Wiadomość gry na świecie 15 czerwca 2015, 04:50

Rozbudowana prezentacja Doom podczas E3 2015

Podczas pierwszej konferencji tegorocznych targów E3 firma Bethesda Softworks zaprezentowała aż trzy fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry akcji autorstwa studia id Software, Doom.

Krwawy, szybki, w starym stylu – oto słowa najlepiej opisujące nowego Dooma. - Rozbudowana prezentacja Doom podczas E3 2015 - wiadomość - 2015-06-15
Krwawy, szybki, w starym stylu – oto słowa najlepiej opisujące nowego Dooma.

Dziś o godzinie 4 w nocy rozpoczęła się pierwsza w historii konferencja firmy Bethesda na targach E3. Na pierwszy ogień poszedł fragment (a raczej fragmenty) rozgrywki z nadchodzącego Dooma, nowej odsłony klasycznej serii FPS-ów. Obecność tej produkcji w Los Angeles została zapowiedziana niecały miesiąc temu.

Doom E3 2015 - zwiastun rozgrywki (PL)

Doom E3 2015 - zwiastun rozgrywki (PL) [1:27]

Dzieło studia id Software można najlepiej opisać słowami „powrót do przeszłości”. Powstająca na szóstej generacji silnika idTech gra akcji jest wyjątkowo szybka, wyjątkowo nieskomplikowana i brutalna w zupełnie przesadzony sposób (z odrywaniem ludziom rąk, by użyć ich dłoni do otworzenia zablokowanych drzwi, na czele). W zaprezentowanym gameplayu możemy zobaczyć przecinanie demonów na pół piłą mechaniczną, efektowne ataki z bliska, natychmiastowo wykańczające wroga, podwójne skoki oraz szereg broni i przeciwników. Dla fanów starszych produkcji, w których odpowiednio dobrana taktyka nie była w stanie konkurować z refleksem i szybkością poruszania się po mapie, Doom będzie jak znalazł.

Ponadto id Software pozwoli nam na rozgrywkę w kilku wariantach zabawy dla wielu osób – jak zapowiadają deweloperzy, ma być ona równie szybka i równie krwawa, co w kampanii (multiplayer pozwoli nam ponadto na wcielenie się w demona!) – oraz na eksperymentowanie z mechaniką gry. Wszystko dzięki narzędziu SnapMap, które pozwoli każdemu graczowi na tworzenie własnych lokacji oraz trybów: od odpierania hord wrogów w kooperacji aż po najbardziej klasyczne deathmatche. Wygląda na to, że Doom będzie rajem nie tylko dla weteranów, ale i całkowitych nowicjuszy w sztuce kreowania modów: SnapMap rzeczywiście prezentuje się jako technologia bardzo łatwa w obsłudze, pozwala także na natychmiastowe dzielenie się swoimi pomysłami z resztą społeczności.

Doom trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4 na wiosnę przyszłego roku.

  1. Zobacz konferencję Bethesdy na targach E3 2015
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks
  3. Oficjalna strona internetowa studia id Software