzedawać jak każde inne, ale ich lepszym zastosowaniem jest przekazywanie ich na potrzeby craftingu. Możesz przede wszystkim powrócić do obozu gangu i przekazać Pearsonowi zdobytą perfekcyjną skórę. Zostanie ona odłożona na potrzeby ulepszeń torby Arthura oraz ulepszeń obozu gangu. Wiele ulepszeń związanych z craftingiem wymaga zdobycia kilku perfekcyjnych skór zwierząt z określonego gatunku, tak więc szukaj kolejnych okazji do odnajdywania perfekcyjnych okazów.

Alternatywnie skóry zwierząt (w tym także legendarnych) możesz dostarczać traperowi - Red Dead Redemption 2: Skóry zwierząt - jak zdobyć najlepsze, perfekcyjne? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Alternatywnie skóry zwierząt (w tym także legendarnych) możesz dostarczać traperowi. Trapera odnajduje się na targowisku w największym mieście gry Saint Denis. Przynoszenie traperowi perfekcyjnych skór oraz skór pochodzących od legendarnych zwierząt pozwala na kupowanie u niego unikalnych strojów (np. stroju łowcy niedźwiedzi).