Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Ważną rzeczą, w każdej grze z otwartym światem są pieniądze. Arthur może zdobywać je na różne sposoby. Ta strona opisuje tę legalną stronę wzbogacania się w grze RDR2. Dzięki niej dowiecie się jak zarabiać pieniądze w Red Dead Redemption 2 oraz na co wydawać gotówkę.

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

W początkowych godzinach spędzonych z grą Red Dead Redemption 2 możesz odczuwać poważne braki w gotówce, które uniemożliwią ci odblokowanie ulepszeń obozu czy zakupienie lepszych broni i elementów ubioru. Stan finansów bohatera i całego gangu można na szczęście poprawiać na wiele sposobów. Na tej stronie poradnika podpowiadamy jak zarabiać pieniądze w RDR 2 oraz na co wydawać gotówkę.

Jak zarabiać w Red Dead Redemption 2?

1 - Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Staraj się na bieżąco zajmować zaliczaniem głównych misji. Nie każde główne zadanie wiąże się z zapewnieniem sobie zastrzyku gotówki, ale wybrane misje pozwalają znacząco się wzbogacić. Warto też zaznaczyć, że nie zawsze pieniądze otrzymuje się dopiero na koniec misji. Możesz odnajdywać pieniądze lub drogocenne przedmioty jeszcze w trakcie rozgrywania zadania. Dobrze jest zawsze dokładnie rozglądać się po odwiedzanych lokacjach, dzięki czemu nie przegapisz żadnego potencjalnego znaleziska. Po zaliczeniu całej głównej fabuły powinieneś mieć co najmniej kilkanaście tysięcy dolarów na koncie. Jest to suma pozwalająca na spełnienie praktycznie każdej zachcianki.
 2. Opcjonalne zadania również mogą wiązać się z szansą zdobywania gotówki lub cennych przedmiotów. Warto w tym przypadku w szczególności zainteresować się misjami ścigania zbiegów. Nagrody za odnajdywanie osób poszukiwanych listami gończymi nie są gigantyczne, aczkolwiek możesz dodatkowo przeszukać ciało zbiega czy rozejrzeć się po lokacji, w której ukrywał się i pozyskać w ten sposób dodatkowe skarby.
 3. Do miejsc z ukrytymi wartościowymi przedmiotami prowadzą mapy skarbów, które możesz pozyskiwać w trakcie przechodzenia gry. Na każdej mapie narysowana jest lokacja z ukrytym skarbem, którą należy odszukać. Z pomocą może przyjść rozdział o sekretach znajdujących się w naszym poradniku.
 4. Mini-gry takie jak poker, blackjack czy domino nie gwarantują szybkiego pomnażania funduszy, ale możesz dzięki nim dodatkowo zrelaksować się i pozaliczać powiązane z nimi wyzwania. Warto przed rozpoczęciem każdej rozgrywki wykonać manualny zapis, gdyż w mini-grach można nie tylko wygrać pieniądze, ale również je stracić.
2 - Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Doskonałą metodą wzbogacania się jest przeszukiwanie ciał pokonanych przeciwników oraz lokacji, w których przebywali (różnorakie szafki, skrzynie i inne pojemniki plus przedmioty leżące na widoku). Możesz w ten sposób odnajdywać nie tylko żywą gotówkę, ale również różnego rodzaju błyskotki, biżuterię i inne przedmioty o dużej wartości. Wszystkie te rzeczy można następnie sprzedać. Uwaga - Pamiętaj o tym żeby nie przeszukiwać zwłok ani nie kraść na widoku, tzn. znajdując się w miejscu publicznym czy w polu widzenia postaci niezależnych. Możesz wtedy zostać posądzony o kradzież.
 2. Wszystkie niepotrzebne ci przedmioty możesz sprzedawać. Mowa tu nie tylko o wspomnianej wcześniej biżuterii, ale też np. o różnorakich przedmiotach o charakterze leczniczym. Pozbywaj się w pierwszej kolejności tych przedmiotów, których masz pełny zapas (np. osiągnięty limit 5 butelek w torbie bohatera). Pozwoli ci to nie tylko otrzymać gotówkę, ale podnosić kolejne tego typu obiekty po tym jak znajdziesz je w dalszej części gry. Uwaga - W przypadków rzeczy pochodzących z kradzieży warto rozważyć odwiedzenie pasera, u którego można je łatwo upłynnić.
 3. Bezpieczną metodą pozyskiwania funduszy jest polowanie na dzikie zwierzęta. Do eliminowania dzikiej zwierzyny staraj się używać łuku lub karabinu i dodatkowo wyspecjalizowanych strzał lub amunicji. Zwiększy to prawdopodobieństwo, że pozyskana skóra zwierzęcia będzie cechowała się wysoką jakością. Pozwoli ci to wystawić ją na sprzedaż po znacznie lepszej cenie.
3 - Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Bardzo ryzykownym sposobem pozyskiwania funduszy jest okradanie sklepów. Możesz w ten sposób łatwo wpędzić się w kłopoty z prawem i przyczynić się do tego, że za bohaterem wystawiony zostanie list gończy. Jeśli mimo wszystko chcesz podjąć ryzyko to nie zapomnij o założeniu bandany oraz o wykonaniu zwiadu. Niektóre sklepy mają ukryte biznesy na zapleczu. Mowa tu między innymi o aptece i sklepie wielobranżowym z Valentine. Po tym jak dowiesz się o ich istnieniu możesz wymusić na sprzedawcy żeby odblokował ci dostęp na zaplecze. W ukrytych lokacjach mogą przebywać uzbrojone osoby, ale znajdziesz tam bardziej wartościowe przedmioty.
 2. Inny ciekawy sposób to włamywanie się do zamkniętych skrzynek. Możesz je odnajdywać np. zamontowane na dyliżansach czy w lokacjach, które są szczególnie dobrze pilnowane przez wrogów. W celu otwarcia każdej tego typu skrzynki należy dysponować łamaczem zamków (Lock Breaker), który możesz zakupić za około 20 dolarów u pasera (powyższy obrazek).
 3. Po tym jak zaliczysz w drugim rozdziale główną misję "Kręgosłup Ameryki" możesz kraść wozy i dyliżanse i docierać z nimi do gospodarstwa gdzie przebywa Seamus. Mężczyzna zapłaci za każdy dostarczony wóz, przy czym pamiętaj o żeby bezbłędnie przeprowadzić każdą kradzież i nie popaść w dodatkowe kłopoty z prawem.
 4. Okazji do wzbogacania się możesz szukać w siedzibie gangu. Inni członkowie gangu Dutcha mogą wychodzić z własnymi propozycjami łatwego zarobku. Przykładowo od Javiera możesz dowiedzieć się o okazji do okradzenia jakiegoś gospodarstwa. Są to mini-misje, w których należy dotrzeć do wskazanej lokacji i splądrować ją (często wiąże się to z koniecznością wyeliminowania jej mieszkańców). Możesz w ten sposób pozyskać sporo gotówki i wartościowych przedmiotów.

Na co wydawać pieniądze w RDR2?

4 - Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Gromadzone fundusze powinieneś przeznaczać przede wszystkim na opłacanie kolejnych ulepszeń obozu gangu. Dwa najważniejsze naszym zdaniem ulepszenia obozu znajdują się na stronie Kwatery (Lodging) w rejestrze - to Wszystko po kolei (First Things First) za 220 dolarów i Następne w kolejce (Next in Line) za 325 dolarów. Dzięki opłaceniu obu tych projektów odblokujesz w obozie mapę szybkiej podróży. Znacząco ułatwi ci ona dalszą rozgrywkę, gdyż będziesz mógł łatwiej docierać do ważnych lokacji bez konieczności odbywania długiej podróży konno. Z dyliżansu lub pociągu korzystaj tylko jeśli jesteś daleko od siedziby gangu i jeśli bardzo ci się śpieszy - podróż może kosztować od kilku do ponad 10 dolarów.
 2. Inne ważne ulepszenie do zakupienia w siedzibie gangu to narzędzia do pracy (Leather Working Tools) za 225 dolarów. Odblokowują one nowe opcje craftingu w obozie. Zainteresuj się też pozycjami z pierwszych stron rejestru, a więc gwarantującymi regularne dostawy zapasów - żywności, lekarstw czy amunicji do broni. Opłacenie tych projektów pozwoli ci łatwo uzupełniać podstawowe lub nawet nieco bardziej "zaawansowane" zapasy (np. unikalne rodzaje amunicji).
5 - Red Dead Redemption 2: Pieniądze - jak zarabiać, na co wydawać? - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
 1. Gotówka w grze przydaje się też do nabycia najważniejszych dodatkowych elementów wyposażenia. Prawdopodobnie najważniejszy tego typu przedmiot to środek otrzeźwiający konia (Horse Reviver), który w razie wypadku (np. zderzenie się z drzewem czy upadek z dużej wysokości) może uchronić wierzchowca przed śmiercią. Pojedynczy specyfik kosztuje około 10 dolarów i wystarczy ci jedna sztuka. Kolejne lekarstwa możesz odnajdywać w świecie gry. Olej do smarowania broni (Gun Oil) to jeden z tańszych przedmiotów do zakupu i możesz dzięki temu zawsze mieć bronie w dobrym stanie. Droższy jest za to łamacz zamków (Lock Breaker) do kupienia za około 20 dolarów u pasera, ale inwestycja ta może się szybko zwrócić, gdyż w zamkniętych pojemnikach są składowane drogocenne przedmioty.
 2. Nie zapominaj też o drobnych wydatkach. Dzięki gazetom możesz dowiedzieć się o wydarzeniach w świecie gry (i poznać nazwy cheatów do gry ;)), a dzięki opłaceniu kąpieli w hotelu możesz poprawić stan higieny bohatera (i stan jego rdzenia zdrowia).