World of Tanks [PC]

World of Tanks to wyprodukowana i wydana przez studio Wargaming.net sieciowa gra akcji, w której gracze mają okazję dowodzić rozmaitymi rodzajami czołgów. Rozgrywka łączy elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne. Twórcy zadbali o wysoki realizm modeli dostępnych pojazdów oraz widowiskowe starcia, w których uczestniczyć może nawet kilkadziesiąt czołgów. Alias: WoT.

wersja językowa:
polska i angielska

World of Tanks data premiery gry na PC:

12 sierpnia 2010 ( światowa data premiery )

12 kwietnia 2011 ( data wydania w Polsce )

12 kwietnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do World of Tanks:

Armored Warfare
Battleline: Steel Warfare
Steel Fury: Kharkov 1942
Zagraj za Darmo

gry MMO, czołgi, zagraj za darmo, multiplayer, co-op

World of Tanks to darmowa gra MMO koncentrująca się na bitwach pomiędzy czołgami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane z Order of War oraz serii Massive Assault.

Gra oferuje nam szansę pokierowania jednym z ponad 150 czołgów, niszczycieli czołgów i artylerii samobieżnych pochodzących z różnych okresów historycznych: od czasów poprzedzających II wojnę światową aż po wojnę koreańską. Każdy z nich posiada unikalną i zgodną z rzeczywistością charakterystykę, którą można usprawniać poprzez rozbudowę i różnorodne ulepszenia. Udostępnione zostały sprzęty amerykańskie, niemieckie, sowieckie, francuskie, brytyjskie, chińskie i japońskie.

Starcia mają postać krótkich minikampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew toczonych w różnorodnych trybach. Można też spróbować sił w jednej z masywnych Wojen Klanowych, w których gracze toczą boje o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji. W tym trybie wymagane jest nie tylko celne oko, ale również zdolności strategiczne i dyplomatyczne. W poszczególnych bitwach biorą udział oddziały złożone z maksymalnie 15 graczy.

World of Tanks to mieszanka gatunków. Za fundament posłużyła symulacja, dzięki której możemy poczuć się jak prawdziwy dowódca czołgu. W trakcie zabawy przyjdzie nam rozwijać i usprawniać naszego „pancernego potwora" niczym postać w produkcjach RPG. Wszystko to przyprawione zostało elementami akcji oraz strategii. Nie ma tu miejsca dla samotnych wilków. W świecie World of Tanks jedyną szansą na przetrwanie jest ścisła współpraca z resztą oddziału.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  
Ocena gry 7.3 / 10 na podstawie 5252 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB RAM (GeForce 9800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

World of Tanks - recenzja gry

World of Tanks - recenzja gry (PC)

"Prawdopodobnie z tego powodu wprowadzono do starć element przejmowania terenu – bitwę można wygrać nie tylko poprzez eliminację wszystkich wrogów, ale i zajęcie ich bazy. Ta zwykle jest całkowicie odsłonięta i łatwo zginąć podczas jej pilnowania czy szturmowania – z drugiej strony, zupełne jej opuszczenie przez obrońców z pewnością poskutkuje ich klęską. Coś za coś."  więcej

Gramy w World of Tanks Blitz - czy czołgi nadają się na tablet?

Gramy w World of Tanks Blitz - czy czołgi nadają się na tablet? [11:17]

Tygrys zawitał do telefonów. World of Tanks to nie tylko niezaprzeczalny fenomen, ale również bardzo specyficzna gra. Wolno przebierające gąsienicami czołgi i nagradzająca cierpliwość rozgrywka, owocują raczej umiarkowanym tempem gameplayu. Żeby WoT dał radę również na platformach mobilnych, twórcy wprowadzili parę zmian w zasadach. Tak oto narodziło się World of Tanks Blitz, dostępne na systemach iOS, a niedługo również na Androidzie. Czy dotykowe sterowanie i mały ekran są przeszkodą dla Wargamingu?

1:15

Video World of Tanks

Tryb gry Zima

2:16

Video World of Tanks

Furia - gameplay

4:17

Video World of Tanks

Czołg IS-3 – video poradnik

komentarze czytelników (778)


psisusrene  2015-01-05 - 15:51

@mac9man: Świetna,to ona może była 2 lata temu ;) teraz co patch jest coraz gorzej, optymalizacja leży i dalej na 1 rdzeniu; porażka :(

MANOLITO  2015-01-05 - 16:03

a nie prawda, gdy rok temu zaczynałem przygodę z wotem, miałem FPS w granicach - 25-45 klatek - teraz gra wygląda ładniej i śmiga w okolicach 40-60

morvudd  2015-01-05 - 23:24

Dobra gra

kaz1949  2015-01-08 - 14:17

kant za kantem, to żadna gra, oszustwo za oszustwem mogę mnożyć przykładów w tysiące np. armata z 10 poziomu czołg opracowany na 250 %(8 poziom) a nie może sobie poradzić z 6 poziomem (tym go nie pokonamy), zupełny bezsens brak zasad logicznych, decyduje serwer czy system ( nie znam się), na 50 bitew 2 wygrane to nie przypadek tylko pozbywanie się graczy którzy nie płacą i to przyczyna dlaczego tyle oszustw, jak wygrywam serwer mnie wywala z gry i nie zalicza wygranej - to pytam po wuja ta gra ?, i publikacje ,że jest darmowa ?. Chciwość właściciela jest porażająca, na każdym kroku oszustwa, chyba ustawię kamerę za plecami i potem będę pokazywał na youtube praktyki jakie stosuje.

seba1818  2015-01-08 - 18:24

Może po prostu przestań grać w tą grę, skoro kosztuje Cię tyle frustracji. Nigdy, w ciągu 13,5k bitew, które rozegrałem w tej grze, nie zdarzyło mi się, żeby mnie z gry wyrzuciło i nie zaliczyło wygranej (o ile team wygrał). Więc łaskawie przestań pleść bzdury. I konto premium ma tyle wspólnego z wynikami, co Ty ze skillem, jeżeli udało Ci się przegrać 48 bitew na 50 (musiałeś być strasznym obciążeniem dla drużyny). Proponuję odinstalować. Całe community tej gry będzie Ci bardzo wdzięczne za wzrost średniej inteligencji graczy.

psisusrene  2015-01-08 - 21:55

@seba1818: płacą ci za pisanie postów? jesteś strasznym obciążeniem dla forum ;)

9.0

LECHFREE  2015-01-11 - 16:43

Super gra, w porównaniu do czołgów z War Thunder bardziej miodna. Tyle, że w WOT jest więcej nerwów, a w WT grało mi się bardziej "for fun". WOT w przyszłości ma być jeszcze lepszy, a obecnie jest sieciówką, przy której spędzam najwięcej czasu. :-)

psisusrene  2015-01-11 - 19:54

Wpiszcie do wyszukiwarki: [9.5][Cheat]Cheat Pack For Skill ;)

cbasdd  2015-01-11 - 23:04

dogry.pl/r/88059880 Darmowe złoto do world of tanks. Zarejestruj się i wypełnij kilka kroków żeby je otrzymać

Gizd744  2015-01-12 - 22:32

Tu jest cała prawda o WOT [link] Ja oddałem konto dzieciakowi niech się inni wk..... nie będę płacił oszustom. Jestem szczęśliwszy jak nie gram w wota i trochę bogatszy. Pozdrawiam

psisusrene  2015-01-12 - 23:16

@Gizd744: fakt gra jest syfiasta, dlatego ja olewam ją ciepłym moczem i gram for fun.

x68  2015-01-13 - 18:18

https://www.youtube.com/watch?v=nMV6v9lUkvI nawet z takimi modami noob będzie dalej tępym noobem

psisusrene  2015-01-13 - 21:31

Tępy klakier WG bez modów dalej będzie tępym klakierem

Doff  2015-01-16 - 11:02

"Misje osobiste" są spieprzone od samego początku. Nie wiem jak można siedzieć nad czymś tak prostym przez kilka miesięcy i wymyślić coś tak beznadziejnego. Zamiast przygotować pakiety do wyboru, to zrobili "równoumisjowienie". Z drugiej strony, WG nie odpowiada za poziom inteligencji graczy, ale znając grę i ludzi powinni przygotować misje, które w minimalnym stopniu doprowadziłyby do absurdów. Niestety coraz częściej za takie elementy jak misje odpowiadają ludzie, którzy kompletnie nie mają pojęcia czym jest WoT.

de99ial  2015-01-18 - 21:14

Ja również uważam iż te misje są prowodyrem wszelkiej maści napięć wyzwisk reportów i daleko idącym sku*wysyństwem. Przemilczę fakt rozpoczynających się ferii i grającej tak zwanej gimbazy. Nawet jeśli są ludzie którzy mają wy*ebane na te misje są zmuszeni w tej żenadzie uczestniczyć(innej opcji nie ma). W takich sytuacjach nie ma miejsca dla graczy którzy chcieli by się odprężyć, nie ma miejsca dla graczy próbujących podnieść swoje tak zwane statystyki bo nie da rady,niestety. Jak zwykle pochlebnie na takie tematy wypowiadają się ci tak zwani lepsi gracze którzy mają któreś tam konto, bo ktoś im łopatą włożył do łba jak grać i gra dla nich jest wszystkim. Reasumując - misje to jedno wielkie szambo, ostatnie update niedopracowane to kolejne gówno,nerfienie czołgów a w szczególności czołgów premium to już sku*wysyństwo.Dostępność nielegalnych modów i fakt że WG nic z tym nie robi to również nie jest w porządku. Co raz więcej moich znajomych rezygnuje z tej gry dzięki takim praktykom. I ja również nad tym się coraz bardziej zastanawiam.

Crod4312  2015-01-19 - 02:17

Boże co oni zrobili, a kiedyś była to naprawdę dobra gra.I tak było już dość debili jeżdżących na "pałę" to teraz jest jeszcze więcej idiotów, którzy dali by się zaszlachtować w 1min bitwy aby tylko wykonać zadanie.Hehe śmieszą mnie misje gdzie priorytetem jest nie dać się uszkodzić/wykryć, no kur*a jak by mało było camperów na mapach."Misje osobiste" to jedna wielka porażka.

LM787B  2015-01-19 - 22:17

@Up ale co złego jest w campieniu? To akurat popieram a nie misje typu artą zniszcz czołg lekki. To jest absurd, bo zamiast skupiać się na ciężkich i wolnych czołgach artylerzyści specjalnie szukają lightów bo potrzebują ich do misji... Albo inna sytuacja zniszcz czołgiem lekkim gąsienice wrogiego pojazdu. Niby normalna misja ale ludzi wtedy jadą na pałe 13 90 lub innym pizdzikiem, ładują he i lecą byle by misje zrobic...

wiking30  2015-01-23 - 03:42

Dalej męczą katastrofę

wiking30  2015-01-23 - 03:50

Jeśli ktoś jest normalny to potrafił sprawdzić dlaczego dostali złotego Joya ,ponad połowa kont była założona na sztukę.Jestem od samego początku i żałuję że wyłożyłem ok. 2000 eurusów, gra spada na psy ,preferowane klany i gracze, minusy za to że grasz za długo albo za dobrze, dzienne limity , osobiście sprawa w toku,prawnicy działają a i ja pocisne, tak w skrócie....

0.0

zenamko  2015-01-23 - 11:05

Dwa lata temu wystawiłbym ocenę 9. Teraz, po serii zabijających grę patchy - 1. Czym lepiej grasz - nieważne na premce, czy bez - jesteś kastrowany przez pomidorów. Marketing - nowe ofiary ważniejsze od stałych klientów. Dobra rada - trzymać się z daleka od wszelkich gier oszustów z WG.