futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje

Technologie

Technologie 12 grudnia 2022, 14:34

Najlepsze myszki gamingowe. Ranking na 2022 r.

Polecamy dobre i tanie myszki gamingowe wyprodukowane przez takie firmy jak Logitech, Roccat, Razer czy Zowie, w tym także myszy bezprzewodowe i modele symetryczne, odpowiednie tak dla prawo, jak i leworęcznych graczy.

Spis treści

Najlepsze myszki gamingowe powyżej 250 zł – Zowie, Razer

Także w tym przedziale cenowym znajdziemy produkt legendarnej już, e-sportowej marki Zowie. Minimalistyczne, szalenie precyzyjne tak w pracy, jak i wykonaniu oraz absolutnie niezawodne myszki tej firmy stanowią najczęstszy wybór najlepszych zawodowców z całego świata.

Zowie FK1 i Zowie FK2

Zowie FK jest dostępna w trzech różnych rozmiarach, technicznie identycznych względem popularnych modeli Zowie EC1-A i EC2-A z klasycznym i ergonomicznym kształtem oraz czujnikiem PMW 3310 firmy Pixart. Najmniejszym modelem z trójki jest FK2, a następnie FK1, aż do największej wersji FK1+.

Jako mysz o symetrycznym kształcie Zowie FK posiada (w przeciwieństwie do myszy EC) po dwa boczne przyciski po lewej i prawej stronie. W zależności od modelu, cena wynosi około 320 – 400 złotych. Podobnie jak w przypadku myszy EC1-B i EC2-B, Zowie prawdopodobnie zaproponuje również poprawione wersje modeli FK z sensorem Pixart PMW 3360 zamiast Pixart PMW 3310, ale nawet w przypadku myszy z czujnikiem FK 3310 precyzja działania jest niekwestionowana.

Razer Basilisk V3

Razer czuje się pewnie na rynku peryferii komputerowych (ma ku temu powody) - zamiast opracowywać kolejne modele, producent często dopieszcza już te znane. Takie działanie można krytykować, ale w praktyce okazuje się mieć ono sens, nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Potwierdzeniem tego jest trzecia i obecnie najlepsza wersja Basilisk.

Wraz z kolejną odsłoną gryzonia zmienił się kształt. Nie można tu jednak mówić o rewolucji. W V3 wciąż da się doszukać echa pierwotnego zarysu. Odświeżona konstrukcja jeszcze lepiej leży w dłoni, ale tylko tej prawej. Pewny chwyt zapewniają m.in. ogumowane boki. Basilisk V3 został wyposażony w autorskie, optyczne przełączniki o deklarowanej żywotności do 70 milionów użyć oraz znakomity sensor Focus+ z maksymalnym DPI na zawrotnym poziomie 26 000 DPI.

Ciekawostką są trzy tryby pracy rolki. W pierwszym działa ona standardowo, tj. czujemy kolejne przeskoki. W drugim jest już całkowicie luźna. Ostatnia opcja została nazwana inteligentną. Po jej aktywacji scroll zachowuje się inaczej, gdy przewijanie jest powolne i dynamiczne. Rolka dostosowuje się automatycznie do akcji użytkownika.

Nie wszystkim podpasuje spora waga gryzonia – 101 gramów. Poza tym nomen omen ciężko się tu do czegoś doczepić.

Razer Viper 8KHz

Mysz Razer Viper 8KHz to świetne urządzenie dla graczy, zwłaszcza tych profesjonalnych. Jej najważniejszą cechą jest wysoka częstotliwość odświeżania, która wynosi aż 8KHz. Sprawia ona, że mysz reaguje szybciej i płynniej na ruchy. Jest to szczególnie ważne w grach kompetentnych, gdzie liczy się każda milisekunda. Trzeba jednak wiedzieć, że w dniu premiery (19 kwietnia 2021 roku) nie w każdym tytule tak wysokie próbkowanie było obsługiwane.

Bebechy są takie same jak w poprzednim urządzeniu na liście, czyli Basilisku V3. Ponownie mamy więc do czynienia z fenomenalnym sensorem Razer Focus+ oraz optycznymi, autorskimi przełącznikami. Zmieniła się za to maksymalna rozdzielczość (20 000 DPI) i oczywiście odświeżanie. Czy rzeczywiście robi ono różnicę? Z technicznego punktu widzenia tak, widać to m.in. podczas syntetycznych testów, ale w praktyce 8KHz docenią przede wszystkim profesjonaliści. Odczucia zwykłych graczy są subiektywne i podatne na sugestię.

Zwykłym śmiertelnikom i nie tylko ma szansę spodobać się elegancki - jak na sprzęt gamingowy - design. Model ma ergonomiczny kształt, który doskonale pasuje do dłoni i nie męczy jej nawet w trakcie dłuższych sesji. Myszka jest też lekka (71 gramów), co ułatwia manewrowanie. Warto podkreślić, że z Viper 8KHz może korzystać zarówno praworęczny, jak i leworęczny gracz – konstrukcja jest symetryczna.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy kupujesz gamingowe akcesoria (myszki, klawiatury, słuchawki etc.)?

Tak, zdarza się.
82,6%
Unikam sprzętu "gamingowego".
17,4%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok
Najlepsze klawiatury gamingowe. Ranking na 2023 rok

Przygotowaliśmy dla Was przegląd klawiatur przeznaczonych dla graczy, które można obecnie zakupić w sklepach komputerowych. Wśród naszych rekomendacji znalazły się zarówno klawiatury membranowe, mechaniczne, jak i klawiatury TKL oraz bezprzewodowe.

Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa
Oblałem dziurawą myszkę SPC Gear wodą i nadal działa

Najpierw iPhone, teraz mysz - producenci sprzętu nie mają litości dla cierpiących na trypofobię. A może w tym szaleństwie jest metoda? Czy robienie dziur w obudowie, aby sprzęt był jeszcze lżejszy, ma sens? Sprawdzamy!

Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki
Celne strzelanie w Apex i CS:GO? Prawidłowe ustawienia dpi i myszki

Czułość, dpi, przyspieszenie wskaźnika? Jak uzyskać optymalne celowanie w każdej grze? Krótki przewodnik pokazuje, jak skonfigurować mysz w strzelankach takich jak CS:GO, Apex czy Battlefield.