Squad - sieciowa strzelanka otrzymała dużą aktualizację (m.in. nowa mapa i zmiana silnika)
Deweloperzy sieciowej taktycznej strzelanki Squad opublikowali kolejną aktualizację. W wersji alpha 6 przeniesiono grę na silnik Unreal Engine 4.11, wprowadzono nową mapę, zaktualizowaano Sumari oraz Fools Road i nie tylko.
Kamil Zwijacz

Kilka miesięcy temu w Steam Early Access zadebiutowała gra Squad, będąca następcą słynnego moda Project Reality. Od tamtej pory twórcy cały czas prężnie działają i rozwijają swój projekt, dzięki czemu od wczoraj możemy się cieszyć najnowszą aktualizacją oznaczoną numerem alpha 6 (a właściwie to 6.1, bo wyszedł jeszcze hotfix). Jedną z najważniejszych zmian jest przejście na wersję 4.11 silnika Unreal Engine, dzięki czemu polepszyć powinna się m.in. wydajność gry. Kolejną nowinką jest rozkładane stanowisko z potężnym karabinem maszynowym Browning M2 .50, który świetnie nadaje się do odpierania ataków m.in. na otwartych przestrzeniach. Podczas korzystania z niego należy jednak uważać na przeciwników, którzy najpewniej będą chcieli wykorzystać ograniczone kąty widzenia i poruszania się, by oflankować strzelającego.

- silnik Unreal Engine 4.11;
- nowa mapa Gorodok;
- aktualizacja map Sumari i Fools Road;
- stanowisko z karabinem maszynowym Browning M2 .50;
- lepsza wydajność.
Następną dużą nowością jest inspirowana Europą Wschodnią mapa Gorodok, natomiast aktualizacji doczekała się lokacja Sumari, gdyż została ona dwukrotnie powiększona. Zmianom poddano także Fools Road, na której w górach wykuto twierdzę i sieć tuneli.
Ponadto dodano m.in. nowe efekty dźwiękowe podczas poruszania się po liściach I wodzie, usprawniono ogólną wydajność produkcji, w tym na procesorach firmy AMD, powróciły skórki dla osób, które wsparły swego czasu grę na Kickstarterze lub w ramach programu Founders oraz zatroszczono się o wiele innych zmian. Wszystkie z nich znajdziecie w opublikowanym artykule.


Squad to siecowy taktyczny FPS od twórców moda Project Reality. Podczas zabawy liczy się przede wszystkim współpraca pomiędzy graczami, którzy toczą boje na dużych mapach, zdolnych pomieścić nawet 100 osób. Tytuł nie jest może zaawansowanym symulatorem pola walki, ale gameplay jest bardziej realistyczny niż w innych strzelankach. Grę kupicie na Steamie za 36,99 euro, czyli około 163 zł.
- Testujemy grę Squad - w spadkobiercy Project Reality strzela się na poważnie
- Oficjalna strona gry Squad

GRYOnline
Gracze
Steam
- patche i aktualizacje
- taktyczne strzelanki
- zmiana silnika
- Offworld Industries
- Squad (2016)
- PC
Komentarze czytelników
antolus Centurion
Bardzo dobra aktualizacja. Gdy .50cal zaczyna strzelać następuje prawdziwy chaos. Do tego usprawnienia w strzelaniu, nowości na mapach i uginająca się roślinność pod butami żołnierzy. Jak dla mnie 8/10 z powodu drobnych błędów w ustawieniach graficznych jak Eye Adaption oraz optymalizacja Gorodok.
Solidna gra - szkoda, że marketingowo nie daje rady:/ Mam nadzieję, że będzie o niej więcej słychać po wydaniu pierwszych pojazdów.
Krecik1218 Pretorianin

Przeważnie około 10 serwerów z dużą liczbą graczy, gdzie te najlepsze z nich są wypełnione po full i ustawia się do nich kolejka. Są też serwery z bardzo małą ilością graczy, ale wystarczy wejść małą grupką a w przeciągu 15 minut serwer może być już pełny.
HETRIX22 Legend

a jaki jest stan serverów, jeśli chodzi o populacje?
Krecik1218 Pretorianin

Zapraszamy na oficjalną stronę polskiej społeczności:
http://naszsquad.pl
oraz na polski serwer:
https://squad-servers.com/server/732/