World of Tanks [PC]

World of Tanks to wyprodukowana i wydana przez studio Wargaming.net sieciowa gra akcji, w której gracze mają okazję dowodzić rozmaitymi rodzajami czołgów. Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne. Twórcy zadbali o wysoki realizm modeli dostępnych pojazdów oraz widowiskowe starcia, w których uczestniczyć może nawet kilkadziesiąt czołgów. Alias: WoT.

wersja językowa:
polska i angielska

World of Tanks data premiery gry na PC:

12 sierpnia 2010 ( światowa data premiery )

12 kwietnia 2011 ( data wydania w Polsce )

12 kwietnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do World of Tanks:

Armored Warfare
MechWarrior Online
Crossout
Zagraj za Darmo

Symulacje, czołgi, zagraj za darmo, multiplayer, kooperacja, strzelanki

World of Tanks to dystrybuowana w modelu free-to-play strzelanina MMO, w której gracze walczą ze sobą zasiadając w kokpitach tytułowych czołgów. Za powstanie gry odpowiada chicagowski oddział studia Wargaming.net, znanego wcześniej za sprawą takich gier, jak Order of War czy seria Massive Assault. Pierwsza wersja gry pojawiła się wiosną 2011 roku na komputerach PC, jednak wobec ogromnego sukcesu przygotowano także edycje konsolowe, dostępne na platformach siódmej i ósmej generacji. W późniejszym czasie powstała również nieco uproszczona odsłona mobilna World of Tanks Blitz oraz łączące elementy strategii i gry karcianej World of Tanks Generals.

Mechanika

Istotę rozgrywki w World of Tanks na platformie PC Windows stanowią starcia pomiędzy graczami, mające postać krótkich minikampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew, toczonych w jednym z szerokiej gamy trybów rozgrywki. Akcja gry ukazana jest z perspektywy trzecioosobowej, a fundament stanowi tu symulacja, uzupełniona elementami akcji, strategii oraz RPG. Produkcja studia Wargaming.net oferuje graczom możliwość pokierowania jednym z ponad 300 czołgów i pojazdów opancerzonych (w pierwotnej wersji ok. 150), pochodzących z różnych okresów historycznych – od czasów I wojny światowej aż po okres tzw. zimnej wojny. Poszczególne maszyny pochodzić mogą z kilku różnych krajów (Stany Zjednoczone, ZSRR, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Japonia i Chiny) i podzielone zostały pięć głównych klas: czołgi lekkie, średnie i ciężkie, niszczyciele czołgów oraz działa samobieżne. Każdy z nich przypisany został ponadto do jednego z dziesięciu poziomów (ang. Tier), określających stopień zaawansowania pojazdu.

Przystępując do rozgrywki, otrzymujemy do dyspozycji wyłącznie pojazdy pierwszego poziomu, zaś dostęp do kolejnych, poukładanych w oddzielne dla każdego państwa drzewka technologiczne, uzyskujemy wraz z postępami rozgrywki i zdobywaniem doświadczenia. Ponadto, za zarabiane podczas zabawy kredyty możemy kupować szereg ulepszeń, obejmujących np. silnik, wieżyczkę, podwozie, działo oraz system radiowy. Co ciekawe, wszystkie one mają swoje historyczne uzasadnienie i istniały jako prototypy lub zostały wprowadzone w rzeczywistości. Nabywać możemy także masę przydatnych gadżetów, takich jak kamuflaż, nowoczesne systemy naprowadzania, zestawy naprawcze czy apteczki, za pomocą których możemy leczyć rannych członków załogi. Warto także odnotować, że wraz z postępami rozgrywki doświadczenie zdobywa także załoga naszego czołgu, co przekłada się także na jej wydajność na placu boju.

Tryby gry

Produkcja studia Wargaming.net oferuje niezwykle szeroką gamę trybów rozgrywki, a wraz z kolejnymi aktualizacjami gry dołączają do nich także nowe. Wśród najważniejszych wariantów zabawy wyróżnić należy przede wszystkim bitwę losową, bitwę zespołową, wojnę klanów, kompanię, szturm czy tryb twierdzy. W poszczególnych bitwach brać mogą udział dwa 15-osobowe zespoły (w wersji na PlayStation 4 liczbę tę zwiększono do 30), które dodatkowo mogą być podzielone na 2 lub 3-osobowe plutony. Jak na rasową grę MMO przystało, w World of Tanks nie zabrakło także możliwości stworzenia bądź dołączenia do klanu (max. 100 graczy) oraz międzyklanowej rywalizacji o zdobyte tereny na mapie świata.

Kwestie techniczne

World of Tanks na platformie PC Windows wykorzystuje możliwości silnika BigWorld Technology, zmodyfikowanego na potrzeby produkcji przez studio Wargaming.net. Dzięki wysokiej jakości oprawie graficznej oraz oparciu rozgrywki na mechanice symulatora, podczas zabawy możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. Na wyróżnienie zasługuje także zastosowany w grze, zaawansowany model zniszczeń. Zależy on od wielu czynników, takich jak kąt uderzenia pocisku, grubość pancerza itp., a obliczanie możliwości penetracji, uszkodzeń poszczególnych modułów oraz obrażeń odnoszonych przez załogę zachodzi przy wykorzystaniu wartości procentowych.

Dodatkowe informacje

World of Tanks wyróżniony została szeregiem nagród branżowych, m.in. za najbardziej innowacyjną produkcję targów E3 w 2010 roku oraz nagrodę Golden Joystick Award za najlepszą grę MMO roku 2012. Ponadto gra została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa za największą ilość graczy, zalogowanych w tym samym momencie na jednym serwerze gry MMO. 21 stycznia 2013 roku na jednym z rosyjskich serwerów zalogowane było jednocześnie 190.541 graczy.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 7.2 / 10 na podstawie 6319 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

World of Tanks - recenzja gry

World of Tanks - recenzja gry (PC)

"Prawdopodobnie z tego powodu wprowadzono do starć element przejmowania terenu – bitwę można wygrać nie tylko poprzez eliminację wszystkich wrogów, ale i zajęcie ich bazy. Ta zwykle jest całkowicie odsłonięta i łatwo zginąć podczas jej pilnowania czy szturmowania – z drugiej strony, zupełne jej opuszczenie przez obrońców z pewnością poskutkuje ich klęską. Coś za coś."  więcej

E3: Gramy w World of Tanks na Xboksa 360

E3: Gramy w World of Tanks na Xboksa 360 [5:16]

Historia gąsienic i drążków. Free-to-playowy gigant jakim jest World of Tanks jeszcze w tym roku zadebiutuje na Xboksie 360. Na targach E3 sprawdzamy, czy pad i czołg tworzą zgraną parę.

4:45

Video World of Tanks

aktualizacja v.9.9 (PL)

23:21

Video World of Tanks

Poradnik dla początkujących

1:56

Video World of Tanks

gamescom 2015 - trailer

komentarze czytelników (887)


Waking  2015-11-13 - 16:17

Takich ludzi jak ty, CynicznyReworwerowiec wysłał bym do miejsca o którym, ze względu na "poprawność polityczną" lepiej nie mówić. Ta marna gierka deklaruje się jako symulator więc na takiej też podstawie ją oceniam. Jak już napisałem na stronie głównej w 2012, bądź 2013 w opisie swojej gry na oficjalnej stronie napisali że to symulator. Jak widać fanboy WoTa, nie wszystko wie o swojej gierce. Poza tym nawet na gry-online ta gra jest przez jakąś tragiczną pomyłkę zaliczana do symulacji. Premium ammo to nie jest Pay2Win? Zobacz sobie na system amunicji w WT lub Armoured Warfare. Amunicja premium jest pod każdym względem lepsza od standardowej, przykładowo premium APCR, leci szybciej, ma większą penetrację i pomimo mniejszej masy takie same obrażenia. Gold, jak już napisałem jest 10 razy droższy od normalnej amunicji i żeby grać z goldem w każdej rozgrywce trzeba mieć konto premium i czołg premium za prawdziwe pieniążki. Osoba, która ma tą premium zawartość, ma przewagę nad graczem niepłacącym, który ledwo zarabia coś na bitwę, a powyżej VIII tieru zaczyna tracić. Żeby zasponsorować bitwę z użyciem tylko golda, graczowi z premium czołgiem i kątem wystarczy jedna bitwa czołgiem ...

Waking  2015-11-13 - 16:45

Co do osoby o nicku sewhore, polecam się już dalej nie ośmieszać, sarkazm nie pomoże w byciu choćby krztynę mądrzejszym Wracając do tematu. Jak gra była zapowiedziana w 2010 roku, to czekałem na nią niecierpliwie, wiedząc że będzie to jedyny multiplayer na rynku skupiony w całości na czołgach, oraz modelach czołgów których w żadnej innej grze nie było. Kiedy już zacząłem grać, okazało się, że gra ma też swoje wady, ale innowacyjność i świeżość na rynku pozostały i grało się fajnie. Pomimo mojej odrazy do pasków HP w grach wojennych. Potem, twórcy przestali dawać korzystne eventy, nerfili czołgi coraz bardziej (premium też), ale balansowali to jeszcze jakoś dodając nowe ciekawe linie. Niestety po wersji 0.6.5, jak pisze już po raz setny gra zaczęła coraz bardziej tracić na chciwości i głupocie twórców słuchających tylko rosyjskiej społeczności. Gry nigdy za symulator nie uważałem i na pewno za taki uważać jej nigdy nie będę. A to co sobie pisze i wymyśla sewhore, używając prymitywnego rodzaju sarkazmu, niech pozostanie w jego pustym łbie. Miło mi z tego powodu, że "rozmawiałeś z Chorwatem" o nowej zawartości. Tylko niestety, jest jeden haczyk co do nowej zawartości dodawanej prz ...

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-13 - 17:33

Jaki uroczy szympansik. To kolejne konto psikutasa/abc_przyrody czy jak mu tam było? Ta marna gierka deklaruje się jako symulator więc na takiej też podstawie ją oceniam. Hmm.. sprawdźmy. Oficjalna strona: World of Tanks is the greatest team-based massively multiplayer online action game dedicated to armored warfare. GOL: World of Tanks to wyprodukowana i wydana przez studio Wargaming.net sieciowa gra akcji Jakiś cytat tych deklaracji masz czy tak pierdolisz od rzeczy jak zwykle? Gold, jak już napisałem jest 10 razy droższy od normalnej amunicji i żeby grać z goldem w każdej rozgrywce trzeba mieć konto premium i czołg premium za prawdziwe pieniążki. Po pierwsze nie potrzebujesz prawdziwych pieniędzy żeby kupić czołg premium. Ze wszelkich rozdawnictw kodów możesz spokojnie uzbierać golda na jakąś premkę VIII tieru. O clan warsach czy turniejach nie wspominając. Po drugie zwykłe czołgi V/VI tieru również świetnie zarabiają kredyty. Teraz przejdźmy do ważniejszego pytania. PO CO miałbyś srać goldem w każdej grze? Dobry gracz zawsze sobie poradzi bez golda. a powyżej VIII tieru zaczyna tracić Jeśli od VIII tieru zaczynasz tracic kredyty to znaczy że jesteś czerwoną ...

psisusrene  2015-11-13 - 22:30

cynical boot back ;) twoje małpie wodolejstwo nic nie pomoże, ocena gry leci w dół; swoim beznadziejnie nudnym "słowotokiem", możesz błysnąć wśród kolegów z gim-bazy a tutaj jesteś jedynie pośmiewiskiem na forum. sorry ale bootów nie pozdrawiam, za dużo ich ostatnio WG wpuszcza do gry i takie coś z win ratio małpy 48% wypowiada się o grze... no way!!!

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-13 - 23:09

A, czyli jednak nowe konto psikutasa.

FRON(T)LINE  2015-11-14 - 10:05

https://www.youtube.com/watch?v=gMoGbPCI8gs filmowe połączenie WoTa z symulatorem czołgu Panzer Elite

Waking  2015-11-14 - 16:17

Cyniczny Rewolwerowiec. Zalecałbym dokonania samoekstermiancji. Nie przyjmę do świadomości, że ktoś z gatunku Homo Sapiens może być aż tak bezgranicznie głupi. W poprzednim poście napisałem, że w 2012, bądź 2013 roku ta żałosna gierka deklarowała się jako symulator, był za duży hate, więc zmienili opis. Wiem, że czytanie ze zrozumieniem dla niepełnowartościowych intelektualnie ludzi jest trudne, ale naprawdę polecam spróbować. Piszesz, że czołg premium da się zdobyć? Owszem jak zainwestujesz codziennie minimum 3 godziny grając bez przerwy przez cały miesiąc, na jakiś badziewny czołg z misji. Lub też wyszła nowa wersja misji, które zżerają czas jeszcze bardziej. Ile miesięcy temu ruszyły? A fioletowi gracze dopiero teraz Obiekta 260 zgarniają. Oczywiście czołg kupiony takim trudem nie może być lepszy od Is-7 i prawie nic nie zarabia, choć jest oznaczony jako premium. Posiadanie czołgu premium to połowa drogi, bo najefektywniej do zarabiania jest mieć 2 sztuki, zniszczą cie w bitwie od razu grasz kolejnym. Nie mówiąc o tym, że bez konta premium nadal zarobisz mniej niż wallet warrior. Są gracze, którzy mogą i chcą spamować z fullgolda przez wszystkie gry i tak robią. Niestety użytkow ...

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-14 - 17:29

@Waking napisałem, że w 2012, bądź 2013 roku ta żałosna gierka deklarowała się jako symulator Strona WoT z 2012 roku: "web.archive.org/web/20120915100604/http://worldoftanks.com/game/guide/en/general/about_world_tanks" Opis: World of Tanks is a team-based massively multiplayer online action game Piszesz, że czołg premium da się zdobyć? Owszem jak zainwestujesz codziennie minimum 3 godziny grając bez przerwy przez cały miesiąc, na jakiś badziewny czołg z misji. Nie pisałem nic o czołgach z misji. Są gracze, którzy mogą i chcą spamować z fullgolda przez wszystkie gry i tak robią. I co konkretnie im to daje? Niestety użytkownik bez konta premium i 2 czołgów premium nigdy nie będzie spamował full goldem w każdej bitwie. I bardzo dobrze. Nauczy się jak należy poprawnie strzelać i będzie grał lepiej niż małpa z full goldem. pisałem już, że jeśli chcesz być kompetytywny, to musisz strzelać z golda kiedy walczysz z osobą go używającą Bzdura. Jeśli umiesz grać to nie potrzebujesz golda w ogóle. grając takim czymś jak Comet, IS, KV-3, czy innymi czołgami z penetracją mniejszą niż 175mm nie przebijesz O-Ni który ma 170mm pochyłego pancerza bez znacznych weakspotów. ...

Waking  2015-11-18 - 19:00

1.Spróbuj walczyć E 100 vs E 100. Obaj jesteście hull-down. Ty strzelasz z AP posiadającego 235 penetracji, on strzela z golda (HEAT) posiadającego ponad 300mm penetracji. Owszem, możesz strzelać po jedynym weakspocie jaki zostanie, ale w belkę na dachu nie zawsze wejdzie. Natomiast E 100 używający HEAT może bez problemu walić po twojej wieży, ze skillem czy bez, przebije ciebie bez problemu. 2.Oczywiście jako "intelektualny geniusz", ze wszystkich czołgów o niskiej penetracji jakie wymieniłem, musiałeś wymienić tylko Comet-a. Nie wiem jak ty, ale jak mnie najeżdżał taki śmieciowy czołg, to po prostu strzelałem w przednie kółko jezdne i go unieruchamiałem. Pomijam już to, że Comet z działa 150mm zamontowanego na O-NI zszedłby prawie na hita. Nawet gdyby Comet-owi udało się okrążyć i wygrać, to co z innymi, wolnymi czołgami z tak samo beznadziejną penetracją? 3.Twój cytat jest zupełnie błędny, polecam poszukać w archiwach polskiej wersji gry, być może to błąd tłumacza, ale nadal jest do deklaracja zobowiązująca. 4.Ja nie miałem problemu z traceniem kredytów z wiadomych przyczyn. 5. Pisałeś, że czołgi premium da się zdobyć za darmo. Przeciętny grasz nie jest w klanie, w ...

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-18 - 20:12

1. Nawet HEAT nie przebije poprawnie skątowanej wieży. To jest różnica między skillem a ślepym spamowaniem goldem. 2a. Nie wiem jak ty, ale jak mnie najeżdżał taki śmieciowy czołg, to po prostu strzelałem w przednie kółko jezdne i go unieruchamiałem. Jeśli Comet da się strackować czołgowi ciężkiemu z 11 sekundowym przeładowaniem (i pozostać strackowanym aż ten go zajebie) to znaczy że jest skretyniałym małpiszonem. 2b. Pomijam już to, że Comet z działa 150mm zamontowanego na O-NI zszedłby prawie na hita. TIL: O-Ni ma 1000 dmg alphy. Ewentualnie Comet ma 400HP. 2c. co z innymi, wolnymi czołgami z tak samo beznadziejną penetracją? Wolny czołg z beznadziejną penetracją musi wiedzieć jak się ustawić na mapie i jak efektywnie zmieniać swoje położenie by zadawać maksymalny damage. Jeśli wyjeżdża na czołówkę z O-Ni znaczy że robi to źle. 3. Mój cytat pochodzi z oficjalnej strony z wersji z 2012 roku. Nie ma w nim nic błędnego. 4. Patrząc po tym co piszesz, śmiem wątpić. 5. Pisałem o kodach na gold które co i rusz pojawiają się w różnych promocjach. Może teraz przykręcili kurek, ale kiedys uzbierałem z nich na premke tier 8. 6. Widzisz, powielasz podstawowy błąd (be ...

demon92  2015-11-18 - 23:46

Może i nie jest ze mnie wybitny gracz, ale coś tam wiem to się wypowiem. 1.Gram bez premki, przez długi czas bez prem tanka(od nie dawna mam dickera, misja wymagająca 5 wygranych w top 10, co dla normalnego gracza nie małpy, jest banalnie proste i nie wymaga żadnego nolifienia, oraz wz-111 tu faktycznie nolife mi się włączył) i nie miałem najmniejszego problemu strzelać goldem wtedy gdy musiałem i było mnie na to stać, no kurwa cud. 2.Jeśli premium ammo jest dla Ciebie instant win to gratuluję debilizmu i życzę powodzenia strzelania HEAT'ami w spaced armor, albo życzę udanego detrackowania za 0 dmg'a. Jak ktoś ładuje full gold to jest zwykłą małpą, bo żaden nawet średni gracz tego nie robi nawet gdy go stać. APCR owszem, są szybsze, mają wyższą penę, ale mają mniejszą normalizację, powiesz co tam 2-3 stopnie, tylko w jakiejś krytycznej sytuacji może Ci tych 2-3 stopni braknąć i tak będziesz w dupie. 3. Spuszczasz się nad "OP" pancerzem japońskich czołgów, a tak naprawdę są one tak wielkie, że z 1/4 czołgów w grze jest na tyle niska, że jest wstanie zmieścić się pod lufę owych potworków i bezkarnie walić im w bok, jak Ci się nudzi to sobie możesz poszukać na YT filmiki jak lu ...

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-19 - 22:07

@Waking Widzę że na mój post zabrakło argumentów, albo po prostu był za długi dla twojego małpiego rozumu. Postaram się tym razem krócej. Opisałem sytuację bijących się dwóch E 100, jak myślisz który z nich by wygrał? Ten który umie się lepiej skątować. HEAT z E 100 nie przebije dobrze skątowanej wieży innego E 100. Błąd tłumacza, czy nie nadal zobowiązuje. W jaki sposób błąd tłumacza zobowiązuje do czegokolwiek twórców gry? Gra jest P2W, tyle w temacie. Jest to fakt, rzecz dokonana. Nie, to jest jedynie "fakt" twojego małpiego rozumku. Małpiego rozumku który ubzdurał sobie że musi spamować goldem każdą rundę bo to jedyna droga do zwycięstwa. Lol. Zainteresowanie historią wojskowości przywiodło mnie do tej gry, niestety realizmu ona nie posiada. Oczywiście że nie posiada, tak samo zresztą jak nie posiada jej ani WT ani AW. To są wszystko multiplayerowe strzelanki tylko zamiast pojedynczą postacią sterujemy czołgiem. A teraz weź się łaskawie odnieś do postu [877] bo nie pisałem tej ściany tekstu tylko po to by mnie jakiś pawian zignorował.

Ahaswer  2015-11-19 - 23:32

Ta gra zrobiła się dość dziwna. Ciężko wyłuskać jakaś przyjemność z rozgrywki, gdy bitwy kończą się wynikami 15:2 czy 15:3 i trwają, nawet na dużych mapach, do 5 minut. Ciekaw jestem co dalej z WoTem...

demon92  2015-11-20 - 14:27

1. Normalizacja na APCR liczy się tylko na bardzo dalekie odległości, z bliska normalizacja ci tylko pomaga zwłaszcza jak strzelasz w dolną płytę. Proponuję używać słowa debilizm w stosunku do swoich krewnych, kolegów z podwórka, a nie mnie. Prawdopodobnie masz wadliwe geny przekazane przez ułomnych przodów. Cóż, jedni są od myślenia, inni od łopaty. Skoro Ci pomaga, to jej niższa wartość jest chyba na minus, czyż nie? A dwa, że przecież chcesz jeździć tylko full gold, więc to chyba ma znaczenie. Co do debilizmu... Miałem coś napisać, ale nie będę się jednak zniżał do twojego poziomu, jedynie powiem Ci, że wjazd na rodzinę, to taki ewidentny pokaz braku argumentów i kultury. Już widzę, jak takim Dickerem zarabiasz kokosy. No ale niektórzy lubią być botami bazowymi i siedzieć w krzaczku. Dickerem zarobisz na pół bitwy E 100 na goldzie. Akurat dicker to zabawka, bo lubię walić w ślepych noobków z 50% załogami w ich 4-5 tierach, po 300 dmg. Mimo wszystko po kilku bitwach for fun dickerem i WZ kilka drobniaków wpadnie, nie mówię, że jest to 100 mln, ale nie narzekam, tym bardziej, że wcześniej grałem bez owych tanków i żyję. 2. Jeśli myślisz, że gold nie daje przewagi, to c ...

nicolas_77  2015-11-21 - 02:33

szkoda grac w ta grę bez premki wlasnie wtopilem banke grajac bez czolgami tier X - kilkanacie bitew masakra jakas wywalilem ta gre jak cos to konto oddam

Colargoll  2015-11-21 - 06:09

@nicolas_77 Jeżeli serio to piszesz to chętnie bym spróbował gry na wysokich tierach, sam mam dopiero 7 tier bo niedawno zacząłem i gra na razie bardzo mi się podoba. Jakby co mój mail to 5tf8@wp.pl

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-21 - 14:18

@Waking najefektywniejszy pancerz jaki można osiągnąć kontując wieżę na E 100 to 300mm Doucz się małpko - 340-360mm efektywnego pancerza po właściwym skątowaniu. HEAT z innego E 100 tego nie przebije. Na dodatek bok i przód wieży łączy skośna linia, która w wypadku kontowania wieży ma tylko 260mm. W którą w 99% przypadków i tak nie trafisz. Dokładnie to co napisałem, prawie na strzała. Dodaj do tego jeszcze obrażenia modułów. Comet ma 1150 HP, O-Ni ma 330 alfy. W którym małpim świecie jest to "na hita"? Twoje bajania o P2W sa już nudne. Wbij sobie do swego małpiego rozumu, że gold nie zapewnia ci wygranej, a spamowanie przez całą rundę goldem jest zwyczajnym idiotyzmem. Można nie wydać ani złotówki i być dobrym graczem wygrywającym >60% gier. Można tez pawianem, spamować goldem i nadal ssać tak jak ty.

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-21 - 16:59

Masz małpi lordzie. Może obrazkowo twój małpi móżdżek pojmie -> Jak ktoś ma dobrego cela z bliska bez problemu w tego weakspota trafi. Mhm, powodzenia. Zresztą na HEAT celujesz albo w bok, albo w przód, zależnie jak E 100 kontuje wieżę. Powodzenia (patrz obrazek). O-Ni ma 330 alfy? Na pierwszym dziale. Na dziale 150mm ma 950 alphy. ROTFL. Ty chcesz tym 15cm derpem na O-Ni grać? Przecież to działo ma gorsze staty/soft staty niz derp z KV-2, tego Cometa to nawet nim nie trafisz. I małe sprostowanie bo widze że lubisz kłamać na prawo i lewo - 15cm derp ma 700 alfy, nie 900. Posiadanie czegoś pod każdym względem lepszego od drugiej rzeczy jest idiotyzmem? Twój małpi rozum nie potrafi pojąć że większa penetracja jest w 95% przypadków ZBĘDNA. To jest placebo - mam 50 pena więcej, herp derp, wygram wszystko, herp derp. W większości sytuacji przebijesz przeciwnika tak samo srebrem jak złotem. Spam złotem przez całą grę i walenie z niego w lighty/medy/większość ciężkich/większość TDków jest absolutnym idiotyzmem godnym największych małpich lordów do których pasujesz idealnie. Według twojej definicji żadna gra na rynku jaką dotychczas stworzono nie jest P2W. Oczywiście że ...

Colargoll  2015-11-21 - 22:31

Taki cytat, myślę że świetnie pasuje do wielu kłótni prowadzonych w tym wątku: "When things fail, a good leader would look back at all his actions and try to figure out what went wrong to solve the problem and a lousy leader will start to make excuses and look for people to blame. Which are you?"

Cyniczny Rewolwerowiec  2015-11-23 - 17:01

Zabawne są te twoje próby obrażenia mnie. Uwierz mi, jedyne co mnie obrazi to jeśli powiesz że jestem do ciebie podobny. Co do twego screenshoota widać od razu użycie painta. Widzę stare dobre "jeśli fakty nie pasują do teorii to tym gorzej dla faktów". Otóż misiu nie ma tam ani krzty "painta" poza tym że w jeden obrazek wkleiłem obie wartości. Przypominam że mówimy o dwóch E 100 strzelających do siebie, więc mój screen z modelem przedstawia penetrację amunicji HEAT, czego pewnie małpi lord twego pokroju nie ustawił poprawnie. Odpowiedź brzmi; osoba równie ograniczona jak ty, która chce grać w to łajno. Nie wiem skąd założenie że chce grać? Od dawna juz nie gram w wota bo czerwone pawiany były zbyt stresujące. Piszę fakty, na które ty nieudolnie odpowiadasz. Nie misiu, ty nie piszesz faktów tylko swoje małpie urojenia. Gdy ludzie przedstawiają ci fakty ty je ignorujesz, przechodzisz do ataków personalnych po czym znów wracasz do głoszenia swoich urojeń. Nie widzę zbytnio sensu dyskutowania z zacięta płyta więc prostuje tylko co bardziej kłamliwe stwierdzenia żeby ludzi nie wyrabiali sobie opinii na podstawie urojeń takiego szympansa jak ty.