futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 12 grudnia 2022, 14:34

Najlepsze myszki gamingowe. Ranking na 2022 r.

Polecamy dobre i tanie myszki gamingowe wyprodukowane przez takie firmy jak Logitech, Roccat, Razer czy Zowie, w tym także myszy bezprzewodowe i modele symetryczne, odpowiednie tak dla prawo, jak i leworęcznych graczy.

Spis treści

Najlepsze myszki gamingowe do 250 zł – Corsair, SteelSeries, HyperX

Najwyższa liga gamingowych myszek – elita elit. Jeżeli rozważamy tylko modele przewodowe, to właśnie w cenie około 250 – 300 złotych odnajdziemy większość profesjonalnych produktów stosowanych przez zawodowych graczy. Wbrew pozorom, na tym pułapie cenowym jest dość ciasno, gdyż większość producentów pragnie ukroić dla siebie jak największy kawałek tortu z napisami „gaming” i „e-sport”. Sięgając po urządzenia z tej kategorii w zasadzie na pewno będziemy zadowoleni z funkcjonalności, ale nie oszukujmy się – do okazjonalnego grania spokojnie możemy pozwolić sobie na zakup czegoś tańszego.

Oprócz modeli takich marek jak SteelSeries, w „ekstraklasie” myszek znajdziemy także produkty Logitech, Corsair i HyperX. Praktycznie wszystkie propozycje w tej cenie oferują szalone wręcz sensory o rozdzielczościach wynoszących 8 500 - 25 600 dpi.

Corsair Sabre Pro

Firma Corsair stara się wyraźnie posiadać w swoim portfolio ciekawy model dla graczy o różnej pojemności portfela. Na początku kwietnia światło dzienne ujrzały myszki Corsair Sabre Pro oraz Corsair Sabre Pro RGB. Kształtem i funkcjonalnością czerpią one garściami ze sprawdzonych rozwiązań (zarówno własnych jak i konkurencji), łącząc je z kilkoma nowinkami. Różnica pomiędzy PRO (210 zł) a PRO RGB (239 zł) jest prosta - wersja bez RGB nie ma podświetlania i jest lżejsza o 5 gramów.

Ten model może pochwalić się pięknym wnętrzem - napędza go sensor optyczny Pixart PMW3392 o maksymalnej czułości do 18 000 dpi i częstotliwości próbkowania aż 8000 Hz. Producent chwali się zastosowaniem technologii AXON Hyper-Processing, pozwalającej jeszcze szybciej rejestrować nasze kliki. Może aby usprawnić działanie tego bajeru, Corsair przygotował nową wersję oprogramowania iCUE, pozwalającego na konfigurację myszy oraz przycisków (te dodatkowe pod kciukiem docenią jedynie osoby praworęczne). Czy raportowanie z częstotliwością 8000 Hz faktycznie daje przewagę? W naszym odczuciu nawet bez żadnych szczegółowych pomiarów dało się wyczuć różnicę w dynamicznych strzelankach (porównując z próbkowaniem 1000Hz).

SteelSeries Aerox 3

„Dziurawą” myszkę ma w swojej ofercie również SteelSeries. Aerox 3, bo o niej mowa, to sprzęt dla graczy z wyższej półki. Widać to m.in. po cenie. Za urządzenie trzeba zapłacić 220 złotych, ale tylko na promocji. Normalnie jest droższa. Za te pieniądze dostaje się bardzo lekką, odporną na zanieczyszczenia i wodę konstrukcję z efektownym podświetleniem, które można w pełni kontrolować. Ważący zaledwie 57 gramów model został wyposażony w optyczny sensor TrueMove Core. Zapewnia on bardzo dokładne śledzenie ruchów gracza, które są potem wiernie odwzorowane na ekranie.

Z innych danych technicznych warto wspomnieć o maksymalnej rozdzielczości 8 500 DPI, 6 konfigurowalnych przycisków i odpinanym kablu USB-C. Przewód w oplocie sprawia wrażenie solidnego i taki też jest w rzeczywistości. Nie ma obaw, że szybko – jeśli w ogóle – się przetrze. O wysokiej ogólnej wytrzymałości świadczą także przełączniki z żywotnością do 60 milionów kliknięć.

HyperX Pulsefire Haste

W ostatnim czasie bardzo popularne są myszki z konstrukcją o strukturze plastra miodu (to te z licznymi otworami). Oprócz ciekawego designu oferują one bardzo małą wagę. W obszarze tego typu urządzeń postanowił zaistnieć także HyperX. Model Pulsefire Haste to wariant ważący zaledwie 59 gramów. Można go dostać już od 215 złotych.

Na szybkość poruszania myszką po podkładce wpływ ma nie tylko lekka obudowa, ale również ślizgacze PTFE. O wysoką precyzję dba sprawdzony sensor PixArt 3335. Przycisk wyboru DPI pozwala domyślnie przełączać się pomiędzy 400, 800, 1 600 i 3 200 dioptrii. Maksymalna rozdzielczość jest jednak znacznie wyższa i wynosi 16 000 DPI. W sumie użytkownik dostaje do swojej dyspozycji 6 w pełni konfigurowalnych przycisków. O gamingowym charakterze myszki świadczy m.in. podświetlenie RGB. Nie jest ono jednak nachalne. Kolorowe diody są zainstalowane tylko przy scrollu.

Co ciekawe, producent dodaje do zestawu z urządzeniem taśmy antypoślizgowe. Można je przykleić na oba boki myszki oraz na lewy i prawy przycisk. Tak oklejona myszka jeszcze lepiej sprawdzi się podczas wielogodzinnych sesji z ulubionymi grami.

Logitech G502 Hero

Model G502 od Logitecha był popularnym gryzoniem w środowisku graczy zbierającym praktycznie same pozytywne opinie. Logitech G502 Hero to nic innego jak próba ulepszenia czegoś, co zdaniem wielu otarło się o ideał. Czy to zadanie się udało?

W stosunku do zwykłej G502 zmienił się m.in. kluczowy element, czyli sensor. Czujnik Pixart PMW3366DM został zastąpiony przez autorski model HERO 16K oferującym, jak sama nazwa wskazuje, maksymalną czułość na poziomie 16000 DPI. Z czasem pojawił się jeszcze nowszy sensor HERO 25K, co poskutkowało tym, że wszystkie produkty HERO 16K działają teraz z rozdzielczością 25600 DPI. Dodatkowo ulepszona wersja myszki dla graczy pozwala zapisać więcej profili, pomiędzy którymi da się w szybki sposób przełączać. Wcześniej był trzy, obecnie dostępnych jest pięć. Wszelkie ustawienia zmienia się w rozbudowanym oprogramowaniu Logitech G HUB.

Wagę urządzenia da się dostosować wedle swoich upodobań. W pudełku z Logitech G502 Hero zawarty jest zestaw odważników. Przy ich użyciu możliwa jest także zmiana środka ciężkości. Przewodowa myszka bez dodatkowego obciążenia waży 121 g. Do dyspozycji użytkownika oddano 11 w pełni programowalnych przycisków, nienachalne podświetlenie RGB oraz metalową rolkę działającą w dwóch położeniach. Oprócz tego standardowego możliwe jest również wychylanie jej na boki.

HyperX Pulsefire Raid

Ten model firmy HyperX to myszka klasy high-end, która nie powala na kolana wygórowaną ceną – choć tania nie jest. Gryzonie firmy należącej do rodziny Kingston nie cieszą się taką popularnością jak słuchawki, czy od niedawna klawiatury, ale Pulsefire Raid jest krokiem w dobrą stronę. Model cechuje się dość nietypowym kształtem (wyprofilowanym z myślą o osobach praworęcznych) i sporym rozmiarem – na pierwszy rzut oka wygląda na dość niewygodną, ale szybko okazuje się, że dłoń spoczywa w bardzo komfortowej pozycji, szczególnie korzystnej dla nadgarstków. Bardzo przyjemne w dotyku są też powierzchnie boczne.

Wysokiej klasy czujnik Pixart 3389 o rozdzielczości 16000 dpi to już w zasadzie standard w tej klasie cenowej. Gracze spędzający długie godziny w produkcjach MMO czy MOBA z pewnością docenią aż 11 programowalnych przycisków, które (wraz z oświetleniem) można konfigurować w coraz lepszym oprogramowaniu HyperX NGENUITY. Waga 95 g bez kabla nie klasyfikuje Pulsefire Raid do grupy piórkowej, ale dzięki wielkim ślizgaczom, mysz bez problemów radzi sobie na większości powierzchni. Zresztą przybyła do naszej redakcji w towarzystwie twardej podkładki FURY Ultra (ją trzeba niestety dokupić osobno). Razem tworzą one całkiem udany duet, choć można odnieść wrażenie, że akurat ten model gryzonia woli nieco bardziej miękkie powierzchnie.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupujesz gamingowe akcesoria (myszki, klawiatury, słuchawki etc.)?

Tak, zdarza się.
82,6%
Unikam sprzętu "gamingowego".
17,4%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok

Przygotowaliśmy dla Was przegląd klawiatur przeznaczonych dla graczy, które można obecnie zakupić w sklepach komputerowych. Wśród naszych rekomendacji znalazły się zarówno klawiatury membranowe, mechaniczne, jak i klawiatury TKL oraz bezprzewodowe.

Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa
Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa

Najpierw iPhone, teraz mysz - producenci sprzętu nie mają litości dla cierpiących na trypofobię. A może w tym szaleństwie jest metoda? Czy robienie dziur w obudowie, aby sprzęt był jeszcze lżejszy, ma sens? Sprawdzamy!

Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki
Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki

Czułość, dpi, przyspieszenie wskaźnika? Jak uzyskać optymalne celowanie w każdej grze? Krótki przewodnik pokazuje, jak skonfigurować mysz w strzelankach takich jak CS:GO, Apex czy Battlefield.