Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Red Dead Redemption 2 opisaliśmy zadanie Weteran (Veteran), w którym Arthur spotyka się z niepełnosprawnym Hamishem Sinclairem.

Ostatnia aktualizacja: 9 września 2022

Weteran to tytuł jednej z pobocznych misji gry Red Dead Redemption 2. W tym kilkuczęściowym zadaniu Arthur zaprzyjaźnia się z niepełnosprawnym Hamishem Sinclairem. Główny bohater może wybrać się z weteranem na ryby, a także kilkukrotnie zapolować wraz z nim na dziką zwierzynę.

Odblokowanie misji

1 - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Weterana możesz odnaleźć w trakcie rozgrywania rozdziału 6 kampanii - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Weterana możesz odnaleźć w trakcie rozgrywania rozdziału 6 kampanii. Zajmij się zbadaniem okolic jeziora O'Creagh's Run na zachód od miasteczka Annesburg. Hamisha odnajdziesz opartego o ogromny głaz i będzie on potrzebował pomocy.

Odzyskanie protezy nogi

Protezę ma przy sobie należący do weterana koń Buell - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Protezę ma przy sobie należący do weterana koń Buell. Wyrusz na jego poszukiwania w stronę pobliskiego jeziora. Miejsce odnalezienia konia prezentuje obrazek. Zbliż się do zwierzęcia i uspokój je na tyle żeby móc je zacząć prowadzić. Powróć z koniem do Hamisha.

Złowienie legendarnej ryby

Hamish zaprosi bohatera na ryby, ale nie możesz od razu się tym zająć - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Hamish zaprosi bohatera na ryby, ale nie możesz od razu się tym zająć. Odczekaj około jednej pełnej doby. Przy jeziorze pojawi się znacznik nowej misji - to dom weterana (Veteran's Homestead).

Po dotarciu do chatki zapukaj do drzwi - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po dotarciu do chatki zapukaj do drzwi. Hamish zaproponuje wspólną wyprawę na ryby. Jej celem będzie złowienie legendarnego okazu szczupaka północnego - The Great Tyrant. Wejdź do łodzi i dopłyń nią w oznaczone miejsce na jeziorze.

Od Hamisha otrzymasz specjalny rodzaj przynęty do wyławiania legendarnych ryb z jezior - Special Lake Lure. Ustaw ją jako aktywną. W trakcie pierwszej próby wyłowienia szczupaka Hamish zaliczy mały wypadek i wpadnie do wody. Przerwij wędkowanie i dopłyń do niego żeby wciągnąć go na pokład łodzi.

2 - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry
Dopłyń do nowego obszaru na jeziorze - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Dopłyń do nowego obszaru na jeziorze. Dopiero teraz rozpoczniesz właściwe wędkowanie. Złowienie legendarnego szczupaka jest niestety o wiele trudniejsze od "zwykłych" ryb. To znacznie silniejszy okaz i jeśli będziesz polegał na standardowych czynnościach związanych ze złapaniem ryby na przynętę to będziesz się musiał bardzo długi siłować ze szczupakiem.

Istnieje też na szczęście alternatywna metoda na znacznie łatwiejsze złowienie legendarnej ryby. Po tym jak zarzucisz wędkę i przynęta wyląduje w wodzie zacznij o wiele szybciej zwijać linkę w oczekiwaniu na złapanie ryby na przynętę. Jeśli ci się poszczęści to legendarny szczupak złapie przynętę po tym jak większość linki zostanie już zwinięta (przykład na obrazku 1). Pozwoli ci to skrócić czas siłowania się z rybą lub od razu odpali się filmik z jej złowienia.

Powróć z Hishamem na brzeg żeby zakończyć drugą część misji. Warto zaznaczyć, że złowienie legendarnego szczupaka jest jednym ze sposobów na zdobycie osiągnięcia Była TAKA wielka! przyznawanego za złapanie dostatecznie dużej ryby.

Polowanie na wilczycę

Ponownie musisz odczekać co najmniej jeden pełny dzień żeby przy chatce weterana pojawił się znacznik nowej misji - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Ponownie musisz odczekać co najmniej jeden pełny dzień żeby przy chatce weterana pojawił się znacznik nowej misji. Od Hamisha dowiesz się tym razem o wilczycy, która pojawia się wokół jego gospodarstwa. Postanowi on na nią zapolować.

Wyrusz konno za Hamishem. Po pewnym czasie zejdziecie z koni. Możesz przejąć inicjatywę i używać Orlego wzroku do odnajdywania śladów wilczycy lub pozwolić Hamishowi śledzić zwierzę i podążać za nim.

Niedługo po dotarciu do krawędzi klifu pojawi się okazja do zastrzelenia wilka - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Niedługo po dotarciu do krawędzi klifu pojawi się okazja do zastrzelenia wilka. Okaże się, że była to pułapka i bohaterów zaatakuje kilka kolejnych wilków. Bądź gotowy do ich szybkiego i sprawnego eliminowania w czym może oczywiście pomóc Zabójcza precyzja.

Największy wilk zaatakuje jako ostatni. Powali on Arthura na ziemię. Zrzuć go z bohatera i szybko zastrzel zanim ponownie wykona skok. Od Hamisha w prezencie otrzymasz dobrej jakości skórę wilka. Możesz też oczywiście oskórować inne wilki, które brały udział w ataku.

Polowanie na ogromnego dzika

Tak samo wcześniej zaczekaj około 24 godzin - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Tak samo wcześniej zaczekaj około 24 godzin. Po dotarciu do chatki weterana i obejrzeniu nowego filmiku musisz wyruszyć na polowanie na ogromnego dzika, który pojawił się w okolicy. Wyrusz pieszo w pościg za dzikiem. Po tym jak ucieknie Arthurowi użyj Orlego wzroku żeby zlokalizować pozostawione przez niego ślady. Hamish w tym samym czasie podprowadzi konie i będziesz mógł kontynuować poszukiwania na wierzchowcu.

Podążaj za śladami. Hamish zasugeruje wkrótce rozdzielenie się. Wybierz ścieżkę prowadzącą na szczyt góry. Musisz dotrzeć do rozszarpanego wilka i zbadać dokładniej jego zwłoki.

Po usłyszeniu wystrzałów udaj się do obszaru, który badał weteran - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Po usłyszeniu wystrzałów udaj się do obszaru, który badał weteran. Po dotarciu na miejsce zastaniesz umierającego Hamisha. Spodziewaj się ataku ogromnego dzika. Opróżnij magazynek żeby mieć pewność, że dzik zginie zanim zbliży się do Arthura.

Warto wejść w interakcję z pokonanym dzikiem, dzięki czemu pozyskasz trofeum - Red Dead Redemption 2: Weteran - opis przejścia, mapa, porady - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Warto wejść w interakcję z pokonanym dzikiem, dzięki czemu pozyskasz trofeum. Oprócz tego możesz zaopiekować się koniem weterana. Po umieszczeniu na nim siodła stanie się on koniem Arthura - jego statystyki prezentuje powyższy obrazek.