Wiadomość gry na świecie 4 września 2016, 10:56

autor: Makek

Silent Hunter Online idzie na dno – wyłączenie serwerów gry pod koniec października

Deweloperzy ze studia Blue Byte Software poinformowali, że 31 października „uśmiercą” swoją grę Silent Hunter Online. Będzie się to wiązało zarówno z wyłączeniem serwerów, jak i zamknięciem witryny internetowej produkcji, forum oraz stron na serwisach społecznościowych.

Od czasu debiutu Silent Hunter Online w postaci otwartych beta testów minęły już prawie trzy lata. Produkcja od studia Blue Byte Software nie cieszyła się jednak wielką popularnością. Pod koniec lutego 2014 roku deweloper ogłosił, że gra nie otrzyma kolejnych dodatkowych aktualizacji. Niedawno pojawiło się natomiast ogłoszenie o zamknięciu Silent Hunter Online na dobre – twórcy wyłączą serwery 31 października bieżącego roku.

Silent Hunter Online ciekawie łączyło rozgrywkę w trybie MMO z grą przeglądarkową. - Silent Hunter Online idzie na dno – wyłączenie serwerów gry pod koniec października - wiadomość - 2016-09-04
Silent Hunter Online ciekawie łączyło rozgrywkę w trybie MMO z grą przeglądarkową.

Do czasu zamknięcia Silent Hunter Online pozostały więc niecałe 2 miesiące, podczas których można grać niemal tak samo jak dotychczas. Jedyną różnicą jest wyłączenie sklepu, który pozwalał na zakup wirtualnej waluty za prawdziwe pieniądze. Pewne jego funkcje pozostały jednak dostępne – gracze wciąż mogą zaopatrywać się w nim w przedmioty wykorzystując aktualnie posiadane fundusze. Deweloperzy zachęcają do wykorzystania ich wszystkich, ponieważ wraz z zamknięciem gry pod koniec października, wszelkie pozostałe zapasy zostaną stracone.

Twórcy przypomnieli także, że zgodnie z warunkami sprzedaży nie przewidują żadnych zwrotów pieniędzy za utracone przedmioty. Nie ma również co liczyć na przekształcenie ekwipunku z Silent Hunter Online na walutę w innej grze. 31 października nastąpi natomiast całkowite zamknięcie gry oraz jej oficjalnej witryny internetowej, forum dyskusyjnego oraz stron na serwisach społecznościowych. Mimo to nadal będzie można skontaktować się z działem obsługi klienta, który będzie dostępny nawet po wyłączeniu serwerów.

Silent Hunter Online dziennik developera #2 - zarządzanie okrętem (PL)

Silent Hunter Online dziennik developera #2 - zarządzanie okrętem (PL) [1:54]

Materiał video z kulis produkcji gry Silent Hunter Online, w której twórcy omawiają elementy zarządzania własnym okrętem.

Na forum Silent Hunter Online deweloperzy przyznali także, że rozpatrywali możliwość udostępnienia gry do pobrania, aby pozwolić samym graczom na uruchomienie własnych serwerów. Niestety ze względów organizacyjnych, technicznych i prawnych, nie jest to możliwe.

Silent Hunter Online idzie na dno – wyłączenie serwerów gry pod koniec października - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.09.2016 11:14
multigry
79
Konsul

What? To takie cos wgl istnialo?

04.09.2016 18:18
odpowiedz
Santiako
26
damianDgamer

Tez nie kojarze. Nic dziwnego wiec ze nioe oplaca sie dalej trzymac serwerów. Niewielka strata

04.09.2016 18:48
odpowiedz
Ezaxsu
8
Pretorianin

Dokładnie jak reszta, o istnieniu tej gry dowiedziałem się dzisiaj.

Zresztą gra ma tak charakterystyczny styl gry, że w sumie bawi tylko pasjonatów. Wiec nie wiem kto wpadł na pomysł robienia z tego MMO.

05.09.2016 17:12
odpowiedz
col.Kurtz
67
Centurion

A ja pograłem. Namiastka SH serii, owszem, ale grać się dało. W kilka osób jako wilcze stado dawało to jakąś frajdę. Porzuciłem grę w momencie, gdy ogłosili, iż nie planują dalszego rozwoju gry.
Rust In Peace.