World of Tanks [PC]

World of Tanks to wyprodukowana i wydana przez studio Wargaming.net sieciowa gra akcji, w której gracze mają okazję dowodzić rozmaitymi rodzajami czołgów. Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne. Twórcy zadbali o wysoki realizm modeli dostępnych pojazdów oraz widowiskowe starcia, w których uczestniczyć może nawet kilkadziesiąt czołgów. Alias: WoT.

wersja językowa:
polska i angielska

World of Tanks data premiery gry na PC:

12 sierpnia 2010 ( światowa data premiery )

12 kwietnia 2011 ( data wydania w Polsce )

12 kwietnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do World of Tanks:

Armored Warfare
RoboCraft
Steel Fury: Kharkov 1942
Zagraj za Darmo

strzelanki, czołgi, zagraj za darmo, multiplayer, co-op

World of Tanks to darmowa gra MMO koncentrująca się na bitwach pomiędzy czołgami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane z Order of War oraz serii Massive Assault.

Gra oferuje nam szansę pokierowania jednym z ponad 150 czołgów, niszczycieli czołgów i artylerii samobieżnych pochodzących z różnych okresów historycznych: od czasów poprzedzających II wojnę światową aż po wojnę koreańską. Każdy z nich posiada unikalną i zgodną z rzeczywistością charakterystykę, którą można usprawniać poprzez rozbudowę i różnorodne ulepszenia. Udostępnione zostały sprzęty amerykańskie, niemieckie, sowieckie, francuskie, brytyjskie, chińskie i japońskie.

Starcia mają postać krótkich minikampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew toczonych w różnorodnych trybach. Można też spróbować sił w jednej z masywnych Wojen Klanowych, w których gracze toczą boje o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji. W tym trybie wymagane jest nie tylko celne oko, ale również zdolności strategiczne i dyplomatyczne. W poszczególnych bitwach biorą udział oddziały złożone z maksymalnie 15 graczy.

World of Tanks to mieszanka gatunków. Za fundament posłużyła symulacja, dzięki której możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. W trakcie zabawy przyjdzie nam rozwijać i usprawniać naszego „pancernego potwora" niczym postać w produkcjach RPG. Wszystko to przyprawione zostało elementami akcji oraz strategii. Nie ma tu miejsca dla samotnych wilków. W świecie World of Tanks jedyną szansą na przetrwanie jest ścisła współpraca z resztą oddziału.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 7.3 / 10 na podstawie 5407 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

World of Tanks - recenzja gry

World of Tanks - recenzja gry (PC)

"Prawdopodobnie z tego powodu wprowadzono do starć element przejmowania terenu – bitwę można wygrać nie tylko poprzez eliminację wszystkich wrogów, ale i zajęcie ich bazy. Ta zwykle jest całkowicie odsłonięta i łatwo zginąć podczas jej pilnowania czy szturmowania – z drugiej strony, zupełne jej opuszczenie przez obrońców z pewnością poskutkuje ich klęską. Coś za coś."  więcej

Gramy w World of Tanks Blitz - czy czołgi nadają się na tablet?

Gramy w World of Tanks Blitz - czy czołgi nadają się na tablet? [11:17]

Tygrys zawitał do telefonów. World of Tanks to nie tylko niezaprzeczalny fenomen, ale również bardzo specyficzna gra. Wolno przebierające gąsienicami czołgi i nagradzająca cierpliwość rozgrywka, owocują raczej umiarkowanym tempem gameplayu. Żeby WoT dał radę również na platformach mobilnych, twórcy wprowadzili parę zmian w zasadach. Tak oto narodziło się World of Tanks Blitz, dostępne na systemach iOS, a niedługo również na Androidzie. Czy dotykowe sterowanie i mały ekran są przeszkodą dla Wargamingu?

2:16

Video World of Tanks

Furia - gameplay

4:17

Video World of Tanks

Czołg IS-3 – video poradnik

1:15

Video World of Tanks

Tryb gry Zima

komentarze czytelników (833)


x68  2015-02-17 - 21:53

Te rzekome ustawki to bzdura, cały klan musiałby pracować na rzecz jednaj osoby tracąc staty by kogoś tak wypromować. Poza tym jest wiele stron śledzących statystyki na których randomy i klanówki są pokazywane osobno, a tam ci "miszczowie" od razu by na czerwono zaświecili. WN8 jest bardzo przemyślane, grając byle jak nie da się tego oszukać: http://www.dom1n.com/newsy/jak-uzyskac-wysokie-wn8-cz/

de99ial  2015-02-17 - 23:26

Zabawne, że jak ktoś ma inne zdanie od klakierów i dupolizów WG to jest debilem i pomidorem itd. itp. poza tym hejterzy i klakierzy nie zmienią podejścia białoruskich devsów dla których od patcha 8.0 liczy się tylko wynik finansowy kosztem grywalności a gracze to dojne krowy.

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-02-17 - 23:38

@x68, Wahrid Zdajecie sobie sprawę że rozmawiacie z opłaconymi "hejterami", pewnie przez konkurencję? :) de99ial i ABC_Przyrody piszą niemal wyłącznie w tym temacie i w kółko to samo. :)

Major88  2015-02-18 - 00:25

@ABC_Przyrody: Podaj swój nick pr0 el0 pomidorze, ciekawe ile masz WN8, chociaż pewnie i tak powiesz, że masz tyle przez ustawione RNG.

x68  2015-02-18 - 01:02

@Cyniczny Rewolwerowiec : pewnie masz racje, bo tak uporczywe powtarzanie bredni zahacza ewidentnie pod opłacona antyreklamę.

0.0

alternator123  2015-02-18 - 12:32

@ Major88 Zacznijmy od tego, że w wot nie ma czegoś takiego jak skill, jest tylko rng i w większości grają w wota debile. ESL jest beznadziejny po taktyka zawsze jest taka sama " KAMPIĆ I KAMPIĆ " @ x68 To wot jest reklamowany wszędzie gdzie się da. Dobry produkt nie potrzebuje reklamy, sprzeda się sam, reklamy wota są wciskane na każdą stronę w internecie, tylko po to aby złowić jakiegoś frajera i niech wyda kasę na wota. Klakiery wg mają ból odbytu, że ktoś źle pisze o ich miłości, i to nie są hejty tylko prawda o tych czołgach rc

zenamko  2015-02-18 - 18:27

S...f, k...a i totalna mogiła - cały WOT.

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-02-18 - 19:22

Zobaczcie sobie historie postów panów de99ial, ABC_Przyrody, alternator123 i zenamko.

zenamko  2015-02-18 - 21:37

Gra roku. Nagroda główna - ZŁOTA MALINA.

psisusrene  2015-02-18 - 22:31

@Cyniczny Rewolwerowiec: z którego konta piszesz? masz ból dupy to wal do kolegów z WG, mają dużo maści i może nawet cię posmarują bo lubią te klimaty ;) gra jest przereklamowana i ma coraz więcej błędów co jest winą niedouczonych programistów z Białorusi a twoje wypociny i teorie spiskowe to możesz sobie pisać z Majorem88 w biurze WG z siedzibą w Mińsku.

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-02-18 - 22:36

Posiłki nadchodzą! psisusrene dołącza do zacnego grona opłaconych hejterów który cały pobyt na forum spędza w tym wątku.

x68  2015-02-18 - 22:55

To się nazywa wąsko stargetowany hejter. Ścisła specjalizacja xD

5.5

Juvarex  2015-02-19 - 18:35

Ja sobie darowałem... a grałem dość długo od czasów zamkniętej bety przy 16+tys i drugie konto około 20+tys bitw około 52% i 55% win ta gra na chwilę obecną daje więcej frustracji i nerwów niż chęci gry dalej. Bez dobrego plutonu z kolegami czy też osób z klanu gry randomowe w wersji solo nie mają sensu, ogólny przydział " losowości " dni wygranych do liczb przegranych jest katastrofalny i tu żadna taktyka czy też znajomość map nie pomoże bo grając często naprzeciw 25 - 29 wrogom nie jesteśmy w stanie solo odwrócić przebiegu bitwy. Na całe szczęście na horyzoncie widać ciekawie prezentujące się nowe tytuły które już niedługo zaoferują mi może więcej albo to samo co oferowało kiedyś WoT.

psisusrene  2015-02-19 - 20:45

@Cyniczny Rewolwerowiec: napisz lepiej ile tobie płacą? jak stoi białoruski rubel? @x68: polecam maść na ból dupy ;)

zenamko  2015-02-19 - 21:22

@Cyniczny Rewolwerowiec, podeślij namiary, wyślę paczuszkę z wazelina.

zenamko  2015-02-19 - 21:46

Także nie gram od paru dobrych dni. Kiedyś były złe i dobre losowania. Zazwyczaj co drugi dzień. Zacząłeś przegranymi, odpuszczałeś sobie tego dnia grę. Ostatnio 1 dzień - wr 33%, 2 dzień - 44 %, 3 dzień - 38% itd. itp. Na uszach mogłeś stawać, a i tak większość bitew przegranych. Wylatkowa masakra rozpoczęła się w momencie rzucenia przez WG ochłapów w postaci zupełnie nieprzemyślanych, skleconych na kolanie misji na WZ111, potem Stuga itp. Najlepsi gracze dostawali tzw. głupawki. Zostawiali drużynę i gonili za celem misji. Nie mowa już o ketchupie. Nieważna przegrana bitwa, kolejny p...y punkcik misji zaliczony. Enough is enough. Odpuściłem sobie nieporozumienie zwane WOT. 17k bitew, stracony czas na rozgrywkę sterowana odgórnie, w której tak naprawdę nie masz żadnego wpływu na zwycięstwa. Grasz za dobrze - nagroda: seria bitew przegranych na starcie. Pykam w inna gierkę sieciowa. Przynajmniej tutaj, o ile są, to oszustwa ze strony serwera nie rzucają się tak w oczy.

x68  2015-02-19 - 22:17

och biedny zenamko, WoT musiał się chyba tobie bardzo spodobać skoro aż 17k bitew zagrałaś, już lecę --->

zenamko  2015-02-19 - 22:24

Podobał się, dopóki oszuści z WG nie zaczęli rozdawać znaczonych kart. Teraz tylko w plutonie, czy klanie można coś ugrać, a nie każdy chce się w to bawić. Nie widziałem jeszcze gry, która by się tak stoczyła. Zamiast rozwoju... szkoda slow. Żenuja.

Wahrid  2015-02-19 - 22:47

Tylko, że na losowania, noob teamy narzekania są od samego początku. Gra się bardzo zmienia. Widzę to szczególnie po długiej przerwie gdyż bardzo mocno przemodelowano artylerię - która jest dla mnie ulubionym i podstawowym podjazdem dającym fun. Teraz łatwiej o noob team bo gra więcej ludzi w tą grę. Tylko, że dawniej też to było. Byli gracze, który sztumowali wzniesienia Mausem, arty nie ruszały się po strzale. Zresztą przykładów można mnożyć... Najważniejsze to podchodzić z dystansem do gry. Jak mi nie idzie to robię sobie przerwę i gram w coś innego. Proste...

zenamko  2015-02-19 - 22:55

@Warhid, "Jak mi nie idzie to robię sobie przerwę i gram w coś innego." Tez tak robiłem, tylko ze teraz to absolutnie nie pomaga, wracasz po paru dniach i dalej pomidory tłuką ci skore, a twoje pociski wędrują w chmury, parę metrów przed celownikiem lub za nim, "tym go nie przebijesz", "to go musiało zaboleć", gąski.... Łatwiej o noob team, zgadza się, tylko dlaczego zawsze po twojej stronie. Pomidory przeciwnika graja jak nawiedzeni, a twoi czerwoni robią wyłącznie za mięso armatnie...