Anno Online [WWW]

Anno Online jest przeglądarkową gra ekonomiczną przygotowaną w modelu free2play przez niemiecki zespół Blue Byte. Zadaniem gracza jest osiągniecie jak najlepszego rozwoju gospodarczego w miastach rozrzuconych po maksymalnie dziewięciu wyspach.

wersja językowa:
polska i angielska

Anno Online data premiery gry na WWW:

26 września 2013 ( światowa data premiery )

26 września 2013 ( data wydania w Polsce )

26 września 2013 ( Europejska premiera PAL )

26 września 2013 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Anno Online:

The Settlers Online
Cultures Online
Fortuna
Zagraj za Darmo

Strategiczne, ekonomiczne, zagraj za darmo, widok izometryczny, 2D, kolonizacyjne, budowa miasta

Anno Online jest niemal pełnowymiarową częścią serii, przeznaczoną do zabawy w dowolnej przeglądarce internetowej. Gra została przygotowana w technologii flash i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych plug-inów. Za tytuł odpowiedzialna jest niemiecka firma Blue byte.

Autorzy przygotowali skomplikowaną mechanikę ekonomiczną, dzięki czemu spodnia i najważniejsza warstwa Anno Online nie różni sie od regularnej serii. Zadaniem gracza jest budowa i rozwój miast w epoce stylizowanego średniowiecza, a także dbanie o rozwój handlu surowcami i płodami rolnymi, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. W tym celu niezbędne jest założenie miasta na pierwszej wyspie, która jest identyczna dla wszystkich użytkowników gry. Dopiero wraz z rozwojem i budową stoczni następuje eksploracja i ekspansja na inne lądy za pomocą flotylli statków. Jedna osoba może kontrolować maksymalnie dziewięć wysp.

Do dyspozycji gracza jest sto dwadzieścia różnego rodzaju budynków, a każdy z nich posiada tzw. strefę wpływów. Pozwala to na dokładne planowanie rozbudowy miasta i ułatwia reagowanie na potrzeby mieszkańców. W sumie, każde z miast może składać się nawet z ośmiuset budynków.

Ważnym elementem gry jest możliwość współpracy z innymi graczami. Dotyczy to przede wszystkim handlu surowcami, ale można też wypożyczać statki czy pomagać w budowie monumentu - wielkiej katedry. W Anno Online nie przewidziano możliwości wypowiadania wojen czy nasyłania szpiegów, wobec czego egzystencja ma charakter czysto pokojowy. Gracze mogą zrzeszać się w gildie.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 235 głosów czytelników.  

Graliśmy w Anno Online - średniowieczna osada w oknie przeglądarki

Graliśmy w Anno Online - średniowieczna osada w oknie przeglądarki (WWW)

"Anno Online będzie rozpowszechniane w formacie free-to-play, stąd pojawią się tu znane wszystkim mikrotransakcje. Zgodnie z zapewnieniami twórców nie będą one konieczne do odblokowania pełnej zawartości gry, oferować mają jedynie swego rodzaju drogę na skróty oraz pewne udogodnienia. Przykładowo: wysłanie zwiadowców, aby odkryli niezbadane obszary wyspy, potrwa kilka godzin czasu rzeczywistego, ale wydawszy parę groszy, natychmiast dostaniemy informację o rezultatach ekspedycji. Oprócz tego możliwe będą do kupienia również surowce – zamiast oczekiwać na zapełnienie się magazynów, wystarczy kilka kliknięć, a otrzymamy potrzebne materiały. Tego typu model pozwala każdemu cieszyć się rozgrywką: Ci wytrwali mogą ostatecznie zbudować każdy dostępny w grze budynek, zaś co niecierpliwsi lub bardziej zapracowani nie będą musieli poświęcać długich tygodni na osiągnięcie pierwszych rezultatów."  więcej

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:53]

Premierowy zwiastun przeglądarkowej wersji sławnej gry ekonomicznej Anno. Anno Online stawia na model free to play, i zaoferuje wiele nowości na weteranów.

komentarze czytelników


kaszanken  2012-10-17 - 11:06

Tu sa klucze do niemieckiej CBT: http://anno-online.browsergames.pl/ciekawostki/1314/1/anno-online-szalenstwo-rozdajemy-klucze-do-closed-bety.html

McGyver  2012-10-23 - 19:10

Gra ktoś? Jeśli tak to podajcie swoje nicki w grze :D

Tureb  2012-10-27 - 19:09

McGyver, tutaj raczej nie znajdziesz innych graczy. Jeśli szukasz, to lepiej na forum w całości poświęconemu Anno (chyba jedyne aktywne w Polsce), czyli http://anno.xon.pl/forum/

Rajmund Zarny  2013-02-17 - 09:30

JA gram W anno Online wersja Polska Nick Rajmund_zarny Numer dostałem z forum jednego z czasopism o grach nie podam nazwy :)

trzodny  2013-02-18 - 15:51

Hej właśnie gram w zamkniętą betę nick Trzodny , dodawać do znajomych .

Hunterrrr  2013-05-12 - 22:41

Polecam ta gre :) super gra ekonomiczna online ;) potrafi niezle wciagnac. Znalazlem na youtube cos takiego, moze sie komus przyda : [link]

wata_PL  2013-05-14 - 20:33

Open Beta ruszyła gram na Polskim serwie nick Buszek zapraszac mnie do frendsów:)

cycu2003  2013-10-01 - 14:00

Koniec fazy beta. Ciekawe co tam im wyszło :)

jakataka  2014-05-21 - 09:19

Generalnie sama gra jest ok. Natomiast NIE!!!! polecam nikomu obenie granie na niej serwery gry leżą cały czas a support udaje że coś robi. Na obecną chwilę zalogowanie się do rozgrywki graniczy z cudem. Polecam zerknąć na produkcję około 2016-17 roku może do tego czasu uda się im ogarnąc na tyle serwery aby więcej czasu działały niż nie działały.

cycu2003  2014-05-21 - 09:42

Nie przesadzaj, czasami zdarzy się przerwa raz, dwa razy w tygodniu ale na pewno nie graniczy logowanie z cudem. Faktem jest za to że nie ogarniąją trochę serwerów i własnych błędów ale grać się da i to przyjemnie

jakataka  2014-05-22 - 08:18

Brak regularnej codziennej możliwości logowania w grze online uważasz cycu2003 za przesadę to ty mało grałeś w produkcje online i chyba nie wiesz o co w tym chodzi. Jak uda cie się zalogować to czekają cię ciągłe relogi ponieważ twoje operacje nie są zaliczane przez serwer. Jak by tego było mało to w kolejnych aktualizacjach przywracają bugi usuwane 2-3 aktualizacje wcześniej. Generalnie grubo nie ogarniają akcji i chyba jeszcze prędko się im to nie uda.

0.0

jakataka  2015-04-09 - 10:26

Po roku spędzonym w większym lub mniejszy stopniu z tą grą jej najlepszą reklamą będą linki do forum o tej grze aby potencjalne ofiary tej nieudolności miały świadomość w co się pakują. //forum.pl.anno-online.com/threads/4214-problem-z-gra Nie dajcie się zwieść kłamstwom obsługi jakoby nad czym kol wiek pracowali.