Playerunknown's Battlegrounds PC

PUBG

Playerunkown’s Battlegrounds to opracowana z myślą o pecetach pierwszoosobowa strzelanka. Oferuje ona wyłącznie rozgrywki multiplayer typu Battle Royale, w których grupa graczy zostaje wrzucona na ogromny zamknięty teren i walczy między sobą, aż przy życiu pozostanie tylko jeden z nich. Uczestnicy mają dużą swobodę wyboru metod eliminowania wrogów, poczynając od bezpośrednich konfrontacji aż po korzystanie z pułapek, a podczas rywalizacji istotną rolę odgrywa odnajdowanie cennych przedmiotów.

Akcji, FPP, TPP, sandbox, FPS, survival, multiplayer, TPS, kooperacja, strzelanki, Battle Royale.

Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341896Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341895Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341894Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341893Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341892Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341891Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341890Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341889Playerunknown's Battlegrounds - screen - 2017-04-05 - 341888

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Playerunknown's Battlegrounds | PC

23marca2017

wczesny dostęp

grudzień2017

grudzień2017

Steam

PC Windows
Okładka Playerunknown's Battlegrounds (PC)
Playerunknown's Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC Windows to sieciowa gra typu Battle Royale opracowana przez koreańskie studio Bluehole na czele z Brendanem Greenem, szerzej znanym społeczności graczy pod pseudonimem PlayerUnknown. To właśnie on odpowiedzialny jest za mody typu Battle Royale do takich gier jak Arma II oraz Arma III; pracował także nad modem King of the Hill do gry H1Z1.

Mechanika

Pod względem typu rozgrywki PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC Windows przypomina swoistą mieszaninę realizmu znanego z serii Arma oraz zręcznościowego stylu H1Z1. Jak przystało na produkcję z gatunku Battle Royale, tak i w PUBG w każdym meczu duża grupa graczy zostaje wrzucona na zamkniętą mapę o sporych rozmiarach, a zadaniem każdego z nich jest przetrwać dłużej niż inni, eliminując napotkane osoby. Zabawa kończy się, gdy przy życiu pozostaje tylko jeden gracz. Dodatkowym utrudnieniem jest nieustannie zmniejszający się obszar gry – gracz musi znajdować się wewnątrz elektrycznej bariery ograniczającej pole bitwy; w przeciwnym razie w stosunkowo szybkim tempie traci punkty zdrowia.

Postacie graczy są na pole walki transportowane samolotem. Sami wybieramy, z którego miejsca na mapie chcemy rozpocząć grę – wystarczy wyskoczyć ze spadochronem i opadając z prędkością powyżej 200 km/h, kierować się w wybrany region. Po wylądowaniu gracze mogą wybrać pomiędzy widokiem pierwszo- oraz trzecioosobowym, po czym od razu ruszają eksplorować opuszczone, zdewastowane postkomunistyczne budynki celem zdobycia uzbrojenia, pancerza oraz innych elementów wyposażenia zapewniających przewagę taktyczną nad przeciwnikami. Niektóre z pozyskanych przedmiotów, takie jak plecaki czy kamizelki kuloodporne, mają po trzy poziomy jakości zapewniające dodatkowe statystyki naszej postaci. Ponadto, gracze mogą modyfikować znalezioną broń dzięki ulepszeniom, np. magazynkom o zwiększonej pojemności, tłumikom, kolbom, ładownicom, specjalistycznym celownikom itp. Każde ulepszenie zmienia parametry broni i wyraźnie wpływa na jakość rozgrywki. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiedniej taktyki pozwalającej na wyeliminowanie jak największej liczby przeciwników i jak najdłuższe utrzymanie się przy życiu.

Do dyspozycji otrzymujemy również pojazdy usprawniające poruszanie się po rozległych mapach – możemy zasiąść m.in. za kierownicą terenówki UAZ, starego samochodu osobowego marki Dacia, nowoczesnego pojazdu typu Buggy oraz motocykla.

Podczas przemierzania planszy gracz może korzystać z przejrzystej mapy i używać znaczników do planowania taktyki. W skutek wysiłku oraz nieuniknionych starć z przeciwnikami nasza postać traci energię i zdrowie, przedstawione na osobnych paskach znajdujących się na interfejsie. Celem odzyskania utraconej porcji zdrowia możemy sięgnąć po napoje energetyczne, środki przeciwbólowe, apteczki oraz inne przedmioty pierwszej pomocy.

Za każdy rozegrany mecz gracze otrzymują punkty; dodatkowa premia przydzielana jest każdorazowo za zabójstwo, zadane obrażenia oraz miejsce w klasyfikacji. Zdobyte punkty możemy wydać na skrzynie z losowym wyposażeniem, modyfikacje broni, dodatkowe elementy wyposażenia oraz zmianę wyglądu postaci (płeć, twarz, fryzura).

Tryby gry

PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC Windows oferuje wyłącznie sieciowe rozgrywki w trybie multiplayer; w jednym meczu może jednocześnie uczestniczyć do 100 graczy. Możemy zdecydować, czy wziąć udział w meczach drużynowych (do wyboru tryby dla drużyn dwu oraz czteroosobowych) czy w klasycznym FFA (każdy na każdego). W trybie drużynowym w przypadku utraty całego paska zdrowia postać nie ginie – zamiast tego zaczyna się czołgać i aktywowany jest dodatkowy pasek wskazujący czas pozostały do śmierci. W tym czasie ranny gracz musi znaleźć się jak najbliżej członka drużyny, który może go uzdrowić.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do poprzednich projektów, w które zaangażowany był Green, gra PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC Windows została oparta o technologię oferowaną przez silnik Unreal Engine 4; niemniej liczba zastosowanych przez twórców modyfikacji sprawia, że tytuł znacząco odbiega od innych produkcji korzystających z technologii firmy Epic. Niestety skutkuje to stosunkowo słabą optymalizacją i tylko przyzwoitym poziomem grafiki. To jednak nie przeszkadza twórcom w ciągłym wspieraniu tytułu poprzez dodawanie nowej zawartości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6.6 / 10 na podstawie 593 głosów czytelników.

Gry podobne do Playerunknown's Battlegrounds

Wymagania wiekowe Playerunknown's Battlegrounds

Gra jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Wymagania sprzętowe Playerunknown's Battlegrounds

Minimalne: Intel Core i3-4340 3.6 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660/Radeon HD 7850 lub lepsza, 30 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG G752VS

Procesor: Procesor Intel® Core™ i7 7700HQ
Pamięć: GB DDR4 2400MHz SDRAM, do 64 GB SDRAM
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1070 z GDDR5, 8GB VRAM
Wyświetlacz: 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED UHD (3840x2160) 100% Adobe, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync | 17.3"" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 45% NTSC, przeciwodblaskowa z G-Sync
Magazyn danych: SSD - 256GB/512GB PCIE Gen3X4 SSD (RAID0)

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy

Przed premierą 7 lipca 2017, 15:35

Wszelkich niuansów uczymy się bowiem najszybciej na własnych błędach, przekonując się, co na wyspie można lub trzeba robić, a czego nie warto. Każdy mecz to raptem kilka parosekundowych wymian ognia i cały szereg małych, strategicznych decyzji, choćby co do kierunku marszu, zasadności wejścia do jakiegoś budynku czy otwarcia ognia do celu. Ponieważ mamy tu tylko jedno życie, którego utrata po prostu brutalnie wyrzuca nas z gry, szybko uczymy się dostrzegać wagę nawet najdrobniejszego wyboru, a nabycie umiejętności zapanowania nad emocjami, gdy liczba graczy spada poniżej 10, może zająć naprawdę sporo czasu. PUBG to trochę przewrotnie bardzo łatwa gra, ale zarazem niezwykle trudna.

Komentarze Czytelników (142)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
17.07.2017 09:26
odpowiedz
2 odpowiedzi
Marder
170
Generał

Poniżej moje przemyślenia z gry ponieważ chciałem skonfrontować ją z Escape from Tarkov bo wiem że wielu graczy to interesuje.

Gra się w to lekko, łatwo i przyjemnie. Ciekawiej z kumplami niż samemu. Optymalizacja znacznie lepsza niż w Tarkovie. Dobre brzmienie różnych rodzajów broni ale nie tak dobre jak w EFT. Sterowanie i interfejs intuicyjny. Może tylko przejście do strzelania z pierwszej osoby trochę mało wygodne (patent z Army - trzeba dwa razy kliknąć prawym klawiszem myszki). Jedno kliknięcie powoduje przycelowanie ale w 3 osobie.
Nie wiem dlaczego niektórzy gracze mają broń w lobby oczekiwania na start i strzelają jak debile do innych. Czyżby cziterzy ?

Tyle pozytywów. Minusy moim zdaniem to sprawa o której pisałem wcześniej. - Niesatysfakcjonujący cel gry. Wygrać po to żeby dostać trochę więcej złota od innych i kupić badziew ogólnie dostępny to za mało.
- Brak klimatu. Ot taka wesoła bieganina za lootem.
- Presja czasu. Kurcząca się strefa nie pozwala na dokładne spenetrowaniu terenu i wybrania marszruty. Wszystko to jest bardziej kwestą szczęścia i wymuszonej sytuacji niż własnego planowania.

Podsumowując - Realizm walki, czucie broni, klimat, ciągłe zaszczucie i nerwy - w tych aspektach Escape from Tarkov miażdży PBG bezlitośnie. No i cel. Rajdy z których coś można wartościowego wynieść jest znacznie bardziej jarające niż wątpliwej jakości bycie nr 1 czego i tak prawie żaden z graczy nie widzi bo już wszyscy wcześniej mecz opuścili.

18.07.2017 09:17
odpowiedz
1 odpowiedź
Marder
170
Generał

idź sobie do budynków albo sprawdź stoły - też będziesz miał broń :D

Nie rozumiem. To po co to jest żeby już nie szukać w terenie ?

Obie produkcje nastawione są na potyczki PvP w multi, solo lub w grupach z poszukiwaniem lootu. Nie wiem o jakim demie technologicznym mówisz. To jest w pełni grywalna wersja która lada dzień wchodzi w fazę beta. PUBG to wczesny dostęp, a więc bardzo zbliżona faza produkcji.
Co do czasu to akurat w Tarkovie jest tyle czasu że chyba byś musiał usnąć przed monitorem żeby nie zdążyć :)
Loot'u w EFT jest znacznie mniej i znalezienie czegoś fajnego bardziej cieszy. W PUBG o loot to się można wywrócić tyle go leży wszędzie.
W Tarkovie utrata sprzętu szczególnie rzadkiego bardzo boli tym bardziej, że jest sensem gry. W PUBG sprzęt jest tylko środkiem do prowadzenia walki. Niczego nie zdobywamy, niczego więc nie tracimy.
PS. Developer wprowadził teraz możliwość ubezpieczenia broni przed rajdem za wirtualne pieniądze. Czy to dobry pomysł czy nie okaże się po beta testach.

18.07.2017 12:03
odpowiedz
Marder
170
Generał

Aha. Jakoś nie zwróciłem na to uwagi koncentrując się na starcie a nie lataniu wśród golców :) W sumie bezsensowna rzecz.
Co do fabuły i zadań w EFT obawiam się że to były chyba obietnice na wyrost. Połączą lokalizacje tworząc jedną dużą mapę do tego dostaniesz zadanie dojścia do punktu A zabrania czegoś i dojścia do punktu B i na tym to się skończy. Nie mniej nawet taka forma jest moim zdaniem ciekawsza niż koncepcja gry BattleRoyal. PUBG jest loot shooterem i to z wymuszonym czasem działania. Zdobycie broni i to dobrej jest bardzo ważne bo ułatwia dalszą walkę. Do tego dochodzi szybkie szukanie pojazdu do przemieszczenia się w strefie bo jak źle trafisz to możesz nie zdążyć z buta dobiec do bezpiecznej strefy. Zbyt wiele elementów jest tutaj sztucznie wymuszanych. Oczywiście rozumiem że wielu graczom to odpowiada. Ja do nich na pewno nie należę. W EFT spokojnie możesz zagrać Scavem i zebrać ciekawy loot nie ryzykując niczym, a już na starcie masz pistolet lub strzelbę.
Które nie ma żadnego znaczenia i nie chroni, jeśli gracz, który Cię ubił podejdzie do zwłok i twój ubezpieczony karabin sobie zabierze.
Jeszcze tego nie sprawdziłem, ale jeśli tak jest jak piszesz to chyba nie o to chodziło. Twoje ciało cały czas leży w grze i spenetrować zwłoki może każdy nie koniecznie ten co Cię zabił. Jaki więc sens ma ubezpieczenie broni, które nic nie daje ?

18.07.2017 15:34
2
odpowiedz
1 odpowiedź
wafel_15_84
3
Chorąży

Obczaję po premierze,na niedorobiony szmelc early acess mam totalnie wyje**ne i nigdy złamanego grosza za coś takiego nie dam

post wyedytowany przez wafel_15_84 2017-07-18 15:35:33
18.07.2017 17:24
1
odpowiedz
wafel_15_84
3
Chorąży
7.0

Marder

Early acess to jest legalne robienie ludzi we wała i pomijam to bokiem ale jeszcze gorsze to wydawanie gier na premiere zabugowanych,bez optymalizacji,często z wymaganiami z kosmosu gdzie oprawa graficzna ze średniowiecza i łatanie tego dziesiątkami patchy na które trza czekać nie wiadomo ile,ceny lecą w górę,coś takiego jest nie do przyjęcia,na ps4 gierki jakoś są bardzo dobre i można odsprzedać po przejściu,ja już praktycznie gier na PC nie kupuję a jak już to sporo po premierze,połataną za rozsądne kase

18.07.2017 21:24
odpowiedz
1 odpowiedź
malfix
84
NooB
10

Ja cisne na aimbocie za 5$ miesiecznie,

19.07.2017 17:01
odpowiedz
opti
50
Centurion

Grał ktoś na Radeon HD 7790?

23.07.2017 11:54
odpowiedz
2 odpowiedzi
Madniel
28
Centurion

Czy gra jest w miarę dobrze zoptymalizowana ?

23.07.2017 20:56
odpowiedz
hateusz
3
Junior
10

Bez dwóch zdań - najlepszy "Battle Royale" na rynku.

29.07.2017 19:06
odpowiedz
1 odpowiedź
velociraper
6
Pretorianin
9.5

Najlepsza gra w jaką grałem od 7 lat. Polecam.

01.08.2017 15:49
odpowiedz
Jab7kO
32
Chorąży
8.0

Dawno nie bawiłem się tak dobrze - grając. Wiadomo, że to wczesny dostęp, toteż będą/są problemy z optymalizacją i pojawiającymi się bugami. MIMO to, gra się naprawdę dobrze i można przymknąć oko na te różnie niedociągnięcia (zakładając, że oficjalna wersje będzie ich pozbawiona). Jest dobrze, a może być jeszcze lepiej. Póki co MOCNA 8. Jeśli nie macie sprzętu sprzed 5 lat, śmiało kupujcie. Gra warta swojej ceny. Pozdrawiam.

11.08.2017 15:37
odpowiedz
fatumboba
1
Junior

Oczywiście, że polecam grę z całego serca. Najlepszy Battle Royal jaki jest obecnie na rynku i ciężko będzie to pobić. Liczby mówią same za siebie. Obecnie 500 000 graczy online, więcej niż w CS GO. Idą na rekord. Oczywiście czytając komentarze ludzi poniżej można sie za głowę złapać jak nasza 'Polandia' jest inteligentna i nadal żyją w początku XXIw. gdzie gry w Polsce kosztowały 80zł. Niestety od 20 lat, na zachodzie wszystkie nowe gry kosztują w granicach 60€ za nową produkcję. Tylko polskie lokalizacje przyzwyczaiły cebulę do tak niskich cen. Czy tego chcemy czy nie jesteśmy krajem zaliczanym do Zachodu jeśli chodzi o rynek gier. I ceny także idą w górę, ponieważ zrównują się z cenami na zachód od nas.
29€ dla osoby pracującej za nową grę to nie pieniądz, szczególnie, że gra nie jest na kilka, a raczej setki godzin.

Oczywiściej jest to wczesny dostęp i nikt nie każe Wam tego kupować. Przy zakupie dostajecie informację z ostrzeżeniem. Kupując Early Access oświadczacie, że chcecie wesprzeć developerów w tworzeniu gry, dajecie im do tego swoje pieniądze i pomagacie zgłaszając błędy i udzielając się na forum. Jednak nasz narów musi zawsze mieć kij w du*ie i dzieciarnia oczekuje, że kupią grę w Becie i nie będzie tam błędów, lagów etc. Jak gra będzie po premierze i nadal tak będzie to możecie mieć pretensje, nie teraz. Ufff, dobra o samej grze.

Grafika - bardzo dobra i przystępna. Nie jest przesadzona, dobrze się grę ogląda, nie trzeba męczyć oczu, żeby coś zobaczyć. Dodatkowo osoby grające na różnych ustawieniach graficznych nie zyskują przewagi, za co ogromny plus. Niema jak w H1Z1, gdzie dopiero po odpowiednim configu damy radę sprostać większym wymiataczom. Optymalizacja troszkę leży, ale na średnim sprzęcie z i5, GTX970 i 8GB RAM jest od. 50-90fps. Generalnie polecam uzbroić się w 12 lub 16GB RAMu

Dźwięk - tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Czasami drobne zgrzyty dźwięku, a tak wszystko brzmi ładnie i soczyście.

Gameplay - w przeciwieństwie do konkurencji gra bardziej nastawiona na myślenie i taktyczną grę niż czystego, nadludzkiego aima. Dosyć spory, stale powiększający się arsenał dzięki, któremu możemy eliminować przeciwnika. Co ważne, praktycznie każdą bronią możemy zabić równie skutecznie. Każda na swój sposób jest przydatna w określonych sytuacjach. Rozgrywkę urozmaicają również modyfikacje do każdej broni oraz ubiór. Kluczem do zwycięstwa jest nie tylko sprzęt jaki znajdziemy, ale również wybranie odpowiedniego miejsca, umiejętne korzystanie z ułożenia terenu, zarośli i budynków. Gra oferuję duże pole do popisu dla myślących i taktycznych graczy, którzy nie koniecznie są mistrzami CS'a :)

Jeszcze jedna rzecz o której warto wspomnieć. Mapa. Konstrukcja mapy jest dokładnie przemyślana. Górki, pagórki i miasteczka są naprawdę genialnie zaprojektowane. Zagrajcie, a sami zobaczycie. Są też na mapie miejsca, chyba ze dwa gdzie mogłoby być trochę ciekawiej, więc jest to jedyny mały minus, który mam nadzieję devsi szybko rozwiażą.

Co do innych minusów gry to na pewno troche leży optymalizacja, chociaż nie uważam, by ktoś pisząc, że gra na "średnim sprzęcie" narzekał. Wybaczcie, ale w 2017, karta GTX 760 to już nie jest średni sprzęt. Średnim sprzętem jest moja GTX970. Na pewno optymalizacja troche do poprawy, ale jestem pewien, że do premiery to poprawią.

Druga wada to problemy po patchach. Faktycznie po każdym patchu przez kilka najbliższych godzin są problemy ze stabilnością, lagami i fpsami, jednak wszystko na bieżąco jest łatane szybkimi hotfixami na Steam. Więc po kilku godzinach od patcha gra wraca do normalności.

Uważam, że jak na Betę to gra już prezentuje się znakomicie i polecam. 129zł za taką produkcję to nie kasa. Bardzo przystępna cena jak za grę,w której online jest 500 000 ludzi z całego świata. Wybaczcie, ale nikogo nie obchodzą niskie zarobki większości Polaków ;)

post wyedytowany przez fatumboba 2017-08-11 15:40:38
11.08.2017 19:16
odpowiedz
MUSH47
6
Legionista

Na moje jest super. Jeżeli GTX 660 daje radę to jest git. Co prawda jest to konfiguracja SLI czyli dwie karty graficzne i procesor i7 ale i tak, SLI nie jest jeszcze wspierane więc wczesny dostęp a 660 daje radę więc później będzie w ogóle spoko jak zoptymalizują.

tutaj filmik który postarałem się nagrać:

https://youtu.be/im88eJ8oArk

post wyedytowany przez MUSH47 2017-08-11 19:17:46
13.08.2017 12:12
odpowiedz
1 odpowiedź
Patrycior
1
Junior

Witam mógłby mi ktoś pomóc ? Za każdym razem gdy klikam przycisk play wyskakuje mi po pewnym czasie wyszukiwania ,,upłynął limit czasu połączenia 2.5.39-''.
Wie ktoś co z tym zrobić z góry dziękuję

post wyedytowany przez Patrycior 2017-08-13 12:13:46
18.08.2017 14:07
odpowiedz
premium030402214
1
Junior

Jest ktoś chętny do wspólnej gry?
Zapraszam - Beltor

18.08.2017 14:44
odpowiedz
Tabisz
6
Legionista
10

Playerunknown's Battlegrounds to coś więcej niż gra. Jest to przede wszystkim sprawdzian naszych umiejętności taktycznych i współpracy drużynowej. Tytuł Bluehole co prawda nie jest świeżością, ponieważ tryb battle royale już widzieliśmy dużo szybciej w modzie do Army II i Army III, oraz np w H1Z1, lecz dzisiaj w PUBG został on dopieszczony na tyle dobrze, że żadna z wyżej wymienionych gier nie dorównuje dzisiejszemu Battlegroundsowi. Twórca modów do Army i H1Z1 KOTK, czyli użytkownik o nicku "Playerunknown" stworzył tą grę, ponieważ chciał zrobić swój pełnoprawny tytuł i wyszło mu to na dobre. Gra zachwyca non stop, co chwile jest akcja i nie da się tutaj nudzić nawet po 300 godzinach gry. Granie solo powiem, że jest całkiem fajne, lecz to dopiero granie DUO z kolegą daje prawdziwą frajdę. Opracowywanie szybkich taktyk i ruchów jest tutaj chlebem powszednim i trzeba to umieć. Granie na składy (4 osoby) już nie jest takie fajne i w sumie nie polecam tego trybu. Jeśli ktoś czyta komentarze, aby dowiedzieć się czy warto kupić ten produkt, oraz trafił na mój komentarz, to bez wątpienia i zamysłu odpowiem wam, żeby "brać w ciemno". Co do optymalizacji i glitchy nie mogę się przyczepić ponieważ jest to Early Acces, a właśnie po to wypuszcza się gry Early Acces aby wysłuchać opinii graczy na temat błędów itp, po to aby do premiery takowych się pozbyć. Ode mnie 10 i jestem po prostu pewien, że Playerunknown's Battlegrounds będzie grą roku.

18.08.2017 14:51
odpowiedz
qLa
173
Temet nosce
10

Jak gram w gry komputerowe od dobrych 25 lat, nie pamiętam kiedy w ostatnich latach jakakolwiek gra potrafiła mi podwyższyć tętno, a siedzenie przyczajonym w budynku słysząc kogoś na zewnątrz powodowało takie napięcie.
Dla mnie najlepiej wydane $$$ na gierkę od dobrych 3 lat.

25.08.2017 10:47
1
odpowiedz
4 odpowiedzi
Electric_Wizard
16
Centurion

Chciałbym żeby tego typu tytuły coś wnosiły do utartego schematu strzelanek, ale litości... widok TPP w sieciowej strzelance? Co to k...a jest? Za takie rozwiązania to ja dziękuje. Potem siedzi jeden "mistrz" gry za kamieniami czy inną bezpieczną osłoną, kręci kamerą i obserwuje zza zasłony cały teren. Tylko tryb FPP do takich gier, wtedy trzeba się wychylić żeby cokolwiek zobaczyć i trzeba też pilnować własnych pleców.

Niektórzy tutaj pisali że PUBG stanie się tak popularny jak CS, a nawet go zastąpi. Nom, z tym widokiem TPP.... żartownisie ;)

25.08.2017 11:45
odpowiedz
Jane_od_Batmana
35
Konsul

A co do popularności ->

08.09.2017 15:42
odpowiedz
wormpattern
5
Legionista
9.0

Nie da się ukryć że Playerunknown's Battlegrounds jest poplarne. Gra jest pełna bugów i ma duże wymagania od sprzętu. Duży plusem jest klimat walki o przeżycie. Zacząłem nagrywać ostatnio walki w PUBG, zapraszam na kanał
http://youtu.be/eV8bV8-r0O8

wormpattern live, zwany Robakiem
http://wormpattern.tv

10.09.2017 23:27
odpowiedz
mukulele
0
Legionista

Dobrą grę (szczególnie tego typu). Można poznać po jej fizyce.
Widać że nawet wykorzystanie silnika UE4 to nie wszystko. Ładne tekstury, geometria ale to co najważniejsze jak zwykle spartaczone...

Playerunknown's Battlegrounds to taka kolejna gra dla tzw. pokolenia Twicha i YouTuba. Jak gra która ma dużo glitchy i różnych śmiesznych sytuacji wynikających głównie z błędów fizyki, może się nie sprzedawać? Ludzie lubią oglądać różne śmieszne i idiotyczne rozgrywki. Postacie w tej grze zamiast w wodzie potrafią pływać w powietrzu... Jeśli kogoś to bawi to nie ma problemu, jednak ja wymagam trochę więcej od gry która zyskała popularność o jakiej każdy producent gier może tylko pomarzyć. Z taką sumą jaką twórcy zebrali z tej gry powinni wziąć się za robotę i zacząć optymalizację i usprawniać fizykę a nie dodawać nowe kolory czapek. I na tym zapewne zakończy się popularność tej gry. Zawsze jest boom na coś nowego. Popularność zacznie spadać, bo zawsze jest tak z wszystkim co jest na szczycie. Ktoś na szczycie musi w końcu zacząć spadać. Ile takich gier już było? DayZ, Miscreated, The Forest, Każda z nich jest do tej pory "poprawiana". I końca nie widać.

Jak chce sobie pojeździć samochodem w grze i postrzelać odpalam sobie GTA V, które jest dopracowane w praktycznie każdym calu, oferując do tego bogaty świat.

post wyedytowany przez mukulele 2017-09-10 23:29:15
13.09.2017 16:35
odpowiedz
2 odpowiedzi
koper000
41
Pretorianin

Czemu ta gra ma ponad milion graczy na Steamie - co w niej jest takiego że wszyscy w nią grają? Aha i czy to jest FPS czy Third-Person Perspective?

15.09.2017 19:01
odpowiedz
Revolt25
6
Legionista
9.0

Szukam kompanów do grania :) Mój nick w grze to Revolt25 a na steam Revolt0625 jesli ktos chce pograc zapraszam :)

16.09.2017 10:14
odpowiedz
koper000
41
Pretorianin

Nie rozumie tej gry biegasz, biegasz żadnych wrogów nie widać bez sensu? Wole zwykłe FPS mam przynajmniej wrogów a nie cisza i nikogo nie widać? Gdzie są te miliony graczy? Jak wszędzie jest pustka? Nie kumam takich gier – gdzie są przeciwnicy?

16.09.2017 19:18
odpowiedz
1 odpowiedź
bkt
8
Legionista

Mordeczki Wariaciki,
jedno pytanie - jest sens podchodzic do tej gry z 7 letnim kompem?:) Phenom X4 955be nie krecony, 16 bg ram, ssd, grafa tez starsza nieco geforce 560 gtx ti chyba 2 gb nie jestem pewien. Oczywiscie nie chce ultra:> wystarcza mocno srednie ustawienia aby to chodzilo wystarczajaco plynnie te min 30 klatek bym chcial:)
Czy olać? :D

17.09.2017 13:39
odpowiedz
uberg
24
Pretorianin

Nie dziwię się popularności tej gry, ale jeśli chcecie się dobrze bawić, to najlepiej w drużynie. Wtedy są ogromne emocje i kupa śmiechu. Gra ma swoje wymagania, ale w tej grze najlepsze ustawienia graficzne są na najniższych detalach. Ta gra, to czysta rozrywka - nie rozbudowujesz postaci, nie kombinujesz - po prostu odpalasz i grasz. Dla mnie ta gra jest trudna, ciężko mi dojrzeć przeciwników i ciężko wycelować, ale może to kwestia przyzwyczajenia. W tej grze jest taktyka, jest myślenie i niepokój, bo za każdym drzewem, w każdym domu może czaić się gracz, a tutaj ginie się bardzo łatwo i szybko. Ostatnio zdrowo się uśmiałem, kiedy zabrałem się za rzucanie granatem w trakcie walki z graczami, a wyglądało to tak (takie wideo, to chyba najlepsza reklama pokazująca, jak można się dobrze bawić w trakcie tej gry): https://www.youtube.com/watch?v=gJuLtIAgp0s

post wyedytowany przez uberg 2017-09-17 14:02:53
18.09.2017 10:18
odpowiedz
koper000
41
Pretorianin

Biegasz, biegasz a nie widać przeciwnika? Czym się ludzie tak podniecają?

20.09.2017 07:21
odpowiedz
PolaczekRządzi
1
Junior

Mam pytanie...KIEDY W KOŃCU BETA DLA XONE????!!!!

22.09.2017 12:07
odpowiedz
Maksymilianowicz
17
Centurion
10

Bardzo fajna giera, jedna z lepszych we wczesnym dostępnie. Dobrze rozwijana. Najlepszy battle royal. Chyba popularność tej gry polega ,że klasyczne gry fps porostu się znudziły i wielu woli grać w inne formuły. Cel gry jest prosty, ograniczono komunikacje co sprawia ,że nie takiej toksyczności ze strony graczy jak w innych grach, silnik unreal, montaż różnych elementów do broni jak kolimator czy tłumik i ot cała gra. Niekiedy by zrozumieć tą grę trzeba samemu zagrać.

22.09.2017 12:25
odpowiedz
dwrob
48
Pretorianin

Playerunkown's Battlegrounds The Movie czyli patelnia dobra na wszystko :)
https://www.youtube.com/watch?v=0dG6HliC9OI

post wyedytowany przez dwrob 2017-09-22 12:31:04
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze