Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Filmy i seriale 20 listopada 2021, 09:30

autor: Jan Tracz

10 głośnych filmów popsutych przez zakończenia

Tym razem przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu tak fatalnych zakończeń, że zaburzyły one postrzeganie naprawdę świetnych filmów.

Spider-Man 3

  1. Reżyser: Sam Raimi
  2. Rok produkcji: 2007
  3. Gdzie obejrzeć: Chili, iTunes Store, Player

Premiera najnowszego Spider-Mana coraz bliżej, a to też pretekst, by powrócić do klasycznej trylogii Sama Raimiego. Tobeya Maguire’a fani potrafią wspominać jako najlepszego dotychczasowego Petera Parkera, zaś w części trzeciej aktor pokazuje, że prawdopodobnie mogą mieć rację – on tam wymiata! Spider-Man 3 zarówno zamyka wcześniej rozpoczęte wątki (postać Harry’ego Osborna), jak i wprowadza kilka nowych elementów (takich jak np. nowi przeciwnicy bohatera: Sandman i Venom). To bardziej mroczna odsłona „Pajączka”, która postanowiła upiec zbyt wiele pieczeni przy jednym ogniu.

Wątek z symbiontem jest ciekawy – pokazuje, w jaki sposób ta dziwna maź wpływa zarówno na samego Petera, jak i jego zachowanie wobec najbliższych. Również metamorfoza Harry’ego wydaje się całkiem uzasadnioną konsekwencją poprzednich dwóch epizodów. Co natomiast boli, to zakończenie całości. Nie dość, że walka z dwoma potężnymi przeciwnikami zmienia się w chaotyczne mordobicie, to jeszcze dochodzi do tego fakt, że Flint Marko (Sandman) okazuje się mordercą wujka Parkera. Widzowie potraktowali to jako atak na ich inteligencję, a przy okazji bardzo tanie czerpanie z ckliwego dramatyzmu. Cóż, najwyraźniej ten świat jest mały i wszystkich musi coś łączyć...