Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 marca 2020, 09:36

autor: Froozyy

Zmiana na Steamie w celu ograniczenia zużycia sieci

Valve wprowadziło na Steamie zmianę, mającą zmniejszyć obciążenie sieci przez tę platformę. Firma przypomina również o ustawieniach, dzięki którym użytkownicy mogą dodatkowo ograniczyć zużycie danych.

Zmiana na Steamie w celu ograniczenia zużycia sieci - ilustracja #1
Zmiany w automatycznych aktualizacjach Steama.

W zeszły weekend na platformie Steam odnotowano kolejny rekord liczby aktywnych użytkowników. Tym razem w jednym momencie z usług serwisu Valve korzystało ok. 23,5 mln graczy, co znacznie nadwyrężyło możliwości przepustowości łącz Steama. Firma zdecydowała się na podjęcie działań w celu ograniczenia zużycia danych w obecnym okresie. Od teraz automatyczne aktualizacje będą uruchamiane tylko w przypadku produkcji, które włączyliśmy w ciągu ostatnich trzech dni. Update'y pozostałych tytułów trzeba będzie odpalić ręcznie.

Oprócz tego Valve przypomina użytkownikom, że platforma oferuje kilka opcji, pozwalających użytkownikom samodzielnie zoptymalizować zużycie danych. Można tam m.in. ograniczyć przepustowość, z jaką pobierane są gry, planować automatyczne aktualizacje, czy też przenieść zainstalowane tytuły w inne miejsce. Pełną listę tych opcji znajdziecie pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.