Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 12 stycznia 2021, 12:02

autor: rassi

Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking 2021

Oto najlepsze zestawy słuchawkowe dla graczy (lub alternatywne zestawy słuchawki plus mikrofon), podzielone na kilka zakresów cenowych. Proponujemy headsety do 100, 200, 300, 400 i 500 zł, a także najlepsze drogie modele dla profesjonalistów.

Słuchawki z oddzielnym mikrofonem

Z reguły połączenie zestawu słuchawkowego i mikrofonu zewnętrznego zapewnia lepszy dźwięk w tej samej cenie, ponieważ wielu producentów zestawów słuchawkowych do gier nie ma takiego doświadczenia jak znani producenci sprzętu audio i Hi-Fi. Z drugiej strony, na akcesoriach do gier można dużo zarobić – innymi słowy, wiele zestawów słuchawkowych jest sprzedawanych po zawyżonej cenie. Wadą kombinacji słuchawek i mikrofonu jest jednak to, że zazwyczaj są one mniej wygodne w codziennym użytkowaniu.

HyperX QuadCast S

Pod marką HyperX pojawiają się nie tylko słuchawki. Kingston coraz śmielej poczyna sobie również na rynku mikrofonów dla graczy. QuadCast S zalicza się do sprzętu gamingowego, chociażby za sprawą podświetlenia RGB. Prezentacje najlepiej będzie jednak zacząć od początku. Omawiane urządzenie to mikrofon pojemnościowy na USB o maksymalnej mocy 7 mW, który może być podłączony do komputera, Maca i PS4. Jak wypada najważniejsze, czyli jakość nagrania? Jest absolutnie topowa.

Mikrofon HyperX QuadCast S. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Mikrofon HyperX QuadCast S.

W mikrofonie znalazło się miejsce dla aż 3 kapsuł pojemnościowych i 4 trybów. Pozwalają one na standardowe nagrywanie (48 kHz i 16-bit) głosu jednej osoby, prób wokalnych w asyście instrumentu, tła dźwiękowego, które znajduje się wokół użytkownika oraz dialogu, gdy nasz rozmówca znajduje się tuż obok nas. Wszystko to można ogarnąć z poziomu oprogramowania NGenuity. Soft ten pozwala również kontrolować barwy oraz efekty podświetlenia i ustawić wiele podstawowych parametrów pracy mikrofonu.

HyperX QuadCast S radzi sobie znakomicie w każdym z trybów nagrywania. Ciężko jednak mówić tu o atrakcyjnym stosunku ceny do jakości. Model kosztuje przeszło 800 złotych. Bardziej opłacalnym zakupem będzie poprzednik, czyli HypeX QuadCast. Jedyną różnicą (oczywiście oprócz ceny – około 580 złotych) jest brak wielobarwnego podświetlenia. Dopiero w tym przypadku można mówić o rozsądnie wydanych pieniądzach. Ciężko bowiem znaleźć w tym segmencie cenowym lepszego „majka” do streamingu i nie tylko.

HyperX SoloCast

Mikrofon, który prezentujemy teraz, świetnie nadaje się na pierwszy model dla osób zainteresowanych rozpoczęciem streamowania swojej rozgrywki w sieci. HyperX SoloCast jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy podpiąć go do komputera za pomocą portu USB i już można rozpocząć nagrywanie. Mikrofon nie wymaga żadnych dodatkowych sterowników ani oprogramowania, by nim zarządzać. Ponadto jest zgodny z wieloma platformami takimi jak OBS, XSplit i Streamlabs OBS. Sprzęt działa z pecetem, Maciem i PS4.

Model jest minimalistyczny, ale m.in. dlatego nie kosztuje majątku. Można go znaleźć w sklepach już za około 400 złotych. W tej cenie oferowana jest wysoka jakość, estetyczny design, regulowany statyw oraz dedykowany przycisk wyciszania. Dodatkowo do mikrofonu można dokupić wysięgnik lub statyw. Producent przygotował niezbędne gwintowane złącze.

Mikrofon HyperX SoloCast. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Mikrofon HyperX SoloCast.

SPC Gear SM900

Model mikrofonu, a w zasadzie cały zestaw został stworzony przez polskiego producenta SilentiumPC. W pudełku oprócz mikrofonu zawarto koszyk, ramię i filtr. Całość wygląda bardzo profesjonalnie, chociaż zestaw jest skierowany raczej dla początkujących streamerów. Bardzo udany sprzęt może być ich już za niewiele ponad 350 złotych.

Do najważniejszego, czyli jakości wykonania i jakości dźwięku nie można mieć większych zastrzeżeń. Głos jest jak najbardziej zrozumiały i głęboki. Co prawda występują szumy, ale są one utrzymane w ryzach i ostatecznie nie wpływają na końcową wysoką ocenę produktu. Zawsze można je usunąć podczas obróbki.

Mikrofon SPC Gear SM900. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Mikrofon SPC Gear SM900.

Pomimo bogatego, jak na tę cenę wyposażenia, można przyczepić się do kilku rzeczy. Najbardziej boli brak pokrętła do regulacji głośności. Da się nią zarządzać tylko z poziomu softu. Zabrakło tu również miejsca dla złącza mini jack do odsłuchu w czasie rzeczywistym. Jest to jednak czepianie się, które nie ma większego wpływu na ostateczną rekomendację. Jak najbardziej polecamy SPC Gear SM900 graczom rozpoczynającym swoją przygodę ze streamingiem. Zadowoleni z niego powinni być także bardziej doświadczeni użytkownicy, którzy chcą zaoszczędzić na sprzęcie.

Superlux HD-681 Evo + Zalman ZM-MIC1

Za łączną cenę około 160 złotych otrzymujecie solidny pakiet podstawowy w postaci słuchawek Superlux HD-681 Evo oraz mikrofonu Zalman ZM-MIC1, który przynajmniej pod względem jakości dźwięku znacznie przewyższa droższe zestawy słuchawkowe do gier.

Superlux jest marką tajwańskiego producenta, który wytwarza również produkty dla znanych firm takich jak Audio Technica czy AKG. Obecnie jednak oferuje też podobnej klasy produkty po znacznie niższej cenie. Jeśli chodzi o dźwięk, HD-681 EVO jest stosunkowo neutralny w prawie całym paśmie częstotliwości; jedynie wysokie tony mogą być dla niektórych nieco zbyt ostre. Pomimo niewielkiej wagi, wynoszącej zaledwie 220 gramów, komfort noszenia nie jest idealny, ponieważ skórzane poduszki nagrzewają uszy. W międzyczasie do modelu EVO dodano również welurową wyściółkę. W poprzednim wiele osób zastąpiło poduszki słuchawkowe aksamitnymi wkładkami z modelu AKG K-240, które kosztowały około 110 złotych – niemal tyle samo co same słuchawki.

Słuchawki Superlux HD-681 Evo. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Superlux HD-681 Evo.

Zalman ZM-MIC1 jest kompaktowym mikrofonem w kompaktowej cenie (ok. 35 zł), który można łatwo podłączyć do kabla dowolnych posiadanych słuchawek. Dzięki temu jest on równie łatwy w użyciu jak tradycyjne zestawy słuchawkowe. Profesjonalne nagrania dźwiękowe nie są co prawda możliwe przy użyciu ZM-MIC1, ale w przypadku rozmów w aplikacjach czatu, takich jak Skype czy TeamSpeak jakość jest wystarczająca przy prawidłowym umiejscowieniu.

Sennheiser HD 518 + Neewer NW-700

Przy łącznej cenie około 450 złotych polecamy połączenie Sennheisera HD 518 oraz mikrofonu SL-8703 firmy Speedlink, które potrafi pokonać wiele dedykowanych zestawów kosztujących 600 złotych i więcej.

Dzięki Sennheiserowi HD 518 dostaniecie ultranowoczesne, otwarte słuchawki stereofoniczne w cenie ok. 500 złotych, które tylko nieznacznie tłumią odgłosy otoczenia. Dzięki temu możecie wciąż orientować się, co dzieje się dookoła was, przynajmniej przy umiarkowanej głośności. Odtwarzanie jest niezwykle wyraźne na wszystkich częstotliwościach i przyjemnie stonowane, dzięki czemu możecie grać przez wiele godzin bez zmęczenia ucha. Przyczynia się do tego również doskonały komfort noszenia, który umożliwia bezproblemowe i równomierne ułożenie. Niska waga w połączeniu z wysoką jakością poduszek robią tutaj wyraźną różnicę w stosunku do tańszych słuchawek.

Słuchawki Sennheiser HD 518. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Sennheiser HD 518.

Mikrofon kondensacyjny Neewer NW-700 polecamy jako uzupełnienie, aby dało się skontaktować z członkami zespołu podczas gry. Na Amazonie mikrofon jest dostępny jako zestaw zawierający statyw nożycowo-ramienny, filtr pop i 48V zasilanie Phantom za około 160 złotych. Jeśli nie posiadamy zasilacza tego typu, powinniśmy nabyć cały zestaw lub dedykowany zasilacz, ponieważ bez niego mikrofon ten nie może rozwinąć pełnego potencjału. „Widmowy” Neewer NW-700 przekonuje stosunkowo niskim poziomem szumów tła i naprawdę dobrym dźwiękiem jak na tą klasę cenową. Głosy są pełne i pełne szczegółów, nawet jeśli droższe mikrofony zapewniają jeszcze nieco większy zasięg brzmienia.

Mikrofon Neewer NW700. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Mikrofon Neewer NW700.

Teufel Real Pure & Samson C01 Pro

Naszym kolejnym połączeniem słuchawek i mikrofonów jest Teufel Real Pure. Combo z mikrofonem USB Samson C01 Pro będzie nas kosztować około 770 złotych.

Teufel Real Pure charakteryzuje się zamkniętymi słuchawkami HD. Zakrywające uszy poduszki są miękkie i wygodne i nie wywierają dużego nacisku na nasz narząd słuchu. Przetworniki zostały zaprojektowane tak, aby wydawać jak najbardziej neutralne dźwięki, dlatego też słuchawki mogą brzmieć zbyt surowo dla niektórych osób. Podoba nam się dźwięk z czystą górą, szczegółową pasmem średnim i suchymi basami. Wybuchy mogą brzmieć nieco mocniej, ale źródła hałasu mogą być zlokalizowane bardzo precyzyjnie. Teufel Real Pure kosztują 340 złotych i można je zamówić bezpośrednio na przetłumaczonej na język polski stronie producenta.

Słuchawki Teufel Aureol Real. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Teufel Aureol Real.

Mikrofon Samson C01 Pro łączy się z komputerem przez port USB. W zestawie znajduje się statyw, za pomocą którego urządzenie może być ustawione na stole. Mikrofon brzmi bardzo dobrze jak na model kosztujący 430 złotych. Dźwięk jest czysty i wyraźny, a szum tła jest ledwie słyszalny. Polecamy również zakup pop filtru, który dodatkowo poprawi jakość dźwięku. Ze względu na jego nerkowaty kształt, większość przeszkadzających dźwięków tła nie jest w ogóle rejestrowana.

Mikrofon C01 Pro. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Mikrofon C01 Pro.

Beyerdynamic DT-770/DT-990 Pro + Antlion Modmic V4

Beyerdynamic DT-770 w zestawie z Antlion Modmic to najlepszy wybór, jeśli chodzi o doskonałą jakość dźwięku, który zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Beyerdynamic DT-770 za około 515 złotych jest podstawą dla kosztującego znacznie więcej modelu Beyerdynamic MMX 300. Istnieją co prawda pewne różnice techniczne, jednak czy są one warte dopłaty aż kilkuset złotych, każdy musi zadecydować sam. Dźwięk DT-770 jest liniowy, z jednym drobnym wyjątkiem w zakresie basów, i oferuje znacznie szerszą scenę stereofoniczną w porównaniu z tańszymi modelami.

Dzięki odpowiedniemu doborowi materiału waga słuchawek mieści się poniżej 300 gramów, ale miękka wyściółka pałąka i poduszek sprawia, że są one wygodne. DT-770 występuje w różnych wersjach w zakresie od 32 do 600 omów. Właściciele kart dźwiękowych ze wzmacniaczami słuchawkowymi mogą wybrać model 250 Ohm. Nie posiadając takich wzmacniaczy, należy wybrać model 32 lub 80 Ohm.

Słuchawki Beyerdynamic DT-770 Pro. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Słuchawki Beyerdynamic DT-770 Pro.

Jeśli wolicie słyszeć nieco więcej z przestrzeni wokół siebie, Beyerdynamic DT-990 również będzie dobrym wyborem. Model ten oparty jest na podobnej technologii i konstrukcji, ale wykorzystuje otwarte nauszniki.

Jeśli nie zniechęcają was wysokie ceny, możecie przekształcić nawet zwykłe słuchawki w pełnowartościowy headset. Antlion Modmic V4 da się przymocować do każdych słuchawek dzięki magnetycznej podstawce i może być swobodnie ustawiany dzięki elastycznej gęsiej szyjce.

Beyerdynamic Team TYGR

Zestaw Team TYGR od firmy Beyerdynamic oferuje najlepsze połączenie słuchawek i mikrofonu stojącego - brzmi on doskonale i jest zarówno wygodny, jak i praktyczny.

Beyerdynamic odniósł się tutaj do trendu strumieniowania i tych, którzy wolą słuchawki plus mikrofon jako zamiennika klasycznego zestawu słuchawkowego. Zestaw marki Baeyerdynamic składa się ze przede wszystkim ze słuchawek TYGR 300 R, które zostały oparte na rewelacyjnym modelu DT 990 Pro. Zasadniczo zmianie uległ jedynie wygląd zewnętrzny, który teraz można łączyć z gamingowym rodowodem produktu.

Mikrofon-stojak Fox, który stanowi uzupełnienie zestawu, jest dostarczany z własnym chipem dźwiękowym DAC i podłączany ze słuchawkami za pośrednictwem złącza analogowego jack 3,5 mm. Mikrofon Fox posiada pokrętło regulacji głośności i monitorowania oraz przycisk wyciszenia mikrofonu, które jest natychmiastowo sygnalizowany za pomocą diody LED. W naszym teście, jakość dźwięku Fox wypadła świetnie i w pełni nadawała się tak do transmisji strumieniowych, jak i nawet do nagrywania podcastów.

Jednak pod względem ceny, Team TYGR jest znacznie droższy niż kombinacja prawie identycznego DT 990 Pro i mikrofonu Fox, który można nabyć również oddzielnie. Jeśli więc można obejść się bez bardziej nowoczesnego wzornictwa słuchawek TYGR 300 R i lekkich regulacji akustycznych, połączenie mikrofonów DT 990 Pro i Fox daje praktycznie taką samą akustykę w znacznie niższej cenie.

Beyerdynamic Team TYGR. - Najlepsze słuchawki gamingowe | Ranking na 2020 r. - dokument - 2021-01-12
Beyerdynamic Team TYGR.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem GameStar, należącym do grupy medialnej Webedia. Polskie opracowanie tekstu Floriana Kleina wykonali Mateusz Ługowik, Michał Ostiak, Karol Ryka i Przemysław Zamęcki.

Ługowik rassi Mateusz

TWOIM ZDANIEM

Headset jakiej firmy poleciłbyś znajomemu:

SteelSeries
24,4%
HyperX
23,8%
Inna
9,1%
Sennheiser
9,1%
Razer
8,9%
Logitech
6,6%
Creative
3,7%
Beyerdynamic
3,5%
Corsair
2,6%
Sharkoon
1,9%
Roccat
1,2%
Tracer
1%
Turtle Beach
0,9%
SPC Gear
0,8%
MODECOM
0,6%
A4 Tech
0,6%
Genius
0,5%
Teufel Cage
0,5%
Trust
0,4%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze słuchawki bluetooth - brak mini jacka w smartfonie to nie problem
Najlepsze słuchawki bluetooth - brak mini jacka w smartfonie to nie problem

Słuchawki bluetooth zyskują na popularności m.in. dzięki producentom smartfonów, którzy likwidując tradycyjne gniazdo słuchawkowe, poniekąd popychają nas w stronię urządzeń bezprzewodowych. Prezentujemy ciekawe modele z różnych przedziałów cenowych.

Słuchawki 7.1 – czy warto kupić do gier?
Słuchawki 7.1 – czy warto kupić do gier?

Rozglądając się za nowymi słuchawkami, gracze coraz częściej wybierają modele oferujące dźwięk przestrzenny 7.1. Czy rozwiązania tego typu faktycznie mają sens? Jak przekładają się na wrażenia z rozgrywki oraz wyniki osiągane w grach?

Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach
Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach

Często skupiamy się jedynie na grafice w grach, zapominając kompletnie o dźwięku. Jakie słuchawki lub głośniki najlepiej nadają się do gamingu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?