Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Silent Hunter II: Symulator u-boota z II wojny światowej

Najciekawsze modyfikacje (15/03/10)

Adrian Werner, 15 marca 2010, 09:49

„Najciekawsze modyfikacje” to publikowany co dwa tygodnie wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Ubisoft zapowiada Silent Hunter 5

Hed, 17 sierpnia 2009, 19:31

Firma Ubisoft ujawniła plany odnośnie wydania piątej odsłony serii, którą na pewno dobrze znają miłośnicy symulatorów morskich. Mowa oczywiście o Silent Hunterze. Następna część jest tworzona przez rumuńskie studio wydawcy i zostanie wypuszczona tylko na komputery osobiste. Po raz kolejny zanurzymy się pod wodę i zapolujemy na wrogie statki już na początku przyszłego roku.

Silent Hunter 5 w planach Ubisoft Romania

Jiker, 23 października 2008, 11:04

Miłośnikom marki Silent Hunter nie trzeba przedstawiać historii tego niezwykle udanego cyklu symulatorów morskich. Produkcja, w ostatnim czasie opracowywana przez rumuńskie studio koncernu UbiSoft, wraz z trzecią i czwartą odsłoną zaczęła przeżywać swoją drugą młodość (nasz ekspert od symulatorów, PIRX, ocenił tę ostatnią na 87%). Już teraz możemy być niemal pewni, że czwarty odcinek nie będzie ostatnim.

Symulatory okrętów podwodnych - Część III

lhorror, 2 sierpnia 2007, 10:59

W trzeciej części kontynuujemy naszą "wędrówkę" po symulatorach okrętów podwodnych. Tym razem słów kilka o starszych już tytułach na komputery PC.

Symulatory okrętów podwodnych - Część II

lhorror, 31 lipca 2007, 09:25

W drugiej części przyglądamy się podwodnym symulatorom, które zagościły na komputerach takich, jak Amiga 500 i Atari ST.

Rozpoczęto prace nad Silent Hunter 4

BK, 24 sierpnia 2006, 07:11

Firma UbiSoft ogłosiła, że trwają już prace nad kolejną częścią słynnej serii Silent Hunter. Dziś przedstawiamy Wam pierwsze informacje na jej temat oraz kilka screenshotów, potwierdzając zarazem plotki, które pojawiły się jeszcze pod koniec zeszłego roku.

Będzie kolejny Silent Hunter!

Elrond, 21 grudnia 2005, 11:08

W przypadku gier mocno wybiegających ponad średnią, a taką z pewnością jest cykl Silent Hunter, powstanie kolejnej części nie jest kwestią "czy" ale "kiedy". Firma Ubisoft, która kilka miesięcy temu wypuściła na rynek Silent Hunter III, nie kazała tym razem długo czekać fanom spędzania długiego czasu w podwodnym "cygarze". Panie i Panowie podwodniacy, w peryskopie pojawił się Silent Hunter IV.

Silent Hunter III w produkcji

Łosiu, 16 stycznia 2004, 09:10

Ubi Soft, francuska korporacja zajmująca się produkcją i wydawaniem gier, ukończyła niedawno swój ambitny projekt, symulator lotniczy Lock On: Modern Air Combat, z drugim zaś, po ponad pięcioletnim okresie developingu po prostu dała sobie spokój, mowa o Larry Bond's Harpoon 4, i wydawało się, że tym samym zakończyła na jakiś czas swą „przygodę” z ambitnymi symulacyjnymi grami, przy których narobić się „trza jak pierun”, a defacto pieniędzy z tego mniej niż z jakiejś efektownej strzelaniny. Ubi Soft jednak nie zrezygnował z symulatorów i dziś, ku zaskoczeniu niektórych, w tym i moim, zaanonsował trzecią część serii Silent Hunter!

Nowe gry Wydawnictwa Play-It już w sklepach

Fajek, 2 października 2002, 16:39

W ostatnich dniach ukazały się cztery nowe gry Wydawnictwa Play-It: profesjonalne, polskie wersje językowe gier: Pool of Radiance 2: Edycja Kolekcjonerska, Black Thron: Edycja Specjalna i Tropico & Rajska Wyspa oraz oryginalna, angielska wersja językowa Silent Hunter CE w serii "gra bez pudła".

Das Boot

Mariusz Klamra, 6 lipca 2002, 16:01

Na naszym FTP pojawił się mały (ok. 200KB) ale bardzo ciekawy plik, który zawiera bardzo szczegółową fizyczną symulację niemieckiego U-Boota model IX-C z okresu II wojny światowej, odtworzonego na podstawie autentycznej dokumentacji projektowej. Symulacja jest napisana w software Open GL, więc powinna działać bez problemu nawet na komputerach bez akceleratora 3D.

Turniej Silent Hunter 2 vs Destroyer Command w krakowskim EMPiK'u

Fajek, 28 maja 2002, 16:31

EMPiKowych turniejów ciąg dalszy. Już jutro rozpoczyna się turniej Silent Hunter 2 vs Destroyer Command. Jednocześnie na turnieju tym będzie można po raz pierwszy zobaczyć zlokalizowaną wersję Destroyer Command.

Premiera Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator

Solnica, 21 grudnia 2001, 16:10

W dniu dzisiejszym na półkach sklepowych w naszym kraju ukazał się długo oczekiwany symulator łodzi podwodnej - Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator.

Recenzja: Silent Hunter 2

Fajek, 18 grudnia 2001, 15:02

Po sześciu latach oczekiwań, nareszcie możemy wcielić się w kapitana niemieckiego U-Boota i zapolować na amerykańskie oraz brytyjskie konwoje. Ale czy te 6 lat oczekiwań nie wpłynęło na nasz stosunek do produkcji jaką jest Silent Hunter 2?

Silent Hunter 2 - polonizacja zakończona

Fajek, 17 grudnia 2001, 13:15

Play-It poinformował, że w sobotę Silent Hunter 2 otrzymał status gold, co oznacza, iż gra jeszcze przed Świętami powinna znaleźć się na półkach sklepowych.

Silent Hunter II w Polsce

Fajek, 30 listopada 2001, 15:35

Silent Hunter 2 – gra wyczekiwana przez wszystkich maniaków podwodnych symulacji od dobrych kilku lat. Za sprawą firmy Play-It, gra ta ukaże się na naszym rynku w pełnej, profesjonalnej polskiej wersji językowej.

Peryskop w górę!

Michał Bobrowski, 7 listopada 2001, 10:02

Dobra wiadomość dla miłośników broni podwodnej! Z informacji, które właśnie nadeszły z OKW jednoznacznie wynika, że... przesłana do naszej Redakcji wersja Silent Huntera II była jeszcze mocno niedopracowana, a produkt finalny zapowiada się dużo lepiej. To dobrze, gdyż po testowaniu tej wersji byłem, delikatnie mówiąc, „nieco” zdenerwowany...

Silent Hunter II w sklepach

Łosiu, 7 listopada 2001, 08:47

Długo oczekiwana symulacja łodzi podwodnych Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator trafiła nareszcie na zachodnie półki sklepowe. Jak do tej pory zapowiedzi tej gry wzbudzały podziw i przyspieszały bicie serc u większości fanów morskich zmagań okresu II Wojny Światowej. Czy wersja finalna spełni oczekiwania graczy, czy też pozostawi uczucie niesmaku – niedługo się okaże.

Testujemy Silent Hunter II

Fajek, 29 października 2001, 12:38

Wielu nie wierzyło, że ta gra ujrzy światło dzienne przed końcem roku. Tymczasem wszystko wskazuje na to, iż każdy domorosły kapitan U-boot’a będzie mógł spróbować swoich sił w grze Silent Hunter II już niebawem.

Idą, idą święta...

Mariusz Klamra, 28 października 2001, 08:43

Wielkimi krokami nadciąga najlepszy w roku okres dla graczy – listopad i grudzień to tradycyjnie miesiące, w których ukazuje się najwięcej długo oczekiwanych gier. Oto krótkie podsumowanie dziesięciu naszym zdaniem najciekawszych premier najbliższych 2 tygodni:

Silent Hunter II "GOLD"

Łosiu, 20 października 2001, 09:30

Na panowie podwodniacy – macie powód do świętowania. Długo oczekiwany Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator został ostatecznie ukończony i już w pierwszym tygodniu listopada trafi na zachodnie półki sklepowe.

Silent Hunter II, Destroyer Command – poczekamy nieco dłużej

Solnica, 18 sierpnia 2001, 02:00

Ubisoft poinformował o kolejnym, na szczęście tym razem nieznacznym przesunięciu dat wydania dwóch swoich gier: Silent Hunter II i Destroyer Command.

Oficjalne daty wydania Silent Hunter II i Destroyer Command

Łosiu, 11 sierpnia 2001, 12:40

Firma Ubisoft w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformowała, że gry Silent Hunter II: WWII U-Boat Combat Simulator oraz Destroyer Command trafią do zachodnich sklepów odpowiednio 14 października oraz 12 listopada bieżącego roku.

Nowe gry w ofercie Play It!

Fajek, 15 czerwca 2001, 15:51

Polski dystrybutor oprogramowania, firma Play It! poinformowała o nawiązaniu współpracy z takimi wydawcami jak Ubi Soft i Infogrames.

Gorąca, symulatorowa jesień

Michał Bobrowski, 17 maja 2001, 09:23

Wielu z was z dużym niepokojem obserwowało ostatnie zamieszanie wokół planowanych na ten rok ciekawych symulatorów takich, jak Silent Hunter 2, Destroyer Command, Lock On: Modern Air Combat i najnowszej symulacji współczesnych konfliktów morskich – Harpoon 4. Sprawcą tej sytuacji były duże zmiany własnościowe i przejmowanie niektórych firm przez konkurencję. W przypadku Harpoon’a przez jakiś czas ogłoszono nawet odesłanie projektu do lamusa! Sytuacja na szczęście wydaje się być już ustabilizowana, czego dowodem jest oficjalne umieszczenie tych tytułów w tegorocznym planie wydawniczym Ubisoft’u, który firma udostępniła dziennikarzom przy okazji otwarcia targów E3.

Wyrzutnia numer jeden, ognia!

Michał Bobrowski, 23 marca 2001, 09:30

Jedną z naszych dzisiejszych „torped” jest zapowiedź długo oczekiwanego Silent Hunter 2, dzięki któremu na własnej skórze odczujemy realia nieograniczonej wojny podwodnej. Przypomnę tylko, że polskim wydawcą tej pozycji jest Play It.

Ubi Soft opóźnia daty wydania gier z GAME Studios

Sznur, 8 marca 2001, 15:34

Z najnowszych informacji na temat przejęcia GAME Studio przez Ubi Soft okazuje się, że transakcja spowodowała kłopoty organizacyjne, które odbiją się częściowo na terminach wydań gier. Dzisiaj Ubi Soft podał nowy plan wydawniczy z, którego wynika, że większość tytułów z nowo pozyskanej firmy została przesunięta w przyszłość.