Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Colin McRae Rally (1998)

Colin McRae Rally - premiera konwersji mobilnej edycji na Steamie

Góral, 1 sierpnia 2014, 12:07

W zeszłym roku firma Codemasters wydała grę Colin McRae Rally na urządzenia mobilne. Tytuł oferował kilka samochodów, trasy z dwóch pierwszych części i ulepszoną oprawę graficzną. Wczoraj w sklepie Steam zadebiutowała PC-towa edycja tej produkcji.

Firma Codemasters wstrząśnięta śmiercią Colina McRae

Krystian Smoszna, 17 września 2007, 14:00

Firma Codemasters opublikowała dziś oficjalne oświadczenie prasowe, w którym odniosła się do tragicznej śmierci byłego mistrza świata w rajdach samochodowych – Colina McRae. Szkocki kierowca zginął wraz ze swoim pięcoletnim synem i dwójką przyjaciół w katastrofie śmigłowca, w ubiegły piątek.

Tragiczna śmierć Colina McRae

Jiker, 16 września 2007, 10:14

Colin McRae, jeden z najbardziej znanych kierowców rajdowych, nie żyje. Z informacji przekazanych przez brytyjski Sunday Times wynika, że to właśnie on pilotował swój własny helikopter, którego katastrofa wstrząsnęła wczoraj wszystkimi miłośnikami sportów motorowych.

Zamiast Colin McRae Rally 2007 będzie (także na PC) DIRT: Colin McRae Off-Road

eLKaeR, 20 lipca 2006, 05:44

Posiadacze PeCetów i fani rajdów samochodowych zarazem mogą odetchnąć z ulgą – bowiem, wbrew dotychczasowym doniesieniom, nową grę, firmowaną przez Colina McRae, będzie można uruchomić też na komputerze osobistym. Ekipa z Codemasters Software zrezygnowała jednak z tradycyjnego nazewnictwa, a zatem zamiast Colin McRae Rally 2007 na rynku pojawi się produkt pt. DIRT: Colin McRae Off-Road.

Szósta odsłona cyklu Colin McRae Rally wyłącznie na konsole nowej generacji

Krystian Smoszna, 5 maja 2006, 07:00

Po przeszło dwóch latach przerwy, seria Colin McRae Rally powróci na rynek elektronicznej rozrywki. Decyzję o produkcji kolejnej odsłony cyklu podjęła firma Codemasters, która wczoraj wystosowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie prasowe.

Kieszonkowy rajdowiec Colin McRae

eLKaeR, 6 września 2004, 11:44

Pięć części cyklu Colin McRae Rally w ciągu minionych sześciu lat ogromnie wpłynęło na wygląd ewolucji gatunku wirtualnych rajdów samochodowych. PeCetowa premiera edycji, oznaczonej symbolem 2005, nastąpi prawdopodobnie wraz z końcem września – teraz właściciele komputerów osobistych mogą wypróbować interaktywną wersję demonstracyjną (284,4 MB). Natomiast legendarna „jedynka” (rzecz jasna wydatnie wzbogacona i unowocześniona), wydana pierwotnie w 1998 roku, będzie dostępna wkrótce dla posiadaczy kieszonkowych konsol N-Gage.

Colin McRae Rally 2005 - pełne info + pierwsze screeny!

ComCo, 30 kwietnia 2004, 08:20

Korporacja Codemasters przyspiesza na prostej - wczoraj opublikowaliśmy pierwsze informacje nt. piątej odsłony cyklu Colin McRae Rally, dzisiaj zaś pora na dokładniejsze przyjrzenie się owej produkcji. Pełna wersja gry, według ujawnionych planów, ukaże się jesienią bieżącego roku. Wśród docelowych platform sprzętowych wyróżnimy konsole nowej generacji: PlayStation 2 oraz Xbox, aczkolwiek wersja dedykowana komputerom typu PC także wydaje się być pewniakiem (oby!)...

Colin McRae Rally 2005 w produkcji!

ComCo, 29 kwietnia 2004, 13:13

Przed tygodniem miała miejsce polska premiera długo oczekiwanej gry rajdowej Colin McRae Rally 04 w wersji, dedykowanej popularnym PeCetom. Owa seria rozwija się niemal równie dynamicznie jak jeżdżą samochody, za kierownicą których zasiadamy podczas wirtualnych zmagań - w planach jest już bowiem kolejna odsłona!

Colin McRae Rally 04 – trailer GRY-OnLine

Fajek, 19 lutego 2004, 15:47

Atmosfera wokół gry CMR04 staję się coraz gorętsza – kolejne zdjęcia i informacje trafiają do spragnionych graczy. Niektórzy, mają to szczęście cieszyć się wersją prasową wspomnianej gry (tak, CMR04 zdominował te wieczory, które spędzam przed komputerem). Dlatego, aby Was jeszcze bardziej zaciekawić przygotowaliśmy nasz własny trailer...

Inwazja dem od Codemasters

Krystian Smoszna, 4 stycznia 2004, 10:05

Serwis Gamers Hell po raz kolejny uraczył nas akcją spod znaku „Inwazja dem”. Tym razem wybór padł na firmę Codemasters, znanego producenta, który rozpoczynał karierę jeszcze w czasach dominacji komputerów ośmiobitowych. Co prawda, tak starych programów jak np. seria Dizzy nie znajdziemy w ofercie portalu, głównie ze względu na to, że ich dema fizycznie nie istnieją, ale mamy inne, równie ciekawe propozycje. Linki do nich, tradycyjnie, podajemy poniżej.

Colin McRae Rally 4 - pierwsze wrażenia z grania; nowy filmik

Syriusz, 14 sierpnia 2003, 10:13

Posiadacze konsol: Sony PlayStation 2 oraz Microsoft Xbox cierpliwie odliczają dni pozostałe do premiery czwartej części cyklu gier rajdowych o nazwie Colin McRae Rally (premiera pod koniec września), a tymczasem redaktorom zachodniego serwisu Computer & Video Games udało się zagrać w wersję programu, ukończoną w blisko 80 procentach. Poniżej znajdziecie część wniosków i przemyśleń, jakie poczynili.

Colin McRae Rally 04 na dobrej drodze!

Banzaai, 25 lipca 2003, 08:36

Colin McRae Rally 04 pojawi się w Europie już pod koniec września tego roku na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Wygląda na to, że ta edycja będzie wreszcie tym, czego wszyscy oczekiwali. Colin 3 budzi mieszane uczucia wśród graczy, a posiadacze konsol często za lepszą grę uważają WRC 2 Extreme (PlayStation 2). Firma Codemasters tym razem chce postawić kropkę nad „i” i przywrócić koronę najlepszej gry rajdowej pozycji firmowanej przez słynnego Szkota.

Colin McRae Rally 04 - garść nowości

ComCo, 4 lipca 2003, 09:51

„Mistrzowie kodu” (tj. firma Codemasters) ujawnili ostatnio kilka nowych informacji odnośnie, zbliżającej się wielkimi krokami, gry rajdowej o nazwie Colin McRae Rally 04. Przede wszystkim potwierdziły się jednak wcześniejsze przypuszczenia dotyczące docelowych platform sprzętowych - całość przygotowana jest wyłącznie na konsole: Sony PlayStation 2 i Microsoft Xbox, pozostawiając tym samym posiadaczy PeCetów i GameCube'a na przysłowiowym lodzie...

Colin McRae Rally 04 - Codemasters potwierdza kolejną część serii

Fajek, 2 maja 2003, 13:36

Posiadacze komputerów klasy PC nie mieli jeszcze okazji zagrać w trzecią część gry Colin McRae Rally, tymczasem firma Codemasters, twórca serii CMR potwierdził, że czwarta odsłona tej najbardziej znanej gry rajdowej jest w produkcji i nosi tytuł Colin McRae Rally 04.

Codemasters właścicielem praw do wyścigów V8 Supercar

Łosiu, 27 marca 2001, 08:55

Znana wszystkim z wyśmienitych wyścigów samochodowych Colin McRae Rally firma Codemasters wykupiła prawa od AVESCO, dzięki którym będzie mogła tworzyć gry traktujące o jednych z najpopularniejszych na świecie wyścigach samochodowych odbywających się w Australii - V8 Supercar Shell Championship Series.

Recenzje Colin McRae Rally i Need for Speed III: Hot Pursuit

Mariusz Klamra, 28 lutego 2001, 14:39

Opublikowaliśmy obie recenzje równocześnie, gdyż gry te mają ze sobą wiele wspólnego. Po pierwsze pozwalają nam zasiąść za kierownicą wspaniałych samochodów, po drugie są to pozycje już leciwe, bo wydane ponad dwa lata temu, po trzecie zaś i najważniejsze pomimo wieku nadal są niesamowicie grywalne.