Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 26 czerwca 2020, 12:20

autor: rassi

Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć

Kojarzący się z Facebookiem (i z nim powiązany) Messenger dostępny jest m.in. jako apka na Androida i iOS oraz program dla Windows. Pobrać można również jego wersję Lite. Podpowiadamy, czy warto z niego korzystać i jakie funkcje w sobie kryje.

Messenger i Messenger Lite instalacja

Wśród podstawowych informacji dotyczących Messengera zawarliśmy oczywiście te dotyczące instalacji aplikacji Messenger, tworzenia nowego konta oraz dodawania osób, z którymi chcemy nawiązać kontakt.

Komunikator Messenger jest dostępny na iPhone’ach od Apple i smartfonach z systemem Android. Aplikację pobierzecie ze sklepu Google Play lub z App Store. Komunikator jest dostępny także jako aplikacja, którą możemy zainstalować w środowisku systemu operacyjnego Windows 10. W tym celu niezbędne będzie odnalezienie jej w Sklepie Microsoftu zainstalowanym wraz z systemem lub skorzystanie z tego linku.

Messenger Lite

Warto wiedzieć także o istnieniu Messenger Lite. Jest to odchudzona wersja oryginalnej aplikacji, która zajmuje mniej miejsca w pamięci urządzenia. Jest ona polecana użytkownikom starszych telefonów. Na lżejszy komunikator uwagę powinny zwrócić również osoby z małym limitem gigabajtów w ofercie Internetu mobilnego. Messenger Lite zużywa bowiem mniej transferu danych. Oprócz tego charakteryzuje się uproszczonym interfejsem. Wszystkie te różnice nie wpływają jednak znacznie na najważniejsze, czyli funkcjonalność.

Mniejszy i brzydszy (kwestia gustu), ale równie funkcjonalny. - Messenger to najlepsze co zrobił Facebook. Co warto o nim wiedzieć - dokument - 2020-06-26
Mniejszy i brzydszy (kwestia gustu), ale równie funkcjonalny.
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft
Jakie dane zbiera o nas Facebook, Google i Microsoft

Wielkie (złe?) korporacje przejmują władzę nad światem, ale robią to w sposób, którego nie przewidzieli nawet najwięksi czarnowidzowie i sceptycy technologii. Facebook, Google czy Microsoft podsłuchują, wiedzą o nas wszystko i… co z tym robią?

Jak chronić dziecko na Facebooku?
Jak chronić dziecko na Facebooku?

Czy internet to bezpieczne miejsce dla dziecka? Z jakimi zagrożeniami nasza pociecha może spotkać się na Facebooku i jak się przed nimi uchronić?

Czego lepiej nie publikować na Facebooku?
Czego lepiej nie publikować na Facebooku?

Dlaczego korzystając z Facebooka warto zachować umiar i zdrowy rozsądek? Jak robić to z głową? Podpowiadamy, czego lepiej nie publikować i jakich informacji nie udostępniać.