Fallout: New Vegas [PC] - Atlas Świata
"Broń biała" / "Walka wręcz" wbrew pozorom to całkiem fajne umiejętności. Mając trochę doświadczenia z grą warto spróbować powalczyć jak Mike Tyson ;) Moim zdaniem nie warto brać cechy "Czworooczność" a dlaczego?Powiem krótko E-DE.
Przetrwanie
Jedna z ważniejszych umiejętności w przypadku wyboru trybu „Jestem Hardkorem!”. Bez niej przeżycie będzie niesamowicie trudne.
Arxel trochę przesadziłeś, całą grę przeszedłem na normalu w trybie hardcora bez dodawania ani jednego punktu w tą umiejętność i nie miałem najmniejszych problemów. ;)
W poradniku niby kompletna lista książek do umiejętności...tylko jakoś nie bardzo bo znalazłem dodatkowe, i szperając po necie dopiero znalazłem PRAWDZIWIE KOMPLETNĄ listę. Od początku coś mi nie pasowało bo jedna książka mniej do materiałów wybuchowych.
Dopiero teraz też przeczytałem uważniej opis umiejętności i zrobiło się dopiero śmiesznie, przecież takie otwieranie zamków to podstawa, retoryka przynajmniej do 50...przecież inaczej to chyba z połowę gry "omijasz". Przydałby się też opis cech, taka charyzma jest zupełnie niepotrzebna i nie ma sensu dawać więcej niż 1. Niezłe też jest stwierdzenie, że cecha "Wątła budowa" jest niepolecana, grając na normalnym poziomie to chyba najlepszy wybór, wystarczy zwykły stimpak do uleczenia przecież. Nawet na hardcorze to tylko torba lekarska a zyskujemy 1 punkt w SPECIAL-u. Czworooczności jak na moje nie warto wybierać, przecież sporo nakryć głowy daje też +1 percepcji...czyli w sumie nic nie zyskujemy a raczej tylko tracimy bo wybieramy niepotrzebną cechę.
Pewnie gdybym przejrzał uważnie to bym mógł długo wymieniać ale nie o to chodzi. Rozumiem że przy takiej rozbudowanej grze nie da się praktycznie wszystkiego uchwycić, różne mogą być też koncepcje tworzenia postaci więc nie zawsze sprawdza się jedna opcja...ale mimo wszystko wygląda jakby poradnik był niedopracowany. Biorąc to pod uwagę razi mnie stwierdzenie "kompletna lista" skoro jest inaczej, w sumie to takie oszukiwanie klientów...
.."charyzma jest zupełnie niepotrzebna" ? ;) ..e tam .przy wysokiej charyzmie spokojnie można zbierać kwiatki i sprawdzać różne rodzaje broni ..nasze NPC-e walcząc za nas dadzą się zezłomować, wypruć sobie flaki lub z sukcesem oczyścić pół zasyfionych przez robactwo pomieszczeń ;)
Kapsle z gwiazdą Sunset Sarsaparilla pojawiają się tylko jeśli masz aktywne zadanie [Legenda Gwiazdy].
Chyba jest błąd bo zadanie nie musi być aktywne - nie mam jeszcze takiego w Pip-Boyu a kapsle z gwiazdką odnajduje zarówno w tych lokacjach co w poradniku a także czasami z butelek.