Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Wersal 2: Testament Króla

Wersal 2: Testament Króla - poradnik

Sznur, 3 stycznia 2003, 14:53

Do poradników trafił opis przejścia kolejnej gry przygodowej - Wersal 2: Testament Króla. Produkcja francuskiego studia Cryo Interactive nie jest jednak zwykłą przygodówką. Jest to raczej gra edukacyjna, wprowadzająca nas w historyczne realia monarchistycznej Francji i rozgrywek politycznych na przełomie XVII i XVIII wieku. Jako młody szlachcic mamy okazję wspiąć się na szczyty władzy i zostać sekretarzem francuskiego ministra spraw zagranicznych, przy okazji poznając ówczesną etykietę oraz niezliczone dworskie intrygi.

Recenzja: Wersal 2 - Testament Króla

Fajek, 11 grudnia 2002, 13:44

Akcja kontynuacji gry edukacyjnej Wersal rozgrywa się czternaście lat po zakończeniu wydarzeń z oryginału. Mamy rok 1699 i nieuchronnie zbliża się śmierć hiszpańskiego króla Karola II. Jako młody szlachcic Charles-Louis de Faverolle, który chce zdobyć posadę w ministerstwie spraw zagranicznych na dworze króla Francji, mamy nadzieję spotkać przy okazji ukochaną Elwirę, mieszkającą w Hiszpanii.

Dino Island i Wersal II - polskie premiery

Sznur, 8 października 2002, 13:32

Jak informuje Cenega Poland, dziś do sklepów trafiły dwie nowe gry. Pierwszą z nich jest ciekawa strategia ekonomiczna Dino Island, natomiast druga to gra przygodowo-edukacyjna francuskiej firmy Cryo, pt. Wersal II. Obie dostępne są w pełnej polskiej wersji językowej i kosztują 79,00 złotych.

Wersal 2 - Cenega bawi i uczy

Sznur, 14 września 2002, 10:39

Cenega Poland przygotowuje się do wydania kolejnej gry firmy Cryo. Tym razem będzie to historyczna przygodówka pt. Wersal 2, której możemy spodziewać się w sklepach na przełomie września i października, w polskiej wersji językowej i cenie 79 złotych. Akcja tej gry edukacyjnej rozgrywa się czternaście lat po zakończeniu wydarzeń z części pierwszej. Mamy rok 1699...