Deus Ex: Bunt Ludzkości [PC]

Deus Ex: Human Revolution. Trzecia część słynnej gry akcji z elementami cRPG osadzona w cyberpunkowej wizji przyszłości. Tym razem za jej powstanie nie jest odpowiedzialne studio Ion Storm, lecz Eidos Montreal. Alias: Deus Ex 3.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Deus Ex: Bunt Ludzkości data premiery gry na PC:

23 sierpnia 2011 ( światowa data premiery )

26 sierpnia 2011 ( data wydania w Polsce )

23 sierpnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Deus Ex: Human Revolution:

Mass Effect 3
Mass Effect 4
E.Y.E: Divine Cybermancy

RPG akcji, FPP, cyberpunk, skradanki, thriller

Deus Ex: Bunt ludzkości jest kolejną odsłoną słynnej serii gier action RPG, osadzoną w cyberpunkowej wizji przyszłości. "Trójka" jest prequelem dla poprzednich części, a za jej powstanie nie odpowiada już ekipa Ion Storm, lecz montrealskie studio firmy Eidos. Pomimo tego fabuła gry przygotowana została we współpracy z autorem scenariusza wcześniejszych odsłon - Sheldonem Pacottim. Produkcja otrzymała też wsparcie ze strony Harveya Smitha i Warrena Spectora, czyli twórców pierwowzoru.

Akcja Buntu ludzkości rozpoczyna się w 2027 roku w Detroit. Wcielamy się w rolę Adama Jensena, przeciętnego faceta pełniącego funkcję szefa ochrony w firmie Sarif Industries, prowadzącej badania nad biomechanicznymi ulepszeniami. W przyszłości to właśnie one doprowadzą do powstania znanych z poprzednich odsłon nanowszczepów.

Pewnego dnia życie bohatera całkowicie się zmienia - do głównej siedziby laboratorium wdziera się oddział sił specjalnych i urządza prawdziwą rzeź. W dodatku atak ten umożliwiły plany budynku sporządzone własnoręcznie przez Jensena. Sam Adam zostaje poważnie ranny i zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu mężczyzna odkrywa, że został uratowany dzięki licznym operacjom i biomechanicznym modyfikacjom ciała. Wstęp, do momentu wspomnianej rzezi, jest interaktywny, bierzemy w nim udział i widzimy całą akcję na własne oczy. Po powrocie do zdrowia na Adama czeka skomplikowana intryga do rozwiązania.

Twórcy gry postarali się wyeliminować większość aspektów Deus Ex: Invisible War, na które narzekali fani pierwowzoru – przykładem może być jeden typ amunicji dla wszystkich broni. Jednocześnie zachowano cztery charakterystyczne cechy serii – skradanie się, hakowanie, interakcje z innymi ludźmi oraz walkę. To oznacza, że w roli Jensena możemy podejść na kilka sposobów do praktycznie każdej sytuacji. Do elitarnego klubu dostaniemy się przekupując bramkarza, zabijając go, zakradając się lub łamiąc szyfr w drzwiach na zaplecze. Oczywiście nasze umiejętności są uzależnione od posiadanych wszczepów – jedna postać nie może specjalizować się we wszystkich dziedzinach, więc gracz musi dokonać wyboru według własnych upodobań.

Zrealizowanie powyższych pomysłów wymagało zastosowania kilku systemów. W przypadku skradania się możemy więc chować się za przeszkodami (wtedy oglądamy akcję z widoku TPP), korzystać z kamuflażu optycznego, ogłuszać przeciwników, a nawet przenosić ich ciała. Hakowanie paneli i komputerów zostało zrealizowane w postaci prostych mini-gierek logiczno-zręcznościowych. Rozmowy z postaciami niezależnymi przypominają takie gry jak Mass Effect – gracz otrzymuje do wyboru kilka opcji określających charakter wypowiedzi. Podczas walki korzystamy z najróżniejszych broni, które oczywiście da się w łatwy sposób podrasować. Sporym urozmaiceniem są też wszczepy zwiększające siłę bohatera – dzięki temu może on przebić ścianę i znokautować wroga stojącego za nią.

Nowy Deus Ex charakteryzuje się świetnie zrealizowaną oprawą graficzną, która operuje dwiema barwami – złotą i czarną. Kolory symbolizują odpowiednio „odrodzenie” cywilizacji ludzkiej (co jest nawiązaniem do epoki Renesansu) oraz mroczną i niepokojącą technologię. Autorzy pokusili się o więcej tego typu sprytnych symboli – jednym z nich jest układ miasta przypominający plastry miodu. W tej metaforze ludzie są bezosobowymi i masowymi elementami roju, które bezwolnie słuchają rozkazów z góry.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 4197 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,99 zł

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Quad 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza), 8.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wielki powrót legendy - recenzja gry Deus Ex: Bunt ludzkości

Wielki powrót legendy - recenzja gry Deus Ex: Bunt ludzkości (PC)

"Było o strzelaniu, było o skradaniu się, a co z elementami RPG? Wszelkie działania w produkcie firmy Eidos Montreal nagradzane są punktami doświadczenia – im bardziej niestandardowe są to zachowania, tym pozyskujemy ich więcej. Kiedy uda nam się już zgromadzić odpowiednią ich liczbę, Jensen dostaje do dyspozycji zestaw Praxis, moduł odblokowujący jedną z funkcji wszczepu. Gracz ma pełną dowolność w rozwoju postaci, co jest zrozumiałe – jeśli idziemy na żywioł, trudno oczekiwać, że będą nas interesować zdolności odpowiedzialne za skradanie. Cieszy spora różnorodność talentów, a także konieczność odblokowywania nawet tych błahych – wydawałoby się – umiejętności, jak możliwość podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zdaniem autorów pełne rozwinięcie Adama podczas jednej sesji jest niemożliwe, dlatego proces ten musi być przeprowadzany z głową."  więcej

Deus Ex - życzenia użytkowników

Deus Ex - życzenia użytkowników [17:30]

Odpowiadamy na pytania. Tym razem odpowiadamy na pytania z komentarzy oraz pokazujemy bardziej "strzelankowy" styl rozgrywki.

2:34

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

zwiastun na premierę (PL)

2:25

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

zwiastun rozgrywki w wersji na WiiU

1:33

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

Director's Cut - zwiastun na premierę

komentarze czytelników (734)


10

Unseen  2014-07-02 - 19:50

Unikalne zjawisko, zeby kontynuacja kultowej gry przerosla swojego protoplaste. Zaluje teraz tylko, ze tak malo jest crpg w klimatach sci-fi. I dawno nie siedzialem do 3 w nocy przy komputerze.

10

delgado88a  2014-07-05 - 14:42

jw :)

gwynnbleid  2014-07-17 - 20:25

GRA JEST PO PROSTU EPICKA!!!

9.5

Texas84  2014-07-20 - 01:04

:)

kuku823  2014-07-22 - 19:56

Jedna z najlepszych gier jakie grałem : cyberpunk , klimat ,Fabuła , głowny bohater...) To wszystko stoi na mega wysokim poziomie a poza tym gra jest długa .Naprawdę polecam !! 9/10

Koniolubny  2014-07-29 - 15:37

Kilka gorzkich słów na temat przechodzonej właśnie gry. Wielu graczy pisze, że jest genialna, w profesjonalnych recenzjach także była powszechnie wychwalana, krytyka była raczej delikatna a ostrzejsze głosy przechodziły niezauważone. Moim zdaniem nie zasługuje na takie pochwały. Być może broni się jako samodzielny tytuł o skradankowo-strzelanym charakterze, ale nawet nie zbliża się jakością do oryginału. Na skutek oszczedności budźetowych albo też podjęcia kompromisów dla uzyskania korzystnego wyniku sprzedażowego mocno kuleją kluczowe elementy gry, jej erpegowy charakter także jest bardzo umowny. Moja opinia może się niektórym wydawać przesadzona ale jestem zawziętym fanem oryginału z 2000 roku i jest dla mnie dosyć bolesne, że po jedenastu latach scenarzyści i projektanci nie są w stanie stworzyć produktu który dorównywałby mu złożonością, rozmachem i jakością. Moje zastrzeżenia dotyczą rzeczy podstawowych dla gry typu rpg - czyli fabuły oraz zwłaszcza interaktywności przedstawionego swiata. Jeśli mogą tego dokonać modderzy bez szczegolnego wsparcia finansowego i sprzętowego - patrz Nameless Mod - to czemu nie potrafi lub nie chce profesjonalny zespół deweloperski? Bardzo to smut ...

anynousmo  2014-09-05 - 01:48

Mam pytanie do was wszystkich - właśnie zainstalowałem swoją kopię gry Deus Ex, czekałem na ten moment z niecierpliwością. Odpalam i... matko boska, dawno nie grałem w nic, co miałoby tak ultra-ch*jowe sterowanie! Czy to normalne, każdy z was zmagał się z podobnym problemem, czy to tylko ja tak mam? Chodzi mi głównie o sterowanie myszką, precyzyjne sterowanie graniczy z cudem, ekran przesuwa się tak jakby z opóźnieniem w stosunku do ruchów mojej ręki, na dodatek przeskakuje o stosunkowo dużą odległość (majstrowałem w ustawieniach czułości myszy i nic to nie pomaga) i celowanie wydaje się wręcz niemożliwe. Bardzo psuje mi to zabawę z grą. Ktoś z was miał podobny problem?

panTicTac  2014-09-05 - 17:57

Nie, moim zdaniem sterowane jest świetnie zrobione. Kwestia gustu. P.S. Human Revolution to dla mnie drugi najlepszy RPG w jakiego grałem.

8.5

rzaba89nae  2014-10-12 - 10:59

Dobra gra, choć dupy nie urywa i do pierwszego Deus Exa ma się nie umywa. Wciąż wolę odpalić tego "starocia", ale nie powiem, w Bunt Ludzkości grało się fajnie i na pewno do gry wrócę. Po prostu jedynka była czymś bardzo rewolucyjnym i zaskakującym (mozliwośc przejścia misji na wiele sposobów/ zwrot akcji/ wizja świata), dziś jest to już standard i nic nadzwyczajnego, tym niemniej wszystko jest tu zrobione solidnie i dopracowane. Dlatego za dobrze zrobioną, porządną grę, z ciekawą fabułą, dobrą muzyką, oraz w sumie godnego następce poprzednich części,daję solidne 8,5.

1.0

bromden  2014-10-26 - 14:04

Chyba najbardziej schrzaniona gra w jaką grałem. Na początku wszystko było świetnie, skradanka, fajna fabuła i klimat aż do pierwszego bossa, gdzie gra zamieniała się w FPSa. Gra wylądowała zaraz w koszu. Całe szczęście, że dałem za nią tylko kilka zł.

panTicTac  2014-11-14 - 15:24

bromden--> I dawać z tego powodu ocenę 1/10? Ja Deus Exa przeszedłem 4 razy i wogóle nie zwracałem uwagi na te walki z Bossami. Gdyby te walki były trudne to rozumiem, frustracja itd. Ale te walki są banalne, po prostu trzeba zebrać karabin i zbierać amunicje, wystarczy. A jeżeli taka błahostka rujnuję ci całą grę to gratuluję inteligencji na poziomie przeczkola. Gra jest tak wybitna, że nie wiedziałem kiedy mijają kolejne godziny. rzaba89nae--> Moim zdaniem Bunt Ludzkości jest lepszy :) Ma fabułę bardziej osobistą, która pozwala wciągnąć się bardziej w świat gry co nie zmienia faktu że jedynka jest przełomowa i genialna :D

10

Everlast20  2014-12-08 - 06:36

Mistrzowska gra i tyle, co tu dużo opisywać skoro wszystko zostało wyżej napisane :) Przeszedłem tą grę chyba z 10 razy na rózne sposoby :)

bromden  2014-12-20 - 13:14

PanTicTac ja akurat nie potrafię grać w strzelanki i po conajmniej 10 pdejściu do tej walki z pierwszym bossem dałem sobie z tym z spokój

Wacław_Kutasiewicz  2015-01-27 - 15:56

Odradzam wszystkim miłośnikom skradanek granie w to badziewie. Grało się super aż do momentu, gdy gra zmienia się w fps'a i niszczy radość z gry. Próbowałem pokonać bossa kilkadziesiąt razy, korzystając zarówno z wariantu "na pałę" jak i z wykorzystaniem elementów otoczenia. I co? I chooj. Pier#*%e takie granie. Nie dałem rady. A nowicjuszem nie jestem. Skradanka to skradanka a nie jakiś zasrany Batelfilc. W Thiefach czy Splinter Cellach nie było takich akcji. Skłer Eniks dzięki serdeczne za taką rozrywkę 1/10.

Wacław_Kutasiewicz  2015-02-01 - 16:06

panTicTac-->"Gdyby te walki były trudne to rozumiem, frustracja itd. Ale te walki są banalne, po prostu trzeba zebrać karabin i zbierać amunicje, wystarczy. A jeżeli taka błahostka rujnuję ci całą grę to gratuluję inteligencji na poziomie przeczkola." Noł koment PSZECZKOLAKÓ. I nie chodzi tu tylko o ortografię. Jeśli te walki są banalne, to ja nazywam się Wacław Kutasiewicz.

9.5

gorn18  2015-02-07 - 00:30

Ta gra to MASTERPIECE po takim CRAPIE o nazwie Deus Ex 2 miałem niskie oczekiwania ale K.... MAĆ ta gra jest niemal że tak samo genialna jak pierwszy Deus EX a to mówi samo za siebie. JAK NIE GRAŁEŚ TO JUŻ MARSZ DO SKLEPU PO SWOJĄ KOPIE, POTEM SIADAJ PRZED MONITOR I ZAGRAJ W TĄ GRĘ !!!

1.0

Wacław_Kutasiewicz  2015-02-11 - 19:29

gorn18_> A co, jeśli grałem??? Czy to jakaś naturalna prawidłowość, że jeśli coś wcześniej mnie się spodoba, to następne też będzie?

k8vt800  2015-02-25 - 23:56

Nigdy wcześniej nie grałem w żadnego Deus Ex, mimo to odpaliłem sobie od razu na wysokim poziomie - na pierwszego bossa wystarczyło zabrać bazookę z hangaru, w którym łaził duży robot. Tuż przed drugim bossem jak na tacy dostajemy Heavy Rifle z dużym zapasem amunicji, a ona sama się uszkadza rozwalając typhoonem te generatory - banał. Jutro wieczorem, będę grał dalej, ale nawet jak na hard gra nie stanowi wyzwania. Co do samej gry to naprawdę bardzo dobra póki co, ale 10 to na pewno bym jej nie dał. Skradanie jest bardzo fajne, ale odkąd mam full wypasiony 10mm Pistol to już nawet nie chce mi się łazić za plecy tych gości tylko ładuje po kuli w głowę i idę dalej, nawet ciał nie chowam.

wysiak  2015-02-26 - 00:26

Jak chcesz wyzwania, to sprobuj zrobic np achievementa Pacifist..

9.5

droovihn23  2015-03-23 - 17:21

Słaba fabuła (nierealistyczna, brak nawiązań do rzeczywistości, wykorzystania rozmaitych urban legends i teorii konspiracyjnych), przeraźliwie nudny design lokacji (a głównie przez ciągle tą samą kolorystykę, gdzie ta różnorodność z jedynki, gdzie po smutnym i szarym Nowym Jorku uderzał w nas kolor i radosny klimat targowiska w Hong-Kongu czy potem mroczny, przesiąknięty neonami i podziemnymi klubami klimat Paryża), dyskusyjny setting świata (jakiś dziwny cyber-renesans), sterylność lokacji, nijaka muzyka (poza genialnym kawałkiem z Hengshy), średnie dialogi (gdzie taka głębia jak w wyznaniach Luciusa de Beersa albo rozmowa tej pary w hotelu w Paryżu o tym czy wyemigrować do USA), słabiutkie czarne charaktery (kilka słów wypowiedzianych przez Waltona Simionsa zmroziło w kostkę lodu wszystkich villainów z HR razem wziętych). Ale to wszystko gdy porównamy do jedynki, która jest jedną z najlepszych gier w historii tej branży (taką, która wychodzi tylko raz). Patrząc na Human Revolution osobno, to kawał świetnej gry.