Ubisoft rozważa opcję robienia zakupów za pomocą kryptowalut
Nowa metoda wyciagania kasy od graczy. Nie jest tajemniaca, ze juz od dawna gry wciskane sa na sile do zaawansowanych systemow monetyzacji jedynie jako nieistotny wypelniacz i wabik dla kretynow z pieniedzmi. Najgorsze jest to, ze firmy gromadza naszym kosztem niewyobrazalny majatek, gry staja sie coraz drozsze i ciagle im malo i malo. Na rynku istnieje z 80% kryptowalut z "szemranego zrodla" i tylko czeka na wypranie ale jak to sie mowi zaden pieniadz nie jest zly.
Zapewne powstaja juz gry polegajace na kopaniu kryptowalut....bo dlaczego by na tym nie zarobic dodatkowych miliardow? Rodzi sie na naszych oczach najwiekszy przekret w historii ;)
"Świetny pomysł!" Instalujesz u kogoś wirusa który kopie mu z jego karty graficznej za ciebie po czym jak sobie wykopiesz u niego wystarczająco dużo to kupujesz np. nowe Watch Dogs kompletnie za friko. No bo pytam się w jaki sposób to zabezpieczą? I cwaniaki będą to wykorzystywać a gry ciągle będą jeszcze bardziej drożeć. "Dzięki" UBI.
Pomysł tyle dziwny co zastanawiający. Pierwsze pytanie które od razu się pojawia czy cena gry będzie sztywnym przelicznikiem np. z dolarów na ETH co oznacza że w zasadzie nic się nie zmieni bo jak gra kosztowała 60$ tak nadal będzie tyle kosztować ( tylko jej wartość w ETH będzie oscylowała ) w takim wypadku nie ma to sensu innego niż łatwe pozyskiwanie kryptowalut przez Ubi oraz spekulacja nimi. Z drugiej zaś strony jeżeli cena gry będzie liczona tylko w ETH to koszt gry będzie bardzo oscylował ( przykładowo jakaś gra ma cenę 1 ETH czyli jej cena będzie wahać się w zależności od kursu - znaczy to tylko tyle że kupujący będą czekać na jak najniższą wartość aby kupić najtaniej ).
Ogólnie całość wygląda bardziej na punkt pierwszy czyli tanie gromadzenie wysoce spekulacyjnych kryptowalut które tylko w pewnym sensie są absolutnie bezpieczne ( zgodnie ze starą radziecką zasadą nie łam hasła złam szyfranta - czyli algorytm szyfrujący jest teoretycznie nie do złamania ale nigdy nie wiemy czy twórca nie stworzył klucza w algorytmie który pozwala mu "otwierać" zaszyfrowane dane ).