Anno Online [WWW]

Anno Online jest przeglądarkową gra ekonomiczną przygotowaną w modelu free2play przez niemiecki zespół Blue Byte. Zadaniem gracza jest osiągniecie jak najlepszego rozwoju gospodarczego w miastach rozrzuconych po maksymalnie dziewięciu wyspach.

wersja językowa:
polska i angielska

Anno Online data premiery gry na WWW:

26 września 2013 ( światowa data premiery )

26 września 2013 ( data wydania w Polsce )

26 września 2013 ( Europejska premiera PAL )

26 września 2013 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Anno Online:

Fortuna
Castle Clash
The Settlers Online
Zagraj za Darmo

gry MMO, ekonomiczne, zagraj za darmo, widok izometryczny, 2D, kolonizacyjne, budowa miasta

Anno Online jest niemal pełnowymiarową częścią serii, przeznaczoną do zabawy w dowolnej przeglądarce internetowej. Gra została przygotowana w technologii flash i nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych plug-inów. Za tytuł odpowiedzialna jest niemiecka firma Blue byte.

Autorzy przygotowali skomplikowaną mechanikę ekonomiczną, dzięki czemu spodnia i najważniejsza warstwa Anno Online nie różni sie od regularnej serii. Zadaniem gracza jest budowa i rozwój miast w epoce stylizowanego średniowiecza, a także dbanie o rozwój handlu surowcami i płodami rolnymi, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. W tym celu niezbędne jest założenie miasta na pierwszej wyspie, która jest identyczna dla wszystkich użytkowników gry. Dopiero wraz z rozwojem i budową stoczni następuje eksploracja i ekspansja na inne lądy za pomocą flotylli statków. Jedna osoba może kontrolować maksymalnie dziewięć wysp.

Do dyspozycji gracza jest sto dwadzieścia różnego rodzaju budynków, a każdy z nich posiada tzw. strefę wpływów. Pozwala to na dokładne planowanie rozbudowy miasta i ułatwia reagowanie na potrzeby mieszkańców. W sumie, każde z miast może składać się nawet z ośmiuset budynków.

Ważnym elementem gry jest możliwość współpracy z innymi graczami. Dotyczy to przede wszystkim handlu surowcami, ale można też wypożyczać statki czy pomagać w budowie monumentu - wielkiej katedry. W Anno Online nie przewidziano możliwości wypowiadania wojen czy nasyłania szpiegów, wobec czego egzystencja ma charakter czysto pokojowy. Gracze mogą zrzeszać się w gildie.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Graliśmy w Anno Online - średniowieczna osada w oknie przeglądarki

Graliśmy w Anno Online - średniowieczna osada w oknie przeglądarki (WWW)

"Anno Online będzie rozpowszechniane w formacie free-to-play, stąd pojawią się tu znane wszystkim mikrotransakcje. Zgodnie z zapewnieniami twórców nie będą one konieczne do odblokowania pełnej zawartości gry, oferować mają jedynie swego rodzaju drogę na skróty oraz pewne udogodnienia. Przykładowo: wysłanie zwiadowców, aby odkryli niezbadane obszary wyspy, potrwa kilka godzin czasu rzeczywistego, ale wydawszy parę groszy, natychmiast dostaniemy informację o rezultatach ekspedycji. Oprócz tego możliwe będą do kupienia również surowce – zamiast oczekiwać na zapełnienie się magazynów, wystarczy kilka kliknięć, a otrzymamy potrzebne materiały. Tego typu model pozwala każdemu cieszyć się rozgrywką: Ci wytrwali mogą ostatecznie zbudować każdy dostępny w grze budynek, zaś co niecierpliwsi lub bardziej zapracowani nie będą musieli poświęcać długich tygodni na osiągnięcie pierwszych rezultatów."  więcej

Anno Online GC 2012 teaser

Anno Online GC 2012 teaser [1:15]

Teaser gry Anno Online zaprezentowany przy okazji targów gamescom 2012 w Kolonii.

komentarze czytelników


kaszanken  2012-10-17 - 11:06

Tu sa klucze do niemieckiej CBT: http://anno-online.browsergames.pl/ciekawostki/1314/1/anno-online-szalenstwo-rozdajemy-klucze-do-closed-bety.html

McGyver  2012-10-23 - 19:10

Gra ktoś? Jeśli tak to podajcie swoje nicki w grze :D

Tureb  2012-10-27 - 19:09

McGyver, tutaj raczej nie znajdziesz innych graczy. Jeśli szukasz, to lepiej na forum w całości poświęconemu Anno (chyba jedyne aktywne w Polsce), czyli http://anno.xon.pl/forum/

Rajmund Zarny  2013-02-17 - 09:30

JA gram W anno Online wersja Polska Nick Rajmund_zarny Numer dostałem z forum jednego z czasopism o grach nie podam nazwy :)

trzodny  2013-02-18 - 15:51

Hej właśnie gram w zamkniętą betę nick Trzodny , dodawać do znajomych .

Hunterrrr  2013-05-12 - 22:41

Polecam ta gre :) super gra ekonomiczna online ;) potrafi niezle wciagnac. Znalazlem na youtube cos takiego, moze sie komus przyda : [link]

wata_PL  2013-05-14 - 20:33

Open Beta ruszyła gram na Polskim serwie nick Buszek zapraszac mnie do frendsów:)

cycu2003  2013-10-01 - 14:00

Koniec fazy beta. Ciekawe co tam im wyszło :)

jakataka  2014-05-21 - 09:19

Generalnie sama gra jest ok. Natomiast NIE!!!! polecam nikomu obenie granie na niej serwery gry leżą cały czas a support udaje że coś robi. Na obecną chwilę zalogowanie się do rozgrywki graniczy z cudem. Polecam zerknąć na produkcję około 2016-17 roku może do tego czasu uda się im ogarnąc na tyle serwery aby więcej czasu działały niż nie działały.

cycu2003  2014-05-21 - 09:42

Nie przesadzaj, czasami zdarzy się przerwa raz, dwa razy w tygodniu ale na pewno nie graniczy logowanie z cudem. Faktem jest za to że nie ogarniąją trochę serwerów i własnych błędów ale grać się da i to przyjemnie

jakataka  2014-05-22 - 08:18

Brak regularnej codziennej możliwości logowania w grze online uważasz cycu2003 za przesadę to ty mało grałeś w produkcje online i chyba nie wiesz o co w tym chodzi. Jak uda cie się zalogować to czekają cię ciągłe relogi ponieważ twoje operacje nie są zaliczane przez serwer. Jak by tego było mało to w kolejnych aktualizacjach przywracają bugi usuwane 2-3 aktualizacje wcześniej. Generalnie grubo nie ogarniają akcji i chyba jeszcze prędko się im to nie uda.