Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Red Dead Redemption 2: Starzy przyjaciele - solucja, opis przejścia Red Dead Redemption 2 poradnik, solucja

To pierwszy raz, gdy przyjdzie czas poznać gang przeciwników. Strona poradnika do Red Dead Redemption 2 zawiera opis ataku na gang O'Driscolli. Dzięki niej dowiecie się jak wyjść zwycięsko z bitwy w misji głównej Starzy przyjaciele (Old Friends).

Ostatnia aktualizacja: 8 września 2022

Starzy przyjaciele to tytuł jednej z misji głównego wątku fabularnego Red Dead Redemption 2 rozgrywanej w pierwszym rozdziale gry. Zadanie to zakłada zaatakowanie obozu gangu O'Driscolli. Nasz opis przejścia podpowiada jak wyjść zwycięsko z dużej bitwy rozegranej we wrogiej lokacji.

Jak odblokować misję: Porozmawiaj z Billem w obozie w górach - Red Dead Redemption 2: Starzy przyjaciele - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Jak odblokować misję: Porozmawiaj z Billem w obozie w górach. Musisz wcześniej ukończyć misję Początek i ucieczka przed wspomnieniem.

Opis przejścia misji: Po obejrzeniu cut-scenki rozpocznij podróż, która dobiegnie końca po zbliżeniu się do obozu O'Driscolli. Dotrzyj na punkt widokowy żeby wykonać rekonesans (możesz do woli rozglądać się). Powróć do konia bohatera i wyjmij karabin powtarzalny z torby (Longarm Shoulder Carbine Repeater). Będzie on pomocny w pokonaniu wszystkich wrogów.

Wyrusz z towarzyszami w stronę wrogiego obozu - Red Dead Redemption 2: Starzy przyjaciele - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wyrusz z towarzyszami w stronę wrogiego obozu. Po dotarciu na miejsce należy zadecydować, jak się zachować - możesz przejąć inicjatywę lub wysłać do walk swoich towarzyszy.

Lepszym rozwiązaniem jest przejęcie inicjatywy, bo możesz dzięki temu starannie zaplanować atak z zaskoczenia i już na początku bitwy zaatakować i zabić z zaskoczenia co najmniej jednego przeciwnika. Po rozpoczęciu walk obserwuj wskazania radaru żeby nie dać się zaskoczyć żadnemu z bandytów. Możesz ich eliminować w dowolnej kolejności. Ostrzał staraj się zawsze prowadzić zza jakiejś zasłony. Celuj w głowy przeciwników.

Niedługo po wygraniu bitwy od strony lasu dotrą posiłki - Red Dead Redemption 2: Starzy przyjaciele - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Niedługo po wygraniu bitwy od strony lasu dotrą posiłki. Ponownie możesz zadecydować, jak mają zachować się sojusznicy - lepszy pomysł to utrzymanie pozycji obronnej w obozie. Zmniejszy to prawdopodobieństwo otrzymania obrażeń w wyniku walk na otwartej przestrzeni. Zabij wszystkich nowych wrogów. Możesz dodatkowo pomagać sobie aktywowaniem trybu Zabójcza precyzja (Dead Eye), który pozwala na oznaczenie w trybie spowolnienia czasu kilku wrogów i następnie oddanie w ich stronę serii szybkich strzałów.

Powróć do towarzyszy. Ostatnie zadanie dotyczy przeszukania obozu. Udaj się do wskazanego przez Dutcha budynku. Zbadaj dużą skrzynię z powyższego obrazka - odnajdziesz w niej dynamit.

Wyrusz w drogę powrotną - Red Dead Redemption 2: Starzy przyjaciele - solucja, opis przejścia - Red Dead Redemption 2 - poradnik do gry

Wyrusz w drogę powrotną. Po drodze natraficie na zbiegłego członka gangu. Musisz doścignąć Kierana, bo w przeciwnym razie misja zakończy się niepowodzeniem. Rozpocznij galop i wybierz ponadto lasso z inwentarza. Doścignij uciekającego bandytę na tyle żeby kropka celownika zmieniła kolor na czerwony (pokazuje to powyższy obrazek). Możesz rzucić lassem, dzięki czemu złapiesz Kierana.

Zesocz z konia i zwiąż bandytę. Umieść go na wierzchowcu bohatera i powróć do obozu w górach. Zejdź z konia i przenieś więźnia do jednego z budynków żeby zakończyć misję.

Jak zdobyć złoty medal w misji Starzy przyjaciele?

  1. Musisz złapać i związać Kierana w czasie poniżej 45 sekund - Rozpocznij galop gdy tylko otrzymasz cel złapania bandyty. Użyj lassa tuż po tym jak zbliżysz się do uciekiniera i szybko zejdź z własnego konia żeby go związać. Jeśli popełnisz jakiś błąd (np. zderzysz się z przeszkodą) to pozwól na to żeby misja zakończyła się niepowodzeniem. Załaduje się punkt kontrolny tuż sprzed rozpoczęcia pościgu.
  2. Zabij 3 O'Driscolli w czasie jednego użycia Zabójczej precyzji (Dead Eye) - Powalcz o to wyzwanie gdy dotrą nowi wrogowie od strony lasu. Załącz tryb Zabójczej precyzji gdy w pobliżu bohatera znajdzie się co najmniej 3 wrogów. Jeśli nie możesz aktywować tego trybu to użyj jakiegoś przedmiotu, który go odnawia do pełna.
  3. Ukończ misję w czasie poniżej 15 minut i 30 sekund - Nie strać zbyt dużo czasu w trakcie głównych walk we wrogim obozie. Polegaj też na galopie gdy tylko jest to możliwe.
  4. Oddaj 15 celnych strzałów w głowę - Staraj się eliminować każdego przeciwnika z obozu w ten sposób. Używanie trybu Zabójczej preczyzji może pomagać w trafianiu wrogów w głowę.
  5. Ukończ misję, nie wykorzystując przedmiotów uzupełniających zdrowie - To najprostsze wyzwanie. Nie regeneruj w żaden sposób paska zdrowia. Energii życiowej musi ci wystarczyć na całą misję.