Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Technologie 21 maja 2020, 13:57

autor: Osti

Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020

Oto najlepsze zestawy słuchawkowe dla graczy (lub alternatywne zestawy słuchawki plus mikrofon), podzielone na kilka zakresów cenowych. Proponujemy headsety do 100, 200, 300, 400 i 500 zł, a także najlepsze drogie modele dla profesjonalistów.

Słuchawki do 500 zł

Słuchawki dla gracza w cenie 500 zł to już w zasadzie ekstraklasa – nadal nie jest to sprzęt dla audofila, ale nawet osoby wymagające powinny być zadowolone z jakości dźwięku w grach, filmach czy muzyce. Również materiały, z których wykonano modele z tej półki cenowej, powinny robić wrażenie. Dość bezpiecznie można przyjąć, że kupując headset z poniższej listy, dokonujemy inwestycji na długie lata.

Corsair Void Elite

Corsair w ostatnim czasie uzupełnił swoją ofertę słuchawek o kilka nowych wariantów modeli m.in. z rodziny Void, HS60 i HS70. O ile omawiane do tej pory headsety tego producenta mogły pochwalić się dość subtelną i stonowaną stylistyką, testowany przez nas egzemplarz Void Elite RGB cechuje się „gamingowym” designem w pełnym tego słowa znaczeniu – nawet mimo (a może właśnie przez) zastosowania białego wykończenia.

Modele Void Elite są dostępne z kilkoma rodzajami połączeń, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Różnią się one przede wszystkim cenami, które mieszczą się w widełkach od 350 do 500 zł. Void RGB Elite Wireless, jak nazwa sugeruje, łączy się z PC i PS4 bezprzewodowo w paśmie 2,4 GHz. Wersja Void RGB Elite USB łączy się bezpośrednio z portem USB w komputerze. Obydwa oferują dźwięk przestrzenny (7.1) oraz podświetlanie RGB, którym możemy sterować w dedykowanej aplikacji. Model Surround oferuje złącze 3,5 mm i specjalny adapter USB umożliwiający włączenie symulacji dźwięku 7.1 na PC.

Choć wygląd tych słuchawek z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu, na pewno można pochwalić je za dobrą izolację, świetnie sprawujący się mikrofon oraz jakość dźwięku w grach. Tą ostatnią zapewniają 50-milimetrowe neodymowe przetworniki audio. Choć wydawać by się mogło, że opcji regulacji jest tu niewiele, pałąk trzyma zestaw pewnie na głowie, a miękkie nauszniki z mikrofibry zapewniają komfort nawet na długie godziny.

Słuchawki Corsair Void Elite USB. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Corsair Void Elite USB.

Sennheiser GSP 350

GSP 350 od Sennheiser to dużo droższy wariant słuchawek GSP 300; oba modele są bliźniaczo podobne, a różnią się dodatkami, za które niestety trzeba co nieco dopłacić.

Identycznie skonstruowany jak GSP 300, ale droższy, bo już w przedziale powyżej 400 zł, GSP 350 od Sennheisera jest wyposażony w dodatkową kartę dźwiękową na USB oraz symulację dźwięku przestrzennego Dolby Headphone – jednak ceną za to jest dodatkowy wydatek; finalnie model GSP 350 kosztuje ok. 420 zł.

Jakość dźwięku pozostaje świetna, dodatkowe tryby faktycznie mogą przydawać się w grach, jednak należy podkreślić, że już tańszy model sprawdza się bardzo dobrze.

Sennheiser GSP 350. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Sennheiser GSP 350.

Corsair HS70

Firma Corsair wraz z premierą modelu HS70 pokazała, że dobry bezprzewodowy zestaw słuchawkowy nie musi kosztować fortuny. Ten headset, który kosztuje około 450 złotych i łączy w sobie dobre właściwości akustyczne z wysoką żywotnością baterii. Corsair HS70 sprawia bardzo pozytywne wrażenie wizualne dzięki skórzanym nausznikom, obszytym solidnymi szwami. Metalowy stelaż można regulować w ośmiu krokach, a zawieszenie jest bardzo wytrzymałe. Wszystkie ważne elementy sterujące są wygodnie zintegrowane bezpośrednio w lewej słuchawce. Mikrofon może być podnoszony i ustawiany swobodnie przed ustami, oferując przy tym ponadprzeciętną jakość dźwięku. Dołączono tu również funkcję monitorowania, co praktyczne, ponieważ pozwala nam słyszeć własny głos poprzez zestaw słuchawkowy.

Corsair HS70 siedzą wygodnie na głowie nawet podczas długich sesji gier dzięki dobremu rozłożeniu niemałej masy wynoszącej 340 gramów. Wysoki komfort noszenia wynika również z faktu, iż żaden kabel nie ograniczają swobody ruchów przy biurku lub na kanapie. Bezprzewodowe połączenie o częstotliwości 2.4 GHz nawiązywane jest poprzez dołączony odbiornik USB. Niestety zasięg jest zazwyczaj ograniczony do pomieszczenia, w którym znajduje się odbiornik - jeśli występują przeszkody, połączenie dość szybko jest zrywane.

Zestaw słuchawkowy Corsair HS70 wyposażony jest w 50 mm przetworniki zapewniające neutralny dźwięk, który co prawda mógłby być nieco mocniejszy i lepiej zdefiniowany. Dzięki oprogramowaniu iCUE brzmienie można dostosować do własnych preferencji. Możliwe jest również włączenie wirtualnej symulacji dźwięku pokoju, która zapewnia bardziej przestrzenny dźwięk w grach dla jednego gracza. W trybie multiplayer jednak wirtualny tryb przestrzenny może spowodować trudność z prawidłowym pozycjonowaniem źródeł dźwięku. Czas pracy na jednym ładowaniu sięga nawet 16 godzin.

Słuchawki Corsair HS70. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Corsair HS70.

Logitech G PRO X

500 zł to już naprawdę sporo kasy, nawet jak na wysokiej klasy słuchawki. Jednak są modele warte takich, a nawet większych pieniędzy. Logitech z zupełnie nowym headsetem G PRO X nie tylko kosi większość konkurencji w tym przedziale cenowym, ale także wraca z tarczą po starciu z niektórymi znacznie droższymi propozycjami.

Wrażenie robi już sama jakość wykonania – pałąk ze stali oraz dwa zestawy nauszników z pamięcią kształtu (imitacja skóry lub welur do wyboru). W zestawie znajdziemy przewód do PC z pilotem, a także taki, którego możemy użyć w zestawie ze smartfonem – wtedy odłączamy mikrofon od nausznika i korzystamy z osobnego, umiejscowionego bezpośrednio na kablu. Do komputera możemy podłączyć się poprzez dwa mini-jacki lub za pomocą zewnętrznej karty dźwiękowej USB.

Słuchawki same w sobie grają świetnie – sprawdzają się idealnie w grach, filmach i przy muzyce. I to nawet jeszcze zanim odpalimy dedykowane im oprogramowanie i zaczniemy bawić się equalizerem. Sterownik oferuje kolosalne możliwości, ale większość użytkowników już na podstawowych ustawieniach będzie w 100% usatysfakcjonowana. Na osobny akapit zasługuje przygotowany przez firmę Blue mikrofon, który sprawdza się po prostu doskonale. Podsumowując – 500 zł, które trzeba przeznaczyć na Logitech G PRO X gwarantują nabycie sprzętu, który powinien zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników, którzy nie uważają siebie za audiofilów.

Słuchawki Logitech G PRO X. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki Logitech G PRO X.

HyperX Cloud Flight S

Być może Cloud Flight nie doda nam skrzydeł, ale dzięki bezprzewodowej transmisji radiowej umożliwi nam swobodnie poruszanie się po domu. Dodatkowo, w tym roku firma HyperX wprowadziła do swojej oferty headset, który pozwoli Wam uwolnić się od kabli kompletnie, nawet podczas ładowania. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla graczy Cloud Flight S wyposażony został bowiem w funkcję ładowania zgodną ze standardem Qi.

Do naszej redakcji Cloud Flight S przyjechał już razem z ładowarką bezprzewodową ChargePlay Base Qi i trzeba przyznać, że jeśli wolność od kabli jest dla Ciebie warta każdych pieniędzy, to jest to duet niemalże idealny. Wprawdzie wbudowany w słuchawki akumulator faktycznie wystarcza prawie na 30 godzin użytkowania, w praktyce nie ma to żadnego znaczenia - po skończonej zabawie wystarczy odłożyć headset na ładowarkę, aby ten był w 100% gotowy na kolejne posiedzenie. ChargePlay Base Qi posiada miejsce na dwa urządzenia, więc równocześnie ładować można również smartfona lub... myszkę HyperX Pulsefire Dart.

Słuchawki HyperX Cloud Flight S z ładowarką indukcyjną HyperX Chargeplay Base. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki HyperX Cloud Flight S z ładowarką indukcyjną HyperX Chargeplay Base.

HyperX Cloud Flight S jest najnowszym produktem z serii Cloud i kolejnym bezprzewodowym zestawem słuchawkowym tego producenta. Różnice między dwoma wcieleniami Cloud Flight są bardzo niewielkie. Do instalacji konieczne jest podłączenie dostarczonego odbiornika do portu USB naszego komputera. Gdy zestaw słuchawkowy zostanie włączony, automatycznie łączy się on z odbiornikiem. Możemy korzystać z tego headsetu również na konsoli PlayStation 4. Nie stwierdziliśmy przerw i opóźnień w transmisji sygnału. Zasięg 20 metrów umożliwia nam swobodne poruszanie się po większości mieszkań bez obawy o zgubienie sygnału.

HyperX umieścił wszystkie elementy sterujące na słuchawkach: pokrętło na prawej reguluje głośność, a naciśnięcie lewego głośnika wycisza mikrofon. Ten jest odłączany i ma elastyczny wysięgnik, przez co da się go łatwo umieścić przed ustami. Nagrania głosowe są nieco bardziej wytłumione i mniej wyraźnie w porównaniu z HyperX Cloud Alpha, ale wystarczające dla zrozumiałej komunikacji przez Skype lub Discord. Zintegrowany akumulator gwarantuje czas pracy zestawu na poziomie nieco ponad dwunastu godzin, zakładając, że podświetlenie na zewnętrznej stronie słuchawki jest stale włączone. Przy wyłączonym czas pracy ma wzrosnąć aż do 30 godzin – czasem warto zatem zamienić „świecidełko” na realny czas pracy. Jeśli bateria jest rozładowana, możemy ją naładować za pomocą złącza microUSB.

Zakrywające ucho poduszki wykonane z imitacji skóry wygodnie leżą na głowie nawet po dłuższym czasie użytkowania. Ważący 315 gramów HyperX Cloud Flight (model S jest zaledwie 5g cięższy) jest stosunkowo lekki i wygodny w noszeniu. Brzmienie jest dość mocne i punktuje wyrazistym basem, który jednak przeszkadza w odbiorze tonów średnich i wysokich. Odgłosy wystrzałów i kroków pozwalają bardzo dobrze zlokalizować przeciwników w grach, co jest szczególnie korzystne w przypadku taktycznych shooterów. Cloud Flight to bardzo dobry bezprzewodowy zestaw słuchawkowy dla PC, dostępny w cenie około 500 złotych. Za wersję z ładowaniem bezprzewodowym przyjdzie nam niestety zapłacić ponad 300 zł więcej.

Słuchawki HyperX Cloud Flight. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki HyperX Cloud Flight.

SteelSeries Arctis 1 Wireless

Jeden z najnowszych modeli SteelSeries oferuje dobrze znaną elegancką stylistykę, świetną jakość dźwięku oraz łączność bezprzewodową. Odbywa się ona w dość nietypowej formie, która posiadaczom pecetów i konsol stacjonarnych może wydawać się mało praktyczna, ale jest spełnieniem marzeń użytkowników Nintendo Switch oraz smartfonów ze złączem USB-C. Pod to wyjście podpinamy bowiem mikrych rozmiarów nadajnik, zapewniający wysokiej jakości połączenie w paśmie 2.4 GHz, które po prostu deklasuje łączność bluetooth. Nie wymaga przy tym absolutnie żadnej konfiguracji, po prostu wpinamy „dongla” do odpowiedniego portu, włączamy słuchawki i… już działa. W zestawie znajduje się także przejściówka pod zwykłe USB oraz kabelek typu jack 3,5 mm.

Tak samo jak w przypadku innych słuchawek tego producenta w naszym zestawieniu, absolutnie nic złego nie można powiedzieć o dźwięku, jaki oferują. Do życzenia mogłaby zostawić nieco jedynie izolacja dźwięków otoczenia, którą SteelSeries nadrabia tutaj głośnością maksymalną. Prawdopodobnie jest to najlepszy zestaw dla Nintendo Switch, dlatego właściciele konsolki powinni bardzo poważnie rozważyć jego zakup. Aktualna cena tego modelu wynosi 499 zł.

Słuchawki SteelSeries Arctis 1 Wireless. - Najlepsze słuchawki gamingowe - ranking 2020 - dokument - 2020-05-21
Słuchawki SteelSeries Arctis 1 Wireless.

TWOIM ZDANIEM

Headset jakiej firmy poleciłbyś znajomemu:

SteelSeries
22,4%
Kingston
21,3%
Inna
11,2%
Sennheiser
10,7%
Razer
9,2%
Logitech
6%
Creative
4,9%
Beyerdynamic
3,4%
Corsair
2,4%
Sharkoon
2,3%
Roccat
1,3%
Tracer
1,2%
Turtle Beach
0,8%
Teufel Cage
0,7%
A4 Tech
0,6%
Genius
0,5%
MODECOM
0,5%
Trust
0,4%
Zobacz inne ankiety
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać
Chcę Sonos One w domu, ale chyba mnie nie stać

Od kilku miesięcy mamy możliwość testować w redakcji Sonos One. Spędziłem z nim trochę czasu sam na sam i zastanawiam się, czy tak właśnie będzie wyglądać przyszłość domowego audio? Czy ten jeden głośnik może zastąpić wszystkie inne?

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem
Najlepsze słuchawki bezprzewodowe – brak mini jacka w smartfonie to nie problem

Słuchawki bluetooth zyskują na popularności m.in. dzięki producentom smartfonów, którzy likwidując tradycyjne gniazdo słuchawkowe, poniekąd popychają nas w stronię urządzeń bezprzewodowych. Prezentujemy ciekawe modele z różnych przedziałów cenowych.

Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach
Słuchawki gamingowe i głośniki – co warto wiedzieć o audio w grach

Często skupiamy się jedynie na grafice w grach, zapominając kompletnie o dźwięku. Jakie słuchawki lub głośniki najlepiej nadają się do gamingu? Na co zwracać uwagę podczas zakupów?