futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Źródło fot. pexels.com
i
Technologie 20 października 2022, 12:48

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Spis treści

Blokowanie i ignorowanie osób

Od czasu do czasu zdarza się, że trzeba kogoś zablokować, zignorować jego wiadomości, wyłączyć powiadomienia na jakiś czas lub w ostateczności całkowicie usunąć byłego już wtedy znajomego z listy. Może się też zdarzyć, że przyjmiemy czyjeś zaproszenie przez przypadek i chcemy szybko cofnąć naszą decyzję.

Ignorowanie wiadomości

Zaczynamy od najlżejszej formy pozbycia się niechcianego rozmówcy. Po zignorowaniu danej osoby jej wiadomości zostaną przeniesione do folderu „Inne” i nie otrzymamy powiadomienia o tym, że coś do nas napisała. Jednocześnie ignorowana osoba się o tym nie dowie. Zaletą jest fakt, że istnieje możliwość zobaczenia tego, co chciano nam przekazać. Wystarczy przejrzeć wspomniany wcześniej folder.

Umieszczenie danej osoby na liście ignorowanych jest bardzo proste. Wystarczy przejść do listy kontaktów, odnaleźć odpowiednią osobę i przytrzymać „na niej” palec przez krótką chwilę. Pojawią się wtedy dodatkowe opcje. Należy „tapnąć” ikonę z trzema równoległymi liniami, wybrać „Ignoruj wiadomości” i potwierdzić swoją decyzję.

Dodatkowe opcje można znaleźć, przesuwając w lewo kontakt na liście czatów. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2022-10-20
Dodatkowe opcje można znaleźć, przesuwając w lewo kontakt na liście czatów.

W każdej chwili można zrezygnować z ignorowania wiadomości wysyłanych przez daną osobę. W tym celu należy odszukać znajomego za pomocą narzędzia do wyszukiwania, otworzyć ekran czatu i cokolwiek do niego napisać.

Jak otworzyć folder „Inne” w aplikacji Messenger?

Nie odpowiedzieliśmy jeszcze na jedno pytanie – jak na urządzeniu przenośnym przejść do folderu „Inne”? Trzeba przyznać, że dotarcie do niego jest mało intuicyjne i wymaga kilku kroków.

Zaczynamy od poziomu strony z czatami. Teraz należy przejść do sekcji „Osoby”. Robimy to poprzez tapnięcie w ikonę na dole. Chodzi o tę środkową, przedstawiającą dwie sylwetki. Następnym krokiem jest wybranie „Dodaj kontakty” – symbol sylwetki z plusem w prawym górnym rogu. W dalszej kolejności przechodzimy do „Prośby” i… gotowe.

Blokowanie osoby

Zablokowanie jest nieco bardziej radykalną formą zerwania kontaktu niż ignorowanie wiadomości. „Nieco” zostało tutaj użyte całkowicie świadomie. Tak naprawdę jedyna różnica polega na tym, że gdy dana osoba zostanie zablokowana na Messengerze i wyśle nam wiadomość tekstową, to nie będziemy jej widzieli ani w folderze „Inne”, ani po odblokowaniu znajomego. Oczywiście nie będzie można do nas również zadzwonić. I to w zasadzie tyle.

Jak można kogoś zablokować? Instrukcja jest niemal taka sama jak przy ignorowaniu wiadomości. Należy więc odszukać daną osobę na liście kontaktów, tapnąć na nią i przytrzymać palcem aż do pojawienia się dodatkowych możliwości. Wybieramy rozszerzone opcje, odszukujemy „Zablokuj”, potem „Zablokuj w aplikacji Messenger” i potwierdzamy.

Przydatna możliwość, gdy ktoś nas mocno wkurzy! Z czasem wypadałoby się jednak pogodzić. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2022-10-20
Przydatna możliwość, gdy ktoś nas mocno wkurzy! Z czasem wypadałoby się jednak pogodzić.

Jak cofnąć tę operację? Gdy złość na znajomego już nam przejdzie wypadałoby go odblokować. W przypadku zaprzestania ignorowania wystarczyło napisać do tej osoby, ale w przypadku zablokowanych kontaktów będzie to niemożliwe. Trzeba więc odnaleźć zablokowanego znajomego na liście kontaktów, otworzyć okno rozmowy, tapnąć „Odblokuj [tu będzie imię osoby]”, „Odblokuj w aplikacji Messenger” i potwierdzić wybór.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać
Elon Musk poleca Signal, dlaczego warto go posłuchać

WhatsApp jest obecnie mocno krytykowany za zmianę regulaminu, która martwi użytkowników. Alternatywą może być Signal, o którym w ostatnich dniach zrobiło się naprawdę głośno, m.in. za sprawą Elona Muska. Aplikacja zbiera doskonałe opinie wśród ekspertów

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.

Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?