Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej Shadow of the Tomb Raider poradnik, solucja

W tym rozdziale znajdziesz między innymi ciąg dalszy opisu przejścia misji "Dzielny wędrowiec" gry Shadow of the Tomb Raider.

Na stronie znajduje się opis dalszej części wizyty w posiadłości Croftów w grze Shadow of the Tomb Raider. Dla przypomnienia posiadłość odwiedza się w ramach retrospekcji sterując młodą Larą. Zakazanym Grobowcem (The Forbidden Tomb) jest jedna z większych sal w posiadłości i bohaterka musi tam rozwiązać zagadkę związaną ze statuą Białej Królowej (The White Queen).

Po tym jak Lara spadnie z dachu znajdziesz się na jednym z balkoników posiadłości Croftów - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po tym jak Lara spadnie z dachu znajdziesz się na jednym z balkoników posiadłości Croftów. Wejdź do budynku i dotrzyj do pokazanych na obrazku częściowo uchylonych drzwi. Wkroczysz do dużej sali, w której do zaliczenia jest zagadka związana z Białą Królową.

Zanim zajmiesz się rozwiązywaniem zagadki przyjrzyj się kartce z rysunkiem (powyższy obrazek) - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Zanim zajmiesz się rozwiązywaniem zagadki przyjrzyj się kartce z rysunkiem (powyższy obrazek). Zawiera ona ważną podpowiedź, która już wkrótce przyda ci się do zaliczenia pierwszej części zagadki.

Uwaga - W sali z zagadką znajduje się wiele gablot i pamiątek z podróży. Badanie ich jest w pełni opcjonalne i nie jest to wymagane do zaliczenia zagadki.

1 - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Zainteresuj się na początek dużym globusem z obrazka 1 - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Zainteresuj się na początek dużym globusem z obrazka 1. Ma on dwa interaktywne pokrętła. Możesz wchodzić z nimi w interakcję w dowolnej kolejności. Musisz w taki sposób obracać globusem żeby wprowadzić współrzędne 30N i 90E (te odczytane z kartki). Przykład poprawnego wprowadzenia jednej ze współrzędnych (90E) pokazuje obrazek 2.

Po poprawnym wprowadzeniu współrzędnych na globus zaczną padać promienie światła odbijające się od tarczy - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Po poprawnym wprowadzeniu współrzędnych na globus zaczną padać promienie światła odbijające się od tarczy. Dotrzyj do drabiny zlokalizowanej dokładnie pod tą tarczą (powyższy obrazek) i wdrap się po niej na górne balkoniki. Jeśli zajmujesz się odnajdywaniem sekretów w posiadłości Croftów to tuż po skorzystaniu z drabiny udaj się w lewo, a odnajdziesz list.

Dotrzyj na przeciwległy koniec balkoników, dzięki czemu zlokalizujesz pokazany na obrazku nowy mechanizm - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Dotrzyj na przeciwległy koniec balkoników, dzięki czemu zlokalizujesz pokazany na obrazku nowy mechanizm. Wejdź w interakcję z pokrętłem żeby rozwinąć skrzydła ogromnego nietoperza i doprowadzić do oświetlenia na czerwono dwóch pól w dolnej części sali.

Wróć na dół - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Wróć na dół. Kolejna część zagadki polega na przesunięciu dwóch figur z tarczami na czerwone pola na planszy do gry. Pozostałe figury również możesz przesuwać i korzystaj z tej możliwości żeby usuwać je z drogi. Rozwiązanie tej części zagadki pokazuje obrazek - rycerze z tarczami po znalezieniu się na czerwonych polach zaczną odbijać czerwone promienie światła.

2 - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry
Biała Królowa pojawi się za drabinką pomiędzy dwoma czerwonymi punktami (obrazek 1), ale nie możesz od razu do niej dotrzeć - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Biała Królowa pojawi się za drabinką pomiędzy dwoma czerwonymi punktami (obrazek 1), ale nie możesz od razu do niej dotrzeć. Rozwiązanie tego problemu jest na szczęście proste - powróć do globusa i zmień współrzędne na dowolne inne żeby podniosła się drabinka (obrazek 2).

Dotrzyj do figury Białej Królowej i zacznij ją przeciągać w stronę figur rycerzy - Dostanie się do Zakazanego Grobowca i uwolnienie Białej Królowej - Shadow of the Tomb Raider - poradnik do gry

Dotrzyj do figury Białej Królowej i zacznij ją przeciągać w stronę figur rycerzy. Jeśli inne figury blokują drogę to odsuń je gdzieś na bok. Figura Białej Królowej musi znaleźć się na polu pomiędzy dwoma rycerzami - pokazuje to powyższy obrazek.

Możesz już skorzystać z przejścia, które odblokowało się za polem gdzie pierwotnie znajdowała się Biała Królowa. Odpali się cut-scenka i etap dobiegnie końca. Powrócisz do teraźniejszości i ponownie będziesz mógł sterować dorosłą Larą w peruwiańskiej dżungli.