Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Kolory czatu, emoji i tajna konwersacja

Kolejne ciekawe opcje można odnaleźć, przechodząc do listy czatów, wybierając znajomego i w górnym prawym rogu wybierając symbol informacji. Pojawi się wtedy poniższe okno, z którego mamy dostęp do kilku funkcji. Najciekawsze z nich wydają się te pozwalające zmienić kolor interfejsu oraz emoji, która pojawi się w dolnym prawym rogu na oknie czatu. Standardowo jest to kciuk w górę, który powiększa się wraz z coraz dłuższym przytrzymywaniem go palcem. Inne emoji będą zachowywać się tak samo.

Wiele spośród funkcji Messengera jest powielanych w różnych miejscach. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Wiele spośród funkcji Messengera jest powielanych w różnych miejscach.

Będąc w tym miejscu, warto zwrócić uwagę również na opcję „Przejdź do tajnej konwersacji”. Po jej aktywowaniu wiadomości wysyłane w nowym oknie czatu będą szyfrowane, co powinno zadowolić osoby szczególnie dbające o swoją prywatność.

Inne funkcje komunikatora Messenger

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że aplikacja przygotowana przez Facebooka nie zawiera zbyt wielu funkcji i służy głównie do czatowania i prowadzenia rozmów głosowych. Jednak wraz z zagłębieniem się w mniej odwiedzane sekcje można dojść do wniosku, że komunikator jest wyjątkowo rozbudowany i bogaty w różnorodne opcje. Te, które zaprezentowaliśmy we wcześniejszych częściach poradnika, to bynajmniej nie wszystko. Co jeszcze można zrobić za pomocą Messengera przeznaczonego dla urządzeń przenośnych?

Tworzenie nowej grupy: strona główna (Czaty)>Nowa wiadomość (ikonka długopisu w prawym górnym rogu)>Utwórz nową grupę.

Dodawanie relacji: strona główna (Czaty)>Twoja relacja lub strona główna (Czaty)>Osoby>Dodaj do relacji.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.