Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 6 kwietnia 2021, 07:27

autor: NeR1o

OBS i programy do streamingu - jak zacząć podbój Twitcha?

Kariera streamera kusi możliwością grania i zarabiania na tym pieniędzy, nawet jeśli jest to zajęcie zarezerwowane tylko dla nielicznych. Jak zacząć podbój Twitcha i co powinien wiedzieć początkujący streamer, aby stać się drugim Izakiem lub Ninją?

Najciekawsze rozszerzenia do OBS Studio

Jedną z największych zalet OBS Studio jest możliwość instalowania wtyczek i wszelkiej maści rozszerzeń. To zasługa ogromnej społeczności, która zebrała się wokół programu. Sytuację ułatwia też fakt, że OBS Studio jest oprogramowaniem otwartym (open source), więc każdy może go modyfikować według własnych preferencji. Jakie wtyczki są najciekawsze? Oto kilka z nich:

Advanced Scene Switcher

Rozszerzenie pozwala na tworzenie przejść między scenami, dzięki czemu można urozmaicić stream o efekty wizualne. Rozwiązanie to jest wykorzystywane przez wielu popularnych streamerów.

OBS-VirtualCam

Dzięki tej wtyczce możemy używać OBS jako wirtualną kamerę i tym samym korzystać z jego możliwości w innych programach, np. Skype, Teams czy Zoom.

Stream Effects

To propozycja dla osób, które chcą, aby ich stream wyglądał efektownie. Wtyczka wyposażona jest w kilka ciekawych efektów wizualnych, jak chociażby częściowe rozmazywanie ekranu, nadawanie efektu 3D na obiekty, cieniowanie czy nawet dodawanie obrysu do konkretnych elementów.

Replay Source

Dzięki wtyczce można w błyskawiczny sposób tworzyć powtórki najlepszych akcji w trakcie transmisji, nawet w dwukrotnym zwolnieniu. Przydatne szczególnie dla osób, które tworzą tzw. shoty, czyli najlepsze akcje ze streamów

Input Overlay

Niewielka wtyczka, dzięki której można na streamie pokazywać aktualnie wciskane przyciski na klawiaturze, myszce lub padzie.

Dzięki specjalnym wtyczkom możemy pokazać na streamie, jakich przycisków używamy. - OBS i programy do streamingu - jak zacząć podbój Twitcha? - dokument - 2021-04-06
Dzięki specjalnym wtyczkom możemy pokazać na streamie, jakich przycisków używamy.

Obs-ndi – NewTek NDI integration into OBS Studio

Wtyczka pozwala na streamowanie na dwa komputery (na jednym gramy, a drugi zajmuje się kodowaniem obrazu i dźwięku) bez konieczności kupowania dedykowanych do tego kart Elgato lub AverMedia.

AMD Advanced Media Framework Encoder Plugin

Wtyczka przydatna dla posiadaczy komputerów ze starszymi procesorami AMD, które nie najlepiej radzą sobie ze streamowaniem. Rozszerzenie ma za zadanie poprawić ich działanie i zmniejszyć obciążenie CPU.

Mikrofon SPC Gear SM900T za 199 zł

Jak wybrać mikrofon i nagrywać swój głos
Jak wybrać mikrofon i nagrywać swój głos

Chcesz nagrać swój głos, ale nie wiesz jak? Może planujesz karierę youtubera lub streamera? W takim wypadku koniecznie zwróć uwagę na odpowiedni mikrofon!

Kamera, mikrofon i komputer do streamowania - od czego zacząć?
Kamera, mikrofon i komputer do streamowania - od czego zacząć?

Wiele osób myśli o rozpoczęciu kariery streamera. Czy wiąże się ona z wieloma dodatkowymi kosztami na start? Niekoniecznie – już komputer niewiele lepszy od przeciętnego i parę dodatkowych gadżetów mogą umożliwić nam wejście w świat streamingu.

Najgłupsze rzeczy, które zrobili streamerzy na wizji
Najgłupsze rzeczy, które zrobili streamerzy na wizji

Czego nie robi się dla sławy? W zasadzie streamerzy udowadniają, że nie ma żadnych ograniczeń i jeśli tylko jest zainteresowanie, to można zrobić wszystko. Nawet, jeśli regulamin platformy wyraźnie tego zabrania.