Deus Ex: Bunt Ludzkości [PC]

Deus Ex: Human Revolution. Trzecia część słynnej gry akcji z elementami cRPG osadzona w cyberpunkowej wizji przyszłości. Tym razem za jej powstanie nie jest odpowiedzialne studio Ion Storm, lecz Eidos Montreal. Alias: Deus Ex 3.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Deus Ex: Bunt Ludzkości data premiery gry na PC:

23 sierpnia 2011 ( światowa data premiery )

26 sierpnia 2011 ( data wydania w Polsce )

23 sierpnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Deus Ex: Human Revolution:

Fallout 4
Mass Effect: Andromeda
Mass Effect 3

RPG, FPP, cyberpunk, skradanki, thriller, RPG akcji

Deus Ex: Bunt ludzkości jest kolejną odsłoną słynnej serii gier action RPG, osadzoną w cyberpunkowej wizji przyszłości. "Trójka" jest prequelem dla poprzednich części, a za jej powstanie nie odpowiada już ekipa Ion Storm, lecz montrealskie studio firmy Eidos. Pomimo tego fabuła gry przygotowana została we współpracy z autorem scenariusza wcześniejszych odsłon - Sheldonem Pacottim. Produkcja otrzymała też wsparcie ze strony Harveya Smitha i Warrena Spectora, czyli twórców pierwowzoru.

Akcja Buntu ludzkości rozpoczyna się w 2027 roku w Detroit. Wcielamy się w rolę Adama Jensena, przeciętnego faceta pełniącego funkcję szefa ochrony w firmie Sarif Industries, prowadzącej badania nad biomechanicznymi ulepszeniami. W przyszłości to właśnie one doprowadzą do powstania znanych z poprzednich odsłon nanowszczepów.

Pewnego dnia życie bohatera całkowicie się zmienia - do głównej siedziby laboratorium wdziera się oddział sił specjalnych i urządza prawdziwą rzeź. W dodatku atak ten umożliwiły plany budynku sporządzone własnoręcznie przez Jensena. Sam Adam zostaje poważnie ranny i zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu mężczyzna odkrywa, że został uratowany dzięki licznym operacjom i biomechanicznym modyfikacjom ciała. Wstęp, do momentu wspomnianej rzezi, jest interaktywny, bierzemy w nim udział i widzimy całą akcję na własne oczy. Po powrocie do zdrowia na Adama czeka skomplikowana intryga do rozwiązania.

Twórcy gry postarali się wyeliminować większość aspektów Deus Ex: Invisible War, na które narzekali fani pierwowzoru – przykładem może być jeden typ amunicji dla wszystkich broni. Jednocześnie zachowano cztery charakterystyczne cechy serii – skradanie się, hakowanie, interakcje z innymi ludźmi oraz walkę. To oznacza, że w roli Jensena możemy podejść na kilka sposobów do praktycznie każdej sytuacji. Do elitarnego klubu dostaniemy się przekupując bramkarza, zabijając go, zakradając się lub łamiąc szyfr w drzwiach na zaplecze. Oczywiście nasze umiejętności są uzależnione od posiadanych wszczepów – jedna postać nie może specjalizować się we wszystkich dziedzinach, więc gracz musi dokonać wyboru według własnych upodobań.

Zrealizowanie powyższych pomysłów wymagało zastosowania kilku systemów. W przypadku skradania się możemy więc chować się za przeszkodami (wtedy oglądamy akcję z widoku TPP), korzystać z kamuflażu optycznego, ogłuszać przeciwników, a nawet przenosić ich ciała. Hakowanie paneli i komputerów zostało zrealizowane w postaci prostych mini-gierek logiczno-zręcznościowych. Rozmowy z postaciami niezależnymi przypominają takie gry jak Mass Effect – gracz otrzymuje do wyboru kilka opcji określających charakter wypowiedzi. Podczas walki korzystamy z najróżniejszych broni, które oczywiście da się w łatwy sposób podrasować. Sporym urozmaiceniem są też wszczepy zwiększające siłę bohatera – dzięki temu może on przebić ścianę i znokautować wroga stojącego za nią.

Nowy Deus Ex charakteryzuje się świetnie zrealizowaną oprawą graficzną, która operuje dwiema barwami – złotą i czarną. Kolory symbolizują odpowiednio „odrodzenie” cywilizacji ludzkiej (co jest nawiązaniem do epoki Renesansu) oraz mroczną i niepokojącą technologię. Autorzy pokusili się o więcej tego typu sprytnych symboli – jednym z nich jest układ miasta przypominający plastry miodu. W tej metaforze ludzie są bezosobowymi i masowymi elementami roju, które bezwolnie słuchają rozkazów z góry.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 DVD  
Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 4363 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.2 / 10 na podstawie 1768 głosów czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 139,99 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Core 2 Quad 2 GHz, 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTS 450 lub lepsza), 8.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Wielki powrót legendy - recenzja gry Deus Ex: Bunt ludzkości

Wielki powrót legendy - recenzja gry Deus Ex: Bunt ludzkości (PC)

"Było o strzelaniu, było o skradaniu się, a co z elementami RPG? Wszelkie działania w produkcie firmy Eidos Montreal nagradzane są punktami doświadczenia – im bardziej niestandardowe są to zachowania, tym pozyskujemy ich więcej. Kiedy uda nam się już zgromadzić odpowiednią ich liczbę, Jensen dostaje do dyspozycji zestaw Praxis, moduł odblokowujący jedną z funkcji wszczepu. Gracz ma pełną dowolność w rozwoju postaci, co jest zrozumiałe – jeśli idziemy na żywioł, trudno oczekiwać, że będą nas interesować zdolności odpowiedzialne za skradanie. Cieszy spora różnorodność talentów, a także konieczność odblokowywania nawet tych błahych – wydawałoby się – umiejętności, jak możliwość podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zdaniem autorów pełne rozwinięcie Adama podczas jednej sesji jest niemożliwe, dlatego proces ten musi być przeprowadzany z głową."  więcej

Director's Cut - zwiastun na premierę

Director's Cut - zwiastun na premierę [1:33]

Zwiastun na premierę gry Deus Ex: Human Revolution w edycji Director's Cut. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest studio Eidos Montreal, nie Ion Storm, które opracowało poprzednie części cyklu.

8:35

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

gamescom 2013 - rozgrywka z komentarzem twórców

2:25

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

zwiastun rozgrywki w wersji na WiiU

2:34

Video Deus Ex: Bunt Ludzkości

zwiastun na premierę (PL)

komentarze czytelników (744)


panTicTac  2014-11-14 - 15:24

bromden--> I dawać z tego powodu ocenę 1/10? Ja Deus Exa przeszedłem 4 razy i wogóle nie zwracałem uwagi na te walki z Bossami. Gdyby te walki były trudne to rozumiem, frustracja itd. Ale te walki są banalne, po prostu trzeba zebrać karabin i zbierać amunicje, wystarczy. A jeżeli taka błahostka rujnuję ci całą grę to gratuluję inteligencji na poziomie przeczkola. Gra jest tak wybitna, że nie wiedziałem kiedy mijają kolejne godziny. rzaba89nae--> Moim zdaniem Bunt Ludzkości jest lepszy :) Ma fabułę bardziej osobistą, która pozwala wciągnąć się bardziej w świat gry co nie zmienia faktu że jedynka jest przełomowa i genialna :D

10

Everlast20  2014-12-08 - 06:36

Mistrzowska gra i tyle, co tu dużo opisywać skoro wszystko zostało wyżej napisane :) Przeszedłem tą grę chyba z 10 razy na rózne sposoby :)

bromden  2014-12-20 - 13:14

PanTicTac ja akurat nie potrafię grać w strzelanki i po conajmniej 10 pdejściu do tej walki z pierwszym bossem dałem sobie z tym z spokój

Wacław_Kutasiewicz  2015-01-27 - 15:56

Odradzam wszystkim miłośnikom skradanek granie w to badziewie. Grało się super aż do momentu, gdy gra zmienia się w fps'a i niszczy radość z gry. Próbowałem pokonać bossa kilkadziesiąt razy, korzystając zarówno z wariantu "na pałę" jak i z wykorzystaniem elementów otoczenia. I co? I chooj. Pier#*%e takie granie. Nie dałem rady. A nowicjuszem nie jestem. Skradanka to skradanka a nie jakiś zasrany Batelfilc. W Thiefach czy Splinter Cellach nie było takich akcji. Skłer Eniks dzięki serdeczne za taką rozrywkę 1/10.

Wacław_Kutasiewicz  2015-02-01 - 16:06

panTicTac-->"Gdyby te walki były trudne to rozumiem, frustracja itd. Ale te walki są banalne, po prostu trzeba zebrać karabin i zbierać amunicje, wystarczy. A jeżeli taka błahostka rujnuję ci całą grę to gratuluję inteligencji na poziomie przeczkola." Noł koment PSZECZKOLAKÓ. I nie chodzi tu tylko o ortografię. Jeśli te walki są banalne, to ja nazywam się Wacław Kutasiewicz.

9.5

gorn18  2015-02-07 - 00:30

Ta gra to MASTERPIECE po takim CRAPIE o nazwie Deus Ex 2 miałem niskie oczekiwania ale K.... MAĆ ta gra jest niemal że tak samo genialna jak pierwszy Deus EX a to mówi samo za siebie. JAK NIE GRAŁEŚ TO JUŻ MARSZ DO SKLEPU PO SWOJĄ KOPIE, POTEM SIADAJ PRZED MONITOR I ZAGRAJ W TĄ GRĘ !!!

1.0

Wacław_Kutasiewicz  2015-02-11 - 19:29

gorn18_> A co, jeśli grałem??? Czy to jakaś naturalna prawidłowość, że jeśli coś wcześniej mnie się spodoba, to następne też będzie?

k8vt800  2015-02-25 - 23:56

Nigdy wcześniej nie grałem w żadnego Deus Ex, mimo to odpaliłem sobie od razu na wysokim poziomie - na pierwszego bossa wystarczyło zabrać bazookę z hangaru, w którym łaził duży robot. Tuż przed drugim bossem jak na tacy dostajemy Heavy Rifle z dużym zapasem amunicji, a ona sama się uszkadza rozwalając typhoonem te generatory - banał. Jutro wieczorem, będę grał dalej, ale nawet jak na hard gra nie stanowi wyzwania. Co do samej gry to naprawdę bardzo dobra póki co, ale 10 to na pewno bym jej nie dał. Skradanie jest bardzo fajne, ale odkąd mam full wypasiony 10mm Pistol to już nawet nie chce mi się łazić za plecy tych gości tylko ładuje po kuli w głowę i idę dalej, nawet ciał nie chowam.

wysiak  2015-02-26 - 00:26

Jak chcesz wyzwania, to sprobuj zrobic np achievementa Pacifist..

9.5

droovihn23  2015-03-23 - 17:21

Słaba fabuła (nierealistyczna, brak nawiązań do rzeczywistości, wykorzystania rozmaitych urban legends i teorii konspiracyjnych), przeraźliwie nudny design lokacji (a głównie przez ciągle tą samą kolorystykę, gdzie ta różnorodność z jedynki, gdzie po smutnym i szarym Nowym Jorku uderzał w nas kolor i radosny klimat targowiska w Hong-Kongu czy potem mroczny, przesiąknięty neonami i podziemnymi klubami klimat Paryża), dyskusyjny setting świata (jakiś dziwny cyber-renesans), sterylność lokacji, nijaka muzyka (poza genialnym kawałkiem z Hengshy), średnie dialogi (gdzie taka głębia jak w wyznaniach Luciusa de Beersa albo rozmowa tej pary w hotelu w Paryżu o tym czy wyemigrować do USA), słabiutkie czarne charaktery (kilka słów wypowiedzianych przez Waltona Simionsa zmroziło w kostkę lodu wszystkich villainów z HR razem wziętych). Ale to wszystko gdy porównamy do jedynki, która jest jedną z najlepszych gier w historii tej branży (taką, która wychodzi tylko raz). Patrząc na Human Revolution osobno, to kawał świetnej gry.

10

icichacal  2015-04-11 - 15:18

Epic Game ! fajnie ze zapowiedzieli nastepna czesc !!!

3.0

Derpelman  2015-04-23 - 20:38

Oświećcie mnie czym sie tak jaracie, bo ani to dobry FPS ani dobra skradanka. Jedynie elementy RPG mogł się spodobać. A i fabuła nie była za wybitna...

Trygław  2015-04-29 - 12:55

Wczoraj kupiłem na steamie, próbuję się wgrać ale póki co to tak średniawo.

10

boloyoung  2015-05-10 - 20:05

Gra jest po prostu unikatowa

10

PeaceGuard  2015-06-05 - 17:22

Jeden z kilku najlepszych tytułów, w jakie miałem okazję grać. Fabuła, oprawa wizualna, dubbing, rozwój RPG - wszystko na bardzo wysokim poziomie. W grę grałem dwukrotnie, raz na poziomie średnim, a raz trudnym i jakoś z bossami nie miałem aż takiego problemu. Poza tym Ci, którzy piszą o niemożliwym do przejścia bossie chyba zapomnieli, że w tej grze można dynamicznie zmieniać poziom trudności..

simbelmine  2015-06-11 - 20:13

Wspaniały tytuł. Właśnie skończyłem - wszystkie zakończenia. Gra do Panteonu gier. To co najważniejsze dla mnie czyli fabuła i gameplay wybitne. Końcówki wzruszające - bardzo mądrze dywagujące o kondycji "Human Kind". Po obejrzeniu zaniemówiłem...siadłem na kilka minut jak po najlepszym filmie w kinie. Rozgrywka to sama frajda - mix skradania, strzelanki, używania wszczepów czyli zdolności "nadludzkich". Można grać jak kto woli - ja trochę się skradałem czasem robiłem rozwałkę...ale gra nie jest łatwa nawet z rozwiniętym "drzewkiem" implantów stanowiła wyzwanie...żałuję , że się skończyłą a to największy komplement. Może zagram kiedyś w director's cut. 10/10 choć grafika nieco miejscami "szaro-bura" a miejscami z klimatem.Voice acting - genialny , mroczny głos bohatera -aż ciarki przechodziły mnie po plecach.POLECAM.

RossoNero  2015-06-25 - 13:04

Witam,przechodzę tą świetną grę po raz drugi z tym,że razem z dodatkiem.Mam pytanie odnośnie właśnie tego dodatku : Czy brakujące ogniwo lepiej zacząć w momencie kiedy wątek urywa się w podstawowej wersji gry czy już po zakończeniu gry? Chyba logiczniej byłoby przerwać podstawkę i uzupełnić ją dodatkiem? Tylko,że dodatek wyszedł po premierze i trochę to takie dziwne...Ewidentnie wygląda to jakby twórcy wycieli fragment gry i podali go po premierze w postaci DLC...

7.5

speedy79  2015-08-02 - 21:43

Słabo się biega, słabo się strzela. NPC zachowują się jak bezmyślne roboty, więc też słabo się skrada. Malutkie mapki miast. Implanty to było science-fiction 10 lat temu podczas pierwszej części Deus Ex. Dzisiaj implant ręki sterowany w naturalny sposób (zszyte nerwy z elektroniką) to już rzeczywistość. A jednak jest coś w tej grze co wciąga i trzyma do końca. Fajne dialogi-dyskusje.

ulalaaaaa  2015-08-18 - 21:49

Niesamowita gra, zakochałem się. A ten złoty filtr dodaje niesamowitego klimatu.

9.0

Nimfos  2015-08-31 - 11:08

Uważam, że jest to jedna z najlepszych gier jeśli chodzi o skradanki. Fabuła mnie wciągła i jestem zadowolony również z pomysłowych, ciekawych zadań pobocznych. Jest wiele możliwych wariantów zrealizowania celu. Bossów możemy pokonać na kilka sposobów i tak ma być. Przerywniki filmowe oraz sonudtrack są świetne. Brawo dla twórców, postarali się.