futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Technologie 12 grudnia 2022, 14:34

Najlepsze myszki gamingowe bezprzewodowe – Logitech. Myszki dla graczy

Polecamy dobre i tanie myszki gamingowe wyprodukowane przez takie firmy jak Logitech, Roccat, Razer czy Zowie, w tym także myszy bezprzewodowe i modele symetryczne, odpowiednie tak dla prawo, jak i leworęcznych graczy.

Najlepsze myszki gamingowe bezprzewodowe – Logitech

Prawdziwą „klęskę urodzaju” jeśli chodzi o modele bezprzewodowe zapewniła nam firma Logitech. Popularny w naszym kraju (i nie tylko) producent myszek ma w swojej ofercie kilka naprawdę wartych rozważenia gryzoni. Na szczęście niektóre z nich można nabyć również za całkiem sensowne pieniądze!

Logitech G Pro X Superlight

Zdominowaną przez Logitech listę świetnych bezprzewodowych myszy otwieramy modelem G Pro Superlight. Firma bardzo lubi używać w nazewnictwie swoich produktów słowa „light”, ale ich najnowsze dzieło zasłużyło na miano „Superlight” jak mało kto. Niecałe 63 gramy wagi dla myszki bezprzewodowej to fenomenalny wręcz wynik i bardzo „czuć” to w dłoni. A raczej nie czuć, bowiem w połączeniu z ogromnymi ślizgaczami gryzoń nie stawia w zasadzie żadnego oporu. Przestawienie się z Logitech G Pro X Superlight z powrotem na „zwykłą” myszkę gamingową to wręcz bolesne doznanie.

Na szczęście z piórkową wagą nie idzie delikatna budowa. Mimo iż na pierwszy rzut oka gryzoń wygląda na wykonanego z papieru (szczególnie w białej wersji kolorystycznej), jego konstrukcja jest bardzo solidna, a w jej sercu drzemie rewelacyjny autorski sensor HERO 25K. Producent zapewnia wytrzymałość baterii na poziomie 70 h ciągłego ruchu, co przekłada się w praktyce na całe tygodnie grania – robi wrażenie, szkoda jedynie, że mysz ładujemy lekko przestarzałym już kabelkiem micro-USB (zamiast nieco nowocześniejszego USB-C). Ucieszą się też antyfani RGB – ku ich radości producent nie zdecydował się na zastosowanie żadnych migających w rytm strzałów z karabinu światełek.

Logitech G502 Lightspeed

Oferta bezprzewodowych myszy Logitecha może przyprawić o zawrót głowy, bowiem producent oferuje prawdziwe zatrzęsienie różnych modeli. Zaczniemy od jednego z najnowszych, czyli G502 Lightspeed. Przy okazji – mimo dość „solidnej” ceny, jest to jedna z najlepszych myszek w portfolio firmy. Jest to bowiem kultowy model G502 uwolniony od kabli.

Podobnie jak w wersji „standardowej”, producent zdecydował się na zastosowanie swojego autorskiego czujnika o nazwie HERO (High Efficiency Rated Optical). Charakterystyczny kształt i budowa pozostała niemal ta sama, myszka składa się więc z kilku rodzajów wysokiej jakości materiałów (dominuje matowy plastik, gwarantujący świetne trzymanie się dłoni). Trzy dodatkowe przyciski z lewej strony i świetnie przygotowana przestrzeń na kciuk są jednymi z największych zalet tego modelu. Świetnie sprawdza się także metalowy scroll. Myszka waży 114 gramów, przy czym można ją dociążyć – w zestawie znajduje się 16 gramów dodatkowego „żelastwa”.

Logitech G603 Lightspeed

G603 Lightspeed firmy Logitech to pierwsza mysz z czujnikiem Hero firmy Logitech, opartym na przeprojektowanym czujniku Pixart PMW3366 o rozdzielczości od 200 do 12 000 dpi. Unikalną zaletą tej myszy, kosztującej na chwilę obecną około 300 złotych, jest żywotność baterii, która według producenta powinna wynosić około 500 godzin w przeznaczonym dla graczy trybie Hi na dwóch bateriach AA (popularnych „paluszkach”).

Stosunkowo ciężki, przeznaczony dla praworęcznych graczy model G603, waży około 136 gramów. Logitech zrezygnował z obciążników, dzięki czemu mysz może być obsługiwana tylko z jedną baterią. Zmniejsza to co prawda wagę do 113 gramów, ale i skraca o połowę czas pracy bezprzewodowej.

W naszym teście okazuje się, że jest to mysz dokładna i wytrzymała. Przekonujące są również wrażenia dotykowe i jakość wykonania. Kształt jest taki sam w jak modelu G403, dlatego nadaje się do wszystkich typów chwytów. Przyciski strzału w G603 są wyposażone w przełączniki Omron i zapewniają bogate wrażenia dzięki metalowym sprężynom.

W teście praktycznym nie zauważyliśmy żadnej różnicy w precyzji i szybkości reakcji w porównaniu z myszami przewodowymi. Żywotność baterii również wydaje się być dość duża - nawet po wielu tygodniach codziennego, kilkugodzinnego użytkowania na jednaj baterii, G603 działał równie dobrze, co pierwszego dnia.

Nie spodobało nam się za to nieco zbyt płynnie poruszające się kółko myszy i nóżki, które nie ślizgają się po podkładkach z tkaniny tak gładko, jak konkurencja od firm Steelseries czy Zowie. Firma Logitech zrezygnowała też z podświetlenia, aby uzyskać możliwie najdłuższy czas działania.

Logitech G305 i G Pro Wireless

Wiosną 2018 roku firma Logitech wypuściła na rynek model G305 Lightspeed - tańszą i nieco odchudzoną alternatywę dla modelu G603. Oferuje ona sprawdzony i bardzo precyzyjny czujnik Hero o rozdzielczości do 12 000 dpi.

W odróżnieniu od G603, G305 nie posiada możliwości zasilania przez Bluetooth i może być zasilana tylko jedną baterią; według producenta czas pracy ma wynosić do 250 godzin.

W teście mysz firmy Logitech przekonuje wyrazistymi przyciskami strzału, łatwo dostępnymi przyciskami pod kciuk i przyjemną wagą 99 gramów. Kto natomiast poszukuje symetrycznej, smukłej i wąskiej myszy bez zbędnych bajerów, ten powinien być zadowolony z modelu G305 Lightspeed.

We wrześniu 2020 roku firma Logitech zaprezentowała G Pro Wireless, który uzupełnia linię myszy bezprzewodowych i jest promowany jako produkt przeznaczony specjalnie do gier. Wewnątrz znajduje się czujnik Hero 16K - poprawiona wersja oryginalnego czujnika Hero. Maksymalną rozdzielczość 16 000 dpi można ustawić w krokach co 100, a waga myszy wynosi tylko 80 gramów. Zintegrowany akumulator jest ładowany przez kabel USB o długości 1,8 m, żywotność baterii powinna wynosić 60 godzin bez podświetlenia (lub 48 godzin z jego użyciem).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupujesz gamingowe akcesoria (myszki, klawiatury, słuchawki etc.)?

Tak, zdarza się.
82,6%
Unikam sprzętu "gamingowego".
17,4%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok

Przygotowaliśmy dla Was przegląd klawiatur przeznaczonych dla graczy, które można obecnie zakupić w sklepach komputerowych. Wśród naszych rekomendacji znalazły się zarówno klawiatury membranowe, mechaniczne, jak i klawiatury TKL oraz bezprzewodowe.

Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa
Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa

Najpierw iPhone, teraz mysz - producenci sprzętu nie mają litości dla cierpiących na trypofobię. A może w tym szaleństwie jest metoda? Czy robienie dziur w obudowie, aby sprzęt był jeszcze lżejszy, ma sens? Sprawdzamy!

Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki
Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki

Czułość, dpi, przyspieszenie wskaźnika? Jak uzyskać optymalne celowanie w każdej grze? Krótki przewodnik pokazuje, jak skonfigurować mysz w strzelankach takich jak CS:GO, Apex czy Battlefield.