Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 21 maja 2020, 13:57

autor: Osti

Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020

Oto najlepsze zestawy słuchawkowe dla graczy (lub alternatywne zestawy słuchawki plus mikrofon), podzielone na kilka zakresów cenowych. Proponujemy headsety do 100, 200, 300, 400 i 500 zł, a także najlepsze drogie modele dla profesjonalistów.

Słuchawki z oddzielnym mikrofonem

Z reguły połączenie zestawu słuchawkowego i mikrofonu zewnętrznego zapewnia lepszy dźwięk w tej samej cenie, ponieważ wielu producentów zestawów słuchawkowych do gier nie ma takiego doświadczenia jak znani producenci sprzętu audio i Hi-Fi. Z drugiej strony, na akcesoriach do gier można dużo zarobić – innymi słowy, wiele zestawów słuchawkowych jest sprzedawanych po zawyżonej cenie. Wadą kombinacji słuchawek i mikrofonu jest jednak to, że zazwyczaj są one mniej wygodne w codziennym użytkowaniu.

Superlux HD-681 Evo + Zalman ZM-MIC1

Za łączną cenę około 150 złotych otrzymujecie solidny pakiet podstawowy w postaci słuchawek Superlux HD-681 Evo oraz mikrofonu Zalman ZM-MIC1, który przynajmniej pod względem jakości dźwięku znacznie przewyższa droższe zestawy słuchawkowe do gier.

Superlux jest marką tajwańskiego producenta, który wytwarza również produkty dla znanych firm takich jak Audio Technica czy AKG. Obecnie jednak oferuje też podobnej klasy produkty po znacznie niższej cenie. Jeśli chodzi o dźwięk, HD-681 EVO jest stosunkowo neutralny w prawie całym paśmie częstotliwości; jedynie wysokie tony mogą być dla niektórych nieco zbyt ostre. Pomimo niewielkiej wagi, wynoszącej zaledwie 220 gramów, komfort noszenia nie jest idealny, ponieważ skórzane poduszki nagrzewają uszy. W międzyczasie do modelu EVO dodano również welurową wyściółkę. W poprzednim wiele osób zastąpiło poduszki słuchawkowe aksamitnymi wkładkami z modelu AKG K-240, które kosztowały około 110 złotych – niemal tyle samo co same słuchawki.

Słuchawki Superlux HD-681 Evo. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Superlux HD-681 Evo.

Zalman ZM-MIC1 jest kompaktowym mikrofonem w kompaktowej cenie (ok. 30 zł), który można łatwo podłączyć do kabla dowolnych posiadanych słuchawek. Dzięki temu jest on równie łatwy w użyciu jak tradycyjne zestawy słuchawkowe. Profesjonalne nagrania dźwiękowe nie są co prawda możliwe przy użyciu ZM-MIC1, ale w przypadku rozmów w aplikacjach czatu, takich jak Skype czy TeamSpeak jakość jest wystarczająca przy prawidłowym umiejscowieniu.

Sennheiser HD 518 + Speedlink SL8703

Przy łącznej cenie około 450 złotych polecamy połączenie Sennheisera HD 518 oraz mikrofonu SL-8703 firmy Speedlink, które potrafi pokonać wiele dedykowanych zestawów kosztujących 600 złotych i więcej.

Dzięki Sennheiserowi HD 518 dostaniecie ultranowoczesne, otwarte słuchawki stereofoniczne w cenie ok. 400 złotych, które tylko nieznacznie tłumią odgłosy otoczenia. Dzięki temu możecie wciąż orientować się, co dzieje się dookoła was, przynajmniej przy umiarkowanej głośności. Odtwarzanie jest niezwykle wyraźne na wszystkich częstotliwościach i przyjemnie stonowane, dzięki czemu możecie grać przez wiele godzin bez zmęczenia ucha. Przyczynia się do tego również doskonały komfort noszenia, który umożliwia bezproblemowe i równomierne ułożenie. Niska waga w połączeniu z wysoką jakością poduszek robią tutaj wyraźną różnicę w stosunku do tańszych słuchawek.

Słuchawki Sennheiser HD 518. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Sennheiser HD 518.

Jako mikrofon do zestawu polecamy kosztujący około 60 złotych Speedlink SL-8703, ponieważ jakość nagrywanego dźwięku jest mniej zależna od ruchów głowy użytkownika. Jednak obsługa jest tu nieco bardziej skomplikowana, ponieważ mikrofon zajmuje nam miejsce na biurku i musi być umieszczony przed klawiaturą, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli chcecie zrezygnować z odrobiny jakości dźwięku dla łatwiejszej obsługi, możecie zamiast tego wybrać Zalmana MIC1, który jest tańszy o 20 zł, lub też połączyć HD 518 ze znacznie lepszym mikrofonem Antlion Modmic.

Beyerdynamic DTX 910 + Neewer NW-700

Model DTX 910 firmy Beyerdynamic to niedrogie słuchawki w cenie około 180 złotych. W połączeniu z mikrofonem kondensacyjnym Neewer NW-700 zestaw ten kosztuje w sumie około 350 złotych.

Modele w układzie otwartym korzystają na dużo przestronniejszym obrazie dźwięku, dlatego nasz wybór to ponownie otwarte słuchawki firmy Beyerdynamic DTX 910. Wysoki komfort noszenia zapewniają miękkie nauszniki, które całkowicie zakrywają uszy. Dla osób z dużymi uszami, słuchawka może się jednak okazać zbyt mała. W grach słuchawki przekonują naturalnym brzmieniem dźwięku, które pozwala na precyzyjne lokalizowanie przeciwników. Pomimo układu liniowego, basom nie brakuje mocy i dostarczają potężne eksplozje.

Słuchawki Beyerdynamic DTX 910. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Beyerdynamic DTX 910.

Mikrofon kondensacyjny Neewer NW-700 polecamy jako uzupełnienie, aby dało się skontaktować z członkami zespołu podczas gry. Na Amazonie mikrofon jest dostępny jako zestaw zawierający statyw nożycowo-ramienny, filtr pop i 48V zasilanie Phantom za około 160 złotych. Jeśli nie posiadamy zasilacza tego typu, powinniśmy nabyć cały zestaw lub dedykowany zasilacz, ponieważ niego mikrofon ten nie może rozwinąć pełnego potencjału. „Widmowy” Neewer NW-700 przekonuje stosunkowo niskim poziomem szumów tła i naprawdę dobrym dźwiękiem jak na tą klasę cenową. Głosy są pełne i pełne szczegółów, nawet jeśli droższe mikrofony zapewniają jeszcze nieco większy zasięg brzmienia.

Mikrofon Neewer NW700. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Mikrofon Neewer NW700.

Teufel Real Pure & Samson C01 Pro

Naszym kolejnym połączeniem słuchawek i mikrofonów jest Teufel Real Pure. Combo z mikrofonem USB Samson C01 Pro będzie nas kosztować około 800 złotych.

Teufel Real Pure charakteryzuje się zamkniętymi słuchawkami HD. Zakrywające uszy poduszki są miękkie i wygodne i nie wywierają dużego nacisku na nasz narząd słuchu. Przetworniki zostały zaprojektowane tak, aby wydawać jak najbardziej neutralne dźwięki, dlatego też słuchawki mogą brzmieć zbyt surowo dla niektórych osób. Podoba nam się dźwięk z czystą górą, szczegółową pasmem średnim i suchymi basami. Wybuchy mogą brzmieć nieco mocniej, ale źródła hałasu mogą być zlokalizowane bardzo precyzyjnie. Teufel Real Pure kosztują 500 złotych i można je zamówić bezpośrednio na przetłumaczonej na język polski stronie producenta.

Słuchawki Teufel Aureol Real. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Teufel Aureol Real.

Mikrofon Samson C01 Pro łączy się z komputerem przez port USB. W zestawie znajduje się statyw, za pomocą którego urządzenie może być ustawione na stole. Mikrofon brzmi bardzo dobrze jak na model kosztujący 300 złotych. Dźwięk jest czysty i wyraźny, a szum tła jest ledwie słyszalny. Polecamy również zakup pop filtru, który dodatkowo poprawi jakość dźwięku. Ze względu na jego nerkowaty kształt, większość przeszkadzających dźwięków tła nie jest w ogóle rejestrowana.

Mikrofon C01 Pro. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Mikrofon C01 Pro.

Beyerdynamic DT-770/DT-990 Pro + Antlion Modmic V4

Beyerdynamic DT-770 w zestawie z Antlion Modmic to najlepszy wybór, jeśli chodzi o doskonałą jakość dźwięku, który zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Beyerdynamic DT-770 za około 560 złotych jest podstawą dla kosztującego znacznie więcej modelu Beyerdynamic MMX 300. Istnieją co prawda pewne różnice techniczne, jednak czy są one warte dopłaty aż kilkuset złotych, każdy musi zadecydować sam. Dźwięk DT-770 jest liniowy, z jednym drobnym wyjątkiem w zakresie basów, i oferuje znacznie szerszą scenę stereofoniczną w porównaniu z tańszymi modelami.

Dzięki odpowiedniemu doborowi materiału waga słuchawek mieści się poniżej 300 gramów, ale miękka wyściółka pałąka i poduszek sprawia, że są one wygodne. DT-770 występuje w różnych wersjach w zakresie od 32 do 600 omów. Właściciele kart dźwiękowych ze wzmacniaczami słuchawkowymi mogą wybrać model 250 Ohm. Nie posiadając takich wzmacniaczy, należy wybrać model 32 lub 80 Ohm.

Słuchawki Beyerdynamic DT-770 Pro. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Beyerdynamic DT-770 Pro.

Jeśli wolicie słyszeć nieco więcej z przestrzeni wokół siebie, Beyerdynamic DT-990 również będzie dobrym wyborem. Model ten oparty jest na podobnej technologii i konstrukcji, ale wykorzystuje otwarte nauszniki.

Jeśli nie zniechęcają was wysokie ceny, możecie przekształcić nawet zwykłe słuchawki w pełnowartościowy headset. Antlion Modmic V4 da się przymocować do każdych słuchawek dzięki magnetycznej podstawce i może być swobodnie ustawiany dzięki elastycznej gęsiej szyjce.

Beyerdynamic Team TYGR

Zestaw Team TYGR od firmy Beyerdynamic oferuje najlepsze połączenie słuchawek i mikrofonu stojącego - brzmi on doskonale i jest zarówno wygodny, jak i praktyczny.

Beyerdynamic odniósł się tutaj do trendu strumieniowania i tych, którzy wolą słuchawki plus mikrofon jako zamiennika klasycznego zestawu słuchawkowego. Zestaw marki Baeyerdynamic składa się ze przede wszystkim ze słuchawek TYGR 300 R, które zostały oparte na rewelacyjnym modelu DT 990 Pro. Zasadniczo zmianie uległ jedynie wygląd zewnętrzny, który teraz można łączyć z gamingowym rodowodem produktu.

Mikrofon-stojak Fox, który stanowi uzupełnienie zestawu, jest dostarczany z własnym chipem dźwiękowym DAC i podłączany ze słuchawkami za pośrednictwem złącza analogowego jack 3,5 mm. Mikrofon Fox posiada pokrętło regulacji głośności i monitorowania oraz przycisk wyciszenia mikrofonu, które jest natychmiastowo sygnalizowany za pomocą diody LED. W naszym teście, jakość dźwięku Fox wypadła świetnie i w pełni nadawała się rak do transmisji strumieniowych, jak i nawet do nagrywania podcastów.

Jednak pod względem ceny, Team TYGR jest znacznie droższy niż kombinacja prawie identycznego DT 990 Pro i mikrofonu Fox, który można nabyć również oddzielnie. Jeśli więc można obejść się bez bardziej nowoczesnego wzornictwa słuchawek TYGR 300 R i lekkich regulacji akustycznych, połączenie mikrofonów DT 990 Pro i Fox daje praktycznie taką samą akustykę w znacznie niższej cenie.

Beyerdynamic Team TYGR. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Beyerdynamic Team TYGR.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem GameStar, należącym do grupy medialnej Webedia. Polskie opracowanie tekstu Floriana Kleina wykonali Michał Ostiak, Karol Ryka i Przemysław Zamęcki.

Michał Osti Ostiak

TWOIM ZDANIEM

Headset jakiej firmy poleciłbyś znajomemu:

SteelSeries
22,4%
Kingston
21,3%
Inna
11,2%
Sennheiser
10,7%
Razer
9,2%
Logitech
6%
Creative
4,9%
Beyerdynamic
3,4%
Corsair
2,4%
Sharkoon
2,3%
Roccat
1,3%
Tracer
1,2%
Turtle Beach
0,8%
Teufel Cage
0,7%
A4 Tech
0,6%
Genius
0,5%
MODECOM
0,5%
Trust
0,4%
Zobacz inne ankiety
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać

Od kilku miesięcy mamy możliwość testować w redakcji Sonos One. Spędziłem z nim trochę czasu sam na sam i zastanawiam się, czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość domowego audio? Czy ten jeden głośnik może zastąpić wszystkie inne?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem

Słuchawki bluetooth zyskują na popularności m.in. dzięki producentom smartfonów, którzy likwidując tradycyjne gniazdo słuchawkowe, poniekąd popychają nas w stronię urządzeń bezprzewodowych. Prezentujemy ciekawe modele z różnych przedziałów cenowych.

Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach
Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach

Często skupiamy się jedynie na grafice w grach, zapominając kompletnie o dźwięku. Jakie słuchawki lub głośniki najlepiej nadają się do gamingu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?